Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igaz az, hogy kötelező friss...

Igaz az, hogy kötelező friss jogsisoknak kitenni az autójukra a T-betűt, külömben megbüntett a rendőr?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 13:58
1 2
 11/11 anonim válasza:

Nem kötelező, az MDF akarta egykor azzá tenni, de leszavazták, mert felesleges, statisztikák szerint a friss jogsisok okozzák a legkevesebb balesetet, mert még friss a kresz ismeretük és jobban betartják azt.


Amúgy amíg a tanulóautót vezettem, amin ugye ott volt a T tábla egyedül a BMW-sekkel gyűlt meg a bajom, azok mindig le akartak tolni ok nélkül, 90-el mentem, azt forgalom elől elzárt területen előztek, meg ilyesmi. Ráadásul viszonylag nagy és komoly autón, egy fekete színű új Focuson tanultam, a BMW-seken kívül mindenki jó fej volt, volt aki egy Audi A8-al lemondott az elsőbbségéről a javamra, meg ilyenek. Mondjuk nem is voltam az a tipikus tanuló, aki max 30-al hajlandó menni, és arra is fél percig gyorsít fel. Igaz az oktatóm is bíztatott mindig, ő sem az a tipikus "hova pörgeted már, válts már, lassabban menj" oktató volt, hanem inkább azt szerette, ha nyomom neki, és ha olyan úton mentünk, akkor azért is szólt, hogy a megengedett 50 legyen inkább 60, mert jobb ha már senki nem tartja be, akkor inkább én sem tartom be, és felveszem a ritmust.


Mióta megvan a jogsim nem igazán volt rá példa, hogy le akartak volna tolni, pedig néha azért még mindig óvatosabban vezetek ha ismeretlen az útszakasz vagy valami. Az viszont szinte mindennapos, hogy engem tartanak fel, főleg Swift meg Matiz kategóriájú autókkal.


Annyiban azért talán jó lehet a T tábla, hogy amikor én látok tanulót, akkor azért felkészülök rá, hogy valami váratlan dolog történhet, és tartom a kellő távolságot tőle, viszont általában nem szokott semmi gáz lenni.


Olyan viszont már sokszor volt, hogy álltam a pirosnál, előttem valami drága luxusautó, elindult, indultam volna én is mögötte, de hirtelen lefulladt, én meg majdnem satuzhattam.


Na ők lehet olyanok voltak, akik úgy vették a jogsit feketén, nekik kéne inkább valami jelzést kitenniük, de ugye nem fognak, mert nem akarják magukat lecsukatni. Pedig ők ténylegesen veszélyt jelentenek, mert nem részesültek megfelelő oktatásban.

2010. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!