Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek mit kellene...

Szerintetek mit kellene tennem? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Fél éve költöztünk jelenlegi lakásunkba, amely utcafronti, és egy parkoló van a járdával párhuzamosan. Ebben a parkolóban immáron rendszeresen hajnali 5 kor elkezdenek pakolni az utcai árusok, és "zsúrkocsihoz" hasonló szerkezetekkel viszik az árujukat a felettünk egy utcával lévő piacra.

Egyik alkalommal kimentem megkérdezni, hogy ezt miért itt csinálják, nem nagyon kaptam adekvát választ, mikor jeleztem, hogy dolgozó ember révén mi is pihenni szeretnénk még 5 órakor, nem nagyon izgatta magát a "vállalkozó úr".

Megkérdeztem két járőrt, akik azt tanácsolták, hogy ilyen esetben érdemes lenne feljelentést tenni. Magam a megoldás, és nem a probléma fokozásának a híve vagyok.

Van e olyan megegyezési lehetőség, kényszerítő erő (pl.: rakodást megtiltó tábla, stb) amivel elkerülhető lenne a feljelentés, és megoldhatóvá válna ez a probléma? Vagy marad a feljelentés, és a viszálykodás?

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna érdemi tanácsot adni!


2010. ápr. 20. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

birtokvédelmi eljárást kérhetsz...meg lobbizhatsz az önkormányzatnál, hogy legyen a terület lakóövezet


de tartós megoldás a ház szigetelése és új nyílászárók

2010. ápr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Birtokvédelmi eljárást abban az esetben kezdeményezhetnék, ha a parkoló az enyém lenne, de mivel az utcán van, nem tartozik hozzám...

Nem a hangoskodás a zavaró. Azt szinte nem is halljuk. Hanem a járdán guruló rakodó "alkalmatosságok" keltette zaj, ami a jó nyílászáró ellenére is (mivel mély hangról van szó) elképesztő hangosan behallatszik. Olyan, mint a gurulós szék keltette hang, csak sokkal erősebb és természetesen tartósabb.

Még egy kis adalék: buszok is járnak a lakás előtt, de azok fel se tűnnek, tehát nem arról van szó, hogy nincs jobb dolgom alapom kitalálom, hogy hangosak.

Minden esetre köszönöm a választ, még várok, hátha valakinek lesz még épkézláb ötlete!

2010. ápr. 20. 14:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Jobbat sajnos én sem tudok ajánlani. Önkormányzathoz kellene első sorban forduli, a rendőrség ugyanis ilyenkor sok mindent nem tehete, ugyanis közterületről van szó, ráadásul parkolóról, ahhonan el sem lehet zavarni az illetőt, valahogy neki is el kell végezni a munkáját, vagy esteleg szép szóval finoman hatni rá, hogy nem tudná e később tenni a dolgát, bár ha piacos akkor tuti nem, vagy megkérni, hogy oldja meg másképp a pakolást!


Esetleg egy csendháboritás beleférne, de ez is necces, mert hajnal 5 óra gyakorlatilag reggel van. De hátha!


Sajna jobbat nem tudok!


Üdv egy rendőr

2010. ápr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt azért akarom elkerülni, mert szerintem ez nem a megoldás felé mutató dolog. Feljelentem -> ideges, de tovább csinálja, megint feljelentem... és így tovább... Én nem alszom, Ő meg nem végzi nyugodtan a munkáját.

Ha jól értem, Kedves Hozzászóló, ezen a megoldáson kívül a jog nem kínál semmilyen más alternatívát? Szomorú lennék ha így lenne... Köszönöm hozzászólását!

2010. ápr. 22. 16:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Én csak a rendőrségről irtam, arról, hogy önkormányzati szinten ilyen esetben milyen jogorvolatra van lehetőség fogalmam sincs, ezért is kezdtem azzal, hogy első körben önkormányzathoz mennék. De a rendőrség tényleg nem tud sok mindent tenni.
2010. ápr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
birtokvédelmi eljáráshoz nem kell tiéd legyen a parkoló - az eljárás alapja, hogy a birtokodban/lakásodban zavar a túlzott zaj
2010. ápr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!