Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A bűnügyi rendőr nyomozóknak...

A bűnügyi rendőr nyomozóknak akik az irodában nyomoznak az ismeretlen tettes után, nekik mindegy, hogy fel tudják deríteni a bűncselekmény elkövetőjét vagy sem?

Figyelt kérdés

Egyszer halottam,hogy egy nyomozónál az irodában kb. egyszerre 25-30 ügy van és van akit fel tudnak deríteni,már mint az elkövetőt van akit nem,de legtöbbjüket nem.


Namost azt is hallottam,hogy a nyomozónak teljesen mindegy,hogy megtalálják a tettest vagy pedig nem ,mert ugyanannyi fizetést kap,neki nem lesz jobb,ha nem találja meg az elkövetőt.


Igaz ez?


Bűnügyi nyomozónak szeretnék tanulni érettségi után és valahogy nekem mindegy,hogy meg fogom-e találni a tettest vagy sem,de minden vágyam ,hogy nyomozó legyek.



2016. júl. 4. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha mindegy, akkor miért szeretnél nyomozó lenni?

Szerintem nem mindegy nekik. Nem tudom, hogy hogyan kapják a fizetésüket, de az önérzetüknek számít. Persze nem mindenkinek. Mint ahogy minden munkahelyen van olyan, aki szívesen teljesít a saját örömére is, és van, aki csak melegedni járna be.

2016. júl. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Régebben én is gondoltam rá, hogy jó lenne nyomozónak menni, aztán végül lemondtam róla. Nem hiszem el, hogy rendelkezésemre állna minden a hatásos munkához, szerintem lehangoló lenne egy idő után. Biztos vagyok benne, hogy sok esetben szinte biztosak az elkövetők kilétében, de mégsem lehet -akár törvények miatt- bevarrni őket. Egy idő után tuti ugyanolyan munkává válik, mint bármelyik: inkább kényszer, mint öröm.
2016. júl. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Olyan nincs, hogy neked "teljesen mindegy", mert ezzel saját magadat demotiválod.

2. A sikertelenségbe előbb-utóbb belefásul az ember, így az az érdeke, hogy meg tegyen mindent az eredményért.

3. Időnként akár meg is jutalmazzák az eredményes munkát, akár egy-egy komolyabb ügy után is, vagy hosszabb kitartó munka után.


Szóval nagyon nem mindegy, hogy eredményes vagy-e vagy sem.

2016. júl. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nincsenek álmatlan éjszakáik miatta, ne aggódj ;)
2016. júl. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És miért kéne, hogy álmatlan éjszakáik legyenek miatta? :)


Szerintem semmilyen munkában sem szabad, hogy az ember "hazavigye" a munkáját, értve ez alatt persze elsősorban a munkahelyi stresszt, feszültséget, negatívumokat.


Szóval, kissé ellentmondva tán a korábbi hozzászólásomnak, ilyen értelemben valahol tényleg mindegy, hogy megvan-e a tettes vagy sem, hiszen a "mindenáron akarás" is épp oly' rossz lehet, mint a totális érdektelenség.


Igazából szerintem egy dolog a lényeg. Egy-egy nyomozás után fel kell tenned magadnak a kérdést: "meg tettem-e mindent az ügy sikeressége érdekében?" Értelemszerűen, amire lehetőségem volt, és ami jogomban állt. Ha igen, akkor onnantól kezdve nincs probléma, függetlenül attól, hogy végül meglett-e az elkövető vagy sem. Mindenkit sajnos nem lehet elfogni, ilyen sehol sincs.

2016. júl. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak álmatlan éjszakáig is. Mondjuk nem a felderítetlen ügyek, hanem a nyomozások miatt. Egy barátnőm apukája nyomozó volt, és többször is előfordult, hogy megfenyegették őt is és az egész családot, egy-egy ügy nyomozása során.
2016. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha így állsz hozzá kedves kérdező, hogy mindegy jól végzem e a hivatásom (!), inkább neki se kezdj.


Ettől függetlenül mehetsz rendészetire, de a nyomozói munkakört felejtsd el.


Ez egy hivatás. De még ha nem is ekként tekintesz rá, egy kőművesnek vajon mindegy, hogy mit tesz a habarcsba? Nem e fog összedűlni amit épített?

2016. júl. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!