Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőr igazoltathat "csak...

A rendőr igazoltathat "csak úgy", minden indok nélkül? És miért írta be a nevem a facebookra?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, bulizni voltam a barátnőmmel tegnap este, éjfél körül az egyik téren ácsorogtam (amíg vártam a barátnőmet) és odajött hozzám 2 rendőr, hogy igazoltassanak. Odaadtam a személyimet, mire az egyikük előkapott egy mobiltelefont. Azt hittem, hogy biztos csak megnézi a nevemet a rendszerben, de aztán láttam, hogy igazából a facebookra írta be a nevem. Aztán visszakaptam a személyim és elmentem. De utána gondolkodtam, hogy kicsit fura volt ez. Egyrészt minek igazoltattak (nem voltam részeg és nem csináltam semmit), és ilyenkor nekem kötelező odaadni az igazolványomat? Mi van ha éppen nincs nálam vagy nem akarom odaadni? Elvégre indokolatlanul igazoltat... másrészt mi ez a facebookra beirkálás? Ez valami új szokás náluk? Egy kicsit gáznak tartom!
2016. júl. 26. 23:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
9: Ezt meg te honnan vetted? Bárhol igazoltathatnak a világon. Ausztriában és Németországban a saját bőrömön is tapasztaltam, de hallottam ezt már Oroszországból, Angliából vagy éppen Japánból is (ez utóbbi helyen a legérdekesebb egyébként, ahogy igazoltatnak)....
2016. júl. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

tegnap 22:55

Ne írj hülyeségeket. A világon bárhol bármikor igazoltathat a rendőr, és nem kell indok sem. Kint élek Angliában, és itt is szoktak csak úgy igazoltatni.

2016. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Bennfentes vagyok szóval tudom.

A rendőr bárhol, bármikor igazoltathat, lévén hogy az igazolványán szerepel, hogy "intézkedésre jogosult". Érdekes az ötlet, lehet énis kipróbálom majd amit csinált egyébként :D. Az hogy facebookon megkeresett, megteheti, mert miért ne?! Védhetnéd úgy az adataidat, az adatvédelmi funkciókat kihasználva, hogy ezt ne tehesse meg, de ezzel nem éltél. Ha jól gondolom nem zaklat :)

Ha panasszal kívánnál élni, erről egyébként szokás tájékoztatni, hogy "az intézkedés végén panasszal élhet". Ezt a jelvénye számával, vagy az intézkedés közben elkért adataival (nevével) megtehetnéd. (csak akkor kérheted el az adatait, ha intézkedik veled szemben).

2016. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
39%
Hagyjuk már ezt a kamu sztorit. Ha megakarnak nézni fészen téged a zsaruk akkor nyilván nem az intézkedés alatt, előtted fél méterre fogják ezt megtenni, hanem megvárják amíg elköszönsz és 10 méterre arrébb gyalogoltál.
2016. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Sajnos M.O-n minden ok nélkül igazoltathat.Sehol máshol nincs ez így csak nálunk.Amerikában kirugás jár érte vagy megrovás ha minden ok nélkül igazoltat.Olyan nincs hogy "gyanúsan viselkedik" mivel minden olyan kocsi gyanús lenne ami fekete és nagy."


Mekkora ostoba vagy te! :D

2016. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A lehető legrosszabb lépés egy rendvédelmi vitában az USA-val példálózni ahol elég egy hirtelen, előre nem várt mozdulat az intézkedés alatt és a rendőrök lőnek, az ügyészség meg felmenti a rendőröket. Szóval biztos úgy van, hogy arra felé igazoltatásért már leszerelés jár, ja...biztos :DD
2016. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!