Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mehetek egyedül rendőrség...

Mehetek egyedül rendőrség kihalgatásra?

Figyelt kérdés
17éves vagyok tudok beszélni a jagelokal csak jog szerint mehetek e egyedul
2016. jún. 29. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Mint tanú, vagy mint elkövető?
2016. jún. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen mindegy, hogy tanúkénti meghallgatás, vagy gyanúsítottkénti kihallgatás.

18 év alatt vagy szülői jelenlét, vagy meghatalmazott ügyvédi jelenlét kell ahhoz, hogy bármilyen kérdést feltehessenek neked.

Ennek hiányában nem vagy köteles válaszolni, csak megjelenni és leigazolni magadat a személyiddel.

2016. jún. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Előző!


"18 év alatt vagy szülői jelenlét, vagy meghatalmazott ügyvédi jelenlét kell ahhoz, hogy bármilyen kérdést feltehessenek neked. "



Ezt nem tudom ki mondta neked, vagy hol olvastad, de ez közel nem így van!


A 18 év alatti terhelt, ll. tanú kihallgatása esetén a törvényes képviselő, ill. gondozó csak ÉRTESÍTENDŐ, tekintettel arra, hogy a Be. szerint csak jelen lehetnek a kihallgatáson.

Vagyis attól, hogy nincs jelen ilyen személy, attól még simán ki lehet hallgatni...


Az más kérdés, hogy apuci, anyuci hatalmazhat meg ügyvédet, akár a terhelt, ill tanú (sértett) érdekében, de ez nem kötelező, mint ahogy a hatóság is rendelhet ki védőt a kiskorú terhelt érdekében, ha ezt szükségesnek tartja.

2016. júl. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Fiatal kóruak már mehetnek :)
2016. júl. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!