Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ti hogyan változtatnátok meg...

Ti hogyan változtatnátok meg a rendőrséget?

Figyelt kérdés
Kell egyáltalán változtatni rajta? Ha igen, hogyan? Elvennétek bizonyos munkaköröket tőlük vagy adnátok nekik? Teljes átszervezés vagy csak részleges? Nagyobb felelőssége lenne egy-egy döntésnek, mint jelenleg ( mint pl.: az amerikai rendőrbírók esetében )?
2016. jún. 12. 23:37
1 2
 1/12 anonim válasza:
43%
Nem kéne traffizniuk és a f*ért büntetniük
2016. jún. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Pont tegnap láttam egy filmben, mit csinál pontosan egy rendőrbíró?


A kérdéshez - az imázsukon még mindig angyon sokat kéne javítani. Felesleges büntetési rendszerek az utakon (lehetne máshogy is csökkenteni a balesetek számát), nem túl jó megbízhatóság (például betörés, lopás bejelentése az esetek jó részében még elegendő infóval sem ér semmit, de olyat is hallottam már, hogy súlyosabb konfliktushoz csak 45p késéssel jöttek ki, mikor 4-5p-re van a kapitányság).


Meg ugye az sem segített a megítélésükön, hogy rengeteg tehetségtelen ember dolgozott rendőrként jó bérért, korai nyugdíjazással, meg a legtöbb ember nem is lát bele, hogy minek is van nekünk egyáltalán rendőrségünk. Aztán lehet, hogy már korrektebben végzik a munkájukat, mint az elmúlt 25 évben.


Nyilván nem kell rendőrállam, de az emberekben bizalmat keltsen egy rendőrkocsi, ne pedig nyugtalanságot, vagy bosszússágot.

2016. jún. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A mai formában a rendőrség nem rendőrség, hanem egy állami pénzbehajtó. Rengeteg erőforrást a traffipaxra, más büntetések kiosztására fordítanak, ha meg betörnek valahova kimennek "helyszínelni" aztán küldik a levelet 2 hónap múlva hogy a nyomozást lezárták.
2016. jún. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Leginkább úgy, hogy a bűnözőkkel is foglalkozzanak, ne csak a traffipaxolással. A problémás környékeken gyakrabban járőrözzenek, és ilyenkor lőfegyvert is viseljenek. Ha bűncselekmény történik, ne az áldozatot kezeljék bűnözőként.
2016. jún. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Miért, most mikor nem viselnek lőfegyvert?

Alapfelszerelés minden rendőrnek...

Ne haragudj, te nagyon nem látsz bele a szervezetbe...

Kb. 38.000 rendőr van, abból 150 (!!!!) jogosult traffipaxot kezelni.

2016. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

"Kb. 38.000 rendőr van, abból 150 (!!!!) jogosult traffipaxot kezelni."

Ha így van, az még rosszabb, mert akkor a többi 37850 végképp nem csinál semmi értelmeset.

2016. jún. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy csak Te nem látod, hogy éppen mit csinál.


Anélkül, hogy mélyebben belemennék, mert megint csak regényt írnék, tudod, hogy mennyit éjszakáztam az elmúlt időszakban? Meg mennyit szokott még jó pár kollégám, hogy...? Feltehetőleg nem. Akkor a hasonló gondolatmenet alapján mi nem is dolgozunk, hiszen nem látja senki. Mert ha szembe mennék veled az utcán, jó esetben még csak meg se fordulna a fejedben, hogy rendőr vagyok. Szóval igen, a traffi kvázi ott van a kirakatban, azt mindenki látja. De nagyon sokan dolgoznak a háttérben is!


Gyorsan hozzáteszem, nem azt mondom, hogy minden rendben van. És nem is panaszkodni akartam, mert szeretem, amit csinálok. És a mundér becsületét sem védem (még ezt szokták a fejemhez vágni :-D), de bizonyos tekintetben az embereknek is helyre kéne rakni egy-két dolgot a fejében.


Szerintem! :)

2016. jún. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt elképzelhetőnek tartom, hogy ahogy minden állami szervezet, a rendőrség is borzasztó rosszul van szervezve, rengeteg felesleges adminisztrációval és bürokráciával, ami gátolja a hatékony munkát. Jól sejtem?
2016. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megpróbálok röviden reagálni egy-két dologra. :)


Ez a "traffi vs. bűncselekmények" felderítése dolog, továbbra is úgy gondolom, hogy almát a körtével... A traffi "annyiból" áll, hogy kiáll a rendőr és bekapcsolja a kamerát. Te elmész mellette, látod, villogsz a szembejövőnek. Aztán hallod a rádióban, hogy itt is, ott is mérnek. Mi jön le? Na, már megint csak mérnek... De azt senki nem látja, hogy Gipsz Jakab éppen kihallgat egy gyanúsítottat, Gipsz Jakab II éppen házkutatást tart, Gipsz Jakab III éppen felismerésre bemutatást tart, hogy azonosítson egy elkövetőt, Gipsz Jakab IV éppen elfogni megy egy elkövetőt, stb. stb. stb. Ezt összetéve azzal a sok-kevés negatív tapasztalattal, amiket olvashat az ember itt is és máshol is, az a téves képzet alakulhat ki, hogy a traffizáson kívül nem csinálnak semmit a rendőrök. (Megjegyzem, sok ilyen "negatív történetet" fenntartásokkal kezelek, nem azért, mert naiv vagyok, tudom, hogy vannak "érdekes" hozzáállású rendőrök, de aki emberekkel foglalkozik, vagy jó emberismerő, tudhatja/láthatja, hogy az emberek sokszor hajlamosak kiszínezni - akár tudattalanul is - egy-egy történetet, attól függően, hogy jobb vagy rosszabb színben tűnnének fel. Nyomozóként ezt hamar megtanulhatja az ember, de járőrként is szerintem!) Szóval, a felderítés nem annyira szembetűnően zajlik, mint a traffizás, de higgyétek el, nagyon sokan és nagyon sokat dolgoznak ezen is. Természetesen mindenkinek lehetnek rossz tapasztalatai, nyilván, semmi sem tökéletes.


Ami a "45 perces késést" jelenti, nem kizárt, hogy van ilyen, bár szerintem komolyabb bejelentésre általában gyorsan reagálnak. De a kapacitások elég végesek. Olvastam, talán itt vagy máshol, hogy a kapitányság közelében történt valami, és hát mikorra értek ki. Igen, de azt azért ne felejtsük el, hogy többnyire nem a kapitányságon ülve várják a bejelentéseket. Meg aztán lehet, hogy épp a város másik végén intézkednek egy hasonlóan komolyabb, vagy komolyabb bejelentés kapcsán.


Még mindig a betörés... "csak kimennek helyszínelni, aztán küldik a levelet". Nos igen. De kérdem én, ti hogy képzelitek el egy ilyen ügynek a felderítését? Csak mert a betörés (többek közt) az a fajta bűncselekmény, ami az egyik legnyomszegényebb. Kapucni, kesztyű, aztán jöhet itt CSI meg egyéb baromság, akkora nullás lesz a helyszín, mint a világegyetem. Betörőt és hasonlókat egész máshogy lehet fogni. Csak hát... nehéz csökkenteni a bűnözést, ha egy-két év után kijön a delikvens és ott folytatja, ahol abbahagyta.


Mindezektől függetlenül, lehetne mit fejleszteni, javítani. :) De azért egy kicsit a fejekben is tegyünk rendet, nem minden rendőr semmirekellő. :)

2016. jún. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
Feloszlatnám.
2016. jún. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!