Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nálunk miért nem képesek...

Nálunk miért nem képesek emberi módon viselkedni a rendőrök?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy még ha te vagy a sértett fél, akkor is kutyaként beszélnek veled, és sajnos megtehetik. Gyanúsítptt esetében meg már nem is kell mondani (aztán meg közel se biztos, hogy van is alapja).


Miért nem képesek valami IQ-szűrést tartani, és mondjuk a jelenlegi "kuss legyen kisköcsög" stílus helyett megkínálni egy kávéval a tanút, meg udvariasan megkérdezni, hogy mikor tudna befáradni ?

(Én egyszer pl. jártam úgy, hogy semmit nem csináltam, csak tanúként vittek be, és ott közölték, hogy a magam érdekében mondjam mi az alibim, mert addig nem megyek el onnan, amíg le nem ellenőrizték. Persze mindezt borzalmasan bunkó stílusban.

Még szerencse, hogy volt alibim, mert valamit rám húztak volna ... mellesleg nem nekik kellene ezt kideríteni vagy udvariasan megkérdezni? ha tényleg én vagyok a bűnös, akkor még magamra tegyek terhelő vallomást is????)


Most ez csak két példa, ami civilizált országokban működik, de nálunk miért nem képesek intelligens módon eljárni, ha már egyszer emberekkel foglalkoznak, és ha már egyszer jogállamnak hazudjuk magunkat?


2010. aug. 23. 07:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
Most saját példád alapján taplónak neveze az összes rendőrt?
2010. aug. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Nem-nem!


Az én példám csak egy volt.

Ezen kívül mondjuk mlég 150 más emberrel történt eset alapján.


De ha kötözködsz,a kkor tök mindegy ... inkább akérdésre válaszoltál volna.

2010. aug. 23. 08:10
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Velem és ismerőseimmel is mindig emberi módon viselkedtek a rendőrök.
2010. aug. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

akkor kifogtad, nem tudok mást mondani


azért én tudnék ide olyan horror példákat hozni, amiket talán le se mernék írni, és az a vicc, hogy pontosan azért mernek bármit megtenni, mert tökéletesen bizonyíthatatlan minden ... sőt, ha valaki panaszkodik, azonnal ott van 20 másik rendőr, aki tanúsítja az ellenkezőjét, szóval egy ördögi kör ez, és nem tudom, hogyan lehetne megoldani, hogy legyen valami kontroll a rendőrség felett (igen tudom, az ügyészség, de én most valódi kontrollra gondolok)

2010. aug. 23. 08:45
 5/30 bumbi02 ***** válasza:

és egyesek miért nem képesek emberi módon bánni a rendőrökkel?


apám rendör volt, mesélt egy két sztorit..és hát nem mindig a rendőr a hunyó.. amikor vki nem müködik együtt persze h elhagyja a formalitásokat a rendör és kicsit keményebben is rászól, vagy hogyha már ideges, sok munkája van, stb stb...tehát ugyanugy mint egy másik ember.. te is h ha ideges vagy lenne más dolgod is kicsit türelmetlenebb vagy...

2010. aug. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
A rendőr is ember van közte ilyen olyan, velem is már volt olyan, hogy sértettként bunkózott velem, lehet panasz tenni. Viszont erre az egy bunkó rendőrre jutott még, vagy 5 olyan, aki viszont tisztelettudó és udvarias volt. Viszont a komolyabb szűréssel én is egyet értek főleg ha olyanok kerültek bele akiket még én ismertem középiskolából.
2010. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

"De ha kötözködsz,a kkor tök mindegy ... inkább akérdésre válaszoltál volna."


- Arra válaszoltam. Egyszerűen baromság a kérdésed, mert általánosít.

2010. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

És az állampolgárnak miért kell folyton beledumálni a rendőr dolgába, pláne ha semmi köze hozzá? Ja hogy ilyen is van???? Nahát??? Minden éremnek két oldala van ám!!!!!!


Ja és egy rendőr voltam, aki még soha nem volt bunkó ha vele nem bunkóztak! Nahát lehet hogy én vagyok maga E.T.???????????

2010. aug. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

kávéval kinálni egy tanút?????????????Ezt nem gondolod komolyan!

A boltos,buszsoför,tanár,vagy hivatalnok stb. is megkináljon?

2010. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

de miért ne kínáljon? ez a jó kis komcsi diktatorikus mentalitás ...


látod, pontosan itt kezdődik a baj, azaz eleve nem látsz okot arra, miért kellene egy rendőrnek udvariasnak lennie?

ez a szomorú ... amíg itt tartunk, addig ne is akarjunk semmit végül is


és ami kiszúrta a szemem:

mi az, hogy elhagyja a formaságokat? elvileg ő nem a sarki boltos, hanem hatósági ember, hivatalos személy, akinek jogszabályok határozzák meg a munkáját. ha pedig éppen ideges, akkor sajnálom, én is szoktam ideges lenni, mégse szoktam másokkal bunkó lenni, pedig nem vagyok rendőr


az a nagy baj, hogy ők végül is bármelyik féllel szemben a felsőbbrendűségi komplexusát ki tudja élni, legyen az sértett vagy tanú vagy gyanúsított


Úgyhogy igenis, az a 40 Ft-os kávé nem fogja csődbe vinni a rendőrséget, ha már ennél leragadtunk, ellenben barátságosabb légkört teremt pl egy tanúvallomás felvételekor.

2010. aug. 23. 20:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!