Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőr igazoltathat "csak...

A rendőr igazoltathat "csak úgy", minden indok nélkül? És miért írta be a nevem a facebookra?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, bulizni voltam a barátnőmmel tegnap este, éjfél körül az egyik téren ácsorogtam (amíg vártam a barátnőmet) és odajött hozzám 2 rendőr, hogy igazoltassanak. Odaadtam a személyimet, mire az egyikük előkapott egy mobiltelefont. Azt hittem, hogy biztos csak megnézi a nevemet a rendszerben, de aztán láttam, hogy igazából a facebookra írta be a nevem. Aztán visszakaptam a személyim és elmentem. De utána gondolkodtam, hogy kicsit fura volt ez. Egyrészt minek igazoltattak (nem voltam részeg és nem csináltam semmit), és ilyenkor nekem kötelező odaadni az igazolványomat? Mi van ha éppen nincs nálam vagy nem akarom odaadni? Elvégre indokolatlanul igazoltat... másrészt mi ez a facebookra beirkálás? Ez valami új szokás náluk? Egy kicsit gáznak tartom!
2016. júl. 26. 23:29
1 2
 1/16 kovpet ***** válasza:
87%

Bármikor igazoltathat.


"Mi van ha éppen nincs nálam"


Kötelező, hogy nálad legyen.

Ha nem tudod magad igazolni, akkor előállíthat.

2016. júl. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
57%
ők is emberek, valószinüleg tetszettél nekik, és akkartak rólad képeket nézegetni, másra nemtudok gondolni, bármikor igazoltathat a rendőr
2016. júl. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Kicsit tévedésben vagy. A rendőr bárhol és bármikor igazoltathat, és nem kell ehhez részegnek lenned vagy valamit csinálnod. Igazoltat ha akar.

Olyan nincs, hogy nem adod oda, ha elkérik a személyidet. Neked a hatóság kérésére eleget kell tenned. Ha kérik a személyidet akkor oda kell adnod. Ha nincs nálad, vagy megtagadod az igazoltatást, akkor a rendőrök előállíthatnak, vagyis bevihetnek a rendőrségre, hogy ott igazold magad ha máshol nem voltál hajlandó. 14 éves kortól mindenki kap személyi igazolványt a törvény szerint. Nem ajándék, azért kapjuk, hogy ez az okmány mindig nálad legyen, bár mily meglepő de még akkor is ha csak "egy kenyérért szaladsz le a boltba"

A facebook megnézés, meg bár nem jellemző, de ugye a rendőrség is halad a korral.

Mondjuk nem árt ha az ember a saját facebook oldalát tiltja az idegenek előtt...Így sok adat nem kerül idegenek kezébe.

2016. júl. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
Biztos hogy tetszettél a rendőrnek. Bejelölt utána?
2016. júl. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

De. Igazoltathatnak csak úgy is. Engem is igazoltattak már amikor kint ültem egyedül egy folyóparton. Ráadásul semmi sem volt nálam, csak a mobilom, úgyhogy bediktálásos alapon ment az igazolás. Lecsekkoltak rádión keresztül, aztán elmondták, hogy miért kell nálam lennie legalább egy személyi iratnak és elköszöntek.


Ez még mindig ilyen kádári reflex, hogy félni kell a rendőröktől és egyből rosszra kell gondolni?


A Facebookos dolog szerintem magánakció volt.

2016. júl. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom ki hogy van vele, de az én torkom kicsit elszorult mikor odajöttek. Mondjuk lehet azért mert még sosem igazoltattak és nem tudtam, hogy ezt minden indok nélkül megtehetik. Azt hittem, hogy gyanús vagyok nekik vagy ilyesmi és eléggé ledermedtem. De köszi a felvilágosítást :) mindenkinek ment a zöld mancs!
2016. júl. 27. 09:40
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen, bármikor igazoltathat és a facebookon nem árt, ha nem nyilvános minden adat. Én nem vagyok teljesen képben a joggal, de hallottam olyat, hogy ha gyanúsan viselkednek, akkor megkérheted, hogy mutassa meg az az igazolványát és ha jó a memóriád, akár az alapján (is) be lehet panaszolni őket. De ez nem biztos, lehet csak amerikában megy így.

Szerintem is csak a képeidre meg max. arra voltak kíváncsiak, hogy van-e barátod.

2016. júl. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja, igazoltathat.
2016. júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10%

Sajnos M.O-n minden ok nélkül igazoltathat.Sehol máshol nincs ez így csak nálunk.Amerikában kirugás jár érte vagy megrovás ha minden ok nélkül igazoltat.Olyan nincs hogy "gyanúsan viselkedik" mivel minden olyan kocsi gyanús lenne ami fekete és nagy.

Szóval csak akkor ha kreszt megsértetted.Na de M.O köztudottan szar hely ahol nincs olyan dolog ami jól működne.Pont a rendőrség lenne az? Kétlem :(

2016. júl. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk a facebook nem indok itt sem rá hogy megálítson.Simán beperelhetnéd ha olyan lennél.Bár nem éri meg,meg amúgy is majd felnő egyszer :D
2016. júl. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!