Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megéri készenléti rendőrnek/ha...

Debani kérdése:

Megéri készenléti rendőrnek/határvadásznak jelentkezni?

Figyelt kérdés

Egy 30 éves elkeseredett, munkanélküli diplomás lány vagyok, Békés megyében élek. A napokban igencsak felkeltette az érdeklődésemet a határvadász képzés. A fizetés, juttatások nagyon jók, viszont nagyon kíváncsi lennék, hogy ezért a magas bérezésért mit kell megtenni? Gondolok itt többek közt a hivatalos munkaidő betartására, elkerülhetek e máshova, ha az orosházi kirendeltség van a legközelebb hozzám. Igaz, hogy az embernek nem lesz mellette élete?

Elsősorban készenléti rendőrök, azok jó ismerőseinek válaszát várom. Érdemes e jelentkezni egy magamfajtának vagy inkább dolgozzam tovább nyugalomban, éhbérért?



2016. szept. 18. 12:03
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
0%

Ez neked magas bérezés??? Ez elég gyatra fizetés már ne is haragudj..


Borsodban ennyire rossz a helyzet?

2016. okt. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
utolsó, neked kevés 200-250ezer ft közötti pénz akkor te nagyon fa sza helyen dolgozhatsz,mert ennyi a fizetés ha már dolgoznak. Én bejártam Magyarországot de sehol nem kaptam ennyit igaz diplomám nincs,de ennyi juttatást meg kedvezményt sehol nem kap az ember.
2016. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim válasza:
0%

En győrbe vagyok az audinál sima cnc szakmunkás..

netto 210 plusz 13. Havi plusz evi netto 250 ezer premium meg 570 ezer cafeteria



Es nem fagyok meg a hataron


Es jobban fizet, ugy latszik mégse jartal be mindent

2016. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Orfeus ***** válasza:

Igen ez így van. De minden nap ugyan azt az unalmas munkát fogod csinálni életed végéig bezárva egy hatalmas dobozba buta emberekkel körülvéve.


Ha 210-et keresel akkor valszeg nem programozó vagy. Akkor pedig a sima cnc-s melónál is sokkal jobb a határ mellett. Tudom mert egy ideig én is csináltam.


Igen az Audi nagyon jól fizet. Viszont Győr viszonlatban már annyira nem. Efelejtik ilyenkor hogy mennyi egy albérlet, vagy 1-2 órát utazol, ami egy 8 órás szakban nem túl kellemes. Én tatabányáról jártam be győrbe, és reggel 3-kor kellett kelnem, hogy 4-kor már a buszmegben legyek. És ugye du 4-kor száltam le.


Jó pénz a 210, a juttatások, és persze cafetéria brutto ugye amit nem írtál oda. Szakmával persze lehet jól keresni, audiban aki tákcájtra eteti a gépet az is sokkal jobban keres mint felénk nagyon sok gyárban, így azt nem korrekt hasonlítani máshoz.


Vagy közel laksz, és azokhoz az árakhoz keveset fizet, vagy messziről jársz be és rámegy az életed. De egyébként jobban keres havonta nálad egy készenlétis, csak nincs prémium és 13. havi, amivel persze te jobban kijösz. De nem mindenkinek a CNC az álma...


Persze dagonyázni se a sárban, mert a határ mellett az megy, elég kutya lehet, távol otthonról stb.


Lehet jól keresni, nem egyedi eset a 200-250-es fizetés, de azért valamit villantani kell. 8 általánossal, érettségivel senki ne várjon 200 feletti munkát. Ahoz kell szakma, vagy protekció.

2016. okt. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim válasza:
39%

En is tatabanyarol jarok be győrbe. Nekem elég 4 kor kelnem.

Nem jó a bejaras az tény, es utalom a gyári melót..de itt nem össze szerelo soron vagyok rabszolga, a gep dolgozik helyettem, amit sok szereldés el sem tud kepzelni hogy milyen lehet

De össze hasonlitva a hatarvadasz meloval.. itt nem fagyok meg, nem vagyok olyan primitiv emberekkel körbe véve mint amilyen sok ott van .... lattam milyen emberek jelentkeztek oda es azt is hogy milyen korulmenyek kozott dolgoznak... koszi de netto 300 ert se!


A cafeteria brutto nyilvan, de azt az 570 ezret fordithatod lakastorlesztésre is es akkor adómentes..

En egy 5 milliós lakást kb 7 -8 év alatt így ki is fizetem es nem kell albérletben élnem.


Azon kivul itt van ingyenes orvosi ellatas egy győri magankorhazban

Hatar vadasznal van ilyen? Nincs

Itt evente emelkedik a fizetesed, legutobb 20 ezer alapber emeles..

Hatarvadasznal van ilyen? 4 evente esetleg egy keveset

Eros szakszervezet van továbbá. Ha a 210 et a 13 havit meg a premiumot ossze adod es elosztod 12 vel akkor a havi fizetesed kb kijon kb netto 250 ezerre.

2016. okt. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
89%

Hát azért gépen, gépzajban és neonfényben dolgozni egész nap, az nem valami egészséges. Akkor már sokkal jobb a természetben, kinn, ahol susognak a levelek, csiripelhetnek a madarak, vagy esik az eső.

Gépek között beszélgetni sem lehet, a járőrözés közben lehet. Emberi munka, míg a gyári nem.


A hasznossága sem mindegy. Az egyik a gyártulajdonosnak hajt hasznot, környezetszennyezéssel, a másik honvédelem.


A kérdező ott lakik a közelben, neki helyi munka lenne. Ideális, ha fizikailag képes teljesíteni.

2016. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

#16: Te nagyon egyoldalúan látsz mindent...már már nevetséges....


"A hasznossága sem mindegy. Az egyik a gyártulajdonosnak hajt hasznot, környezetszennyezéssel, a másik honvédelem."


Az a gyári munkás aki dolgozik, annak a járulékából és befizetett adójából (mondjuk a fizetéséből fizetett 27%-os ÁFA is ide tartozik) kapja a rendőr és katona a fizetését.


Másik dolog....írod hogy milyen jó a környezetben...tessék egy cikk:

[link]

2016. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:

Latszik sose jartal gépmuhelyben még.. nincs akkora zaj hogy ne tudnál beszélgetni. Sőt egésznap szinte az van, szünet akkor van amikor mi akarjuk (ha megy minden simán) persze nem azt mondom hogy ez egy kiraly munka, mert én se vagyok oda erte, de penzben jó. Es annál még mindig jobb mint kint ülni a határba es figyelni a semmit egész éjjel mondjuk.. munkatarsam aki volt katona régen, ugyanezt mondta, az őrség a legrosszabb... es akkor telik a leglassabban az idő.


Kicsit tobbet kellene fizetni azoknak akik a határra mennek mert azert azt ks vegyuk figyelembe hogy haza szeretetből nem lehet megélni

2016. okt. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

A legtöbben járőröznek, csak néhány "ül a határba és figyel".


Jó, legyen a gyári robot, mesterséges fényben, sok pénzért a legjobb.

Lesz mit mesélni az unokáknak.

2016. okt. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Orfeus ***** válasza:

Figy, 1 évet voltam az audiban, Team Leader amikor eljöttem folyamatfejlesztőnek ide. Ha valahol, akkor az audiban vannak buta emberek. Sokszor fogtam a fejem. Nem azt mondom hogy a rendőrök között nincs, mert mindenhol van. De ne arra alapozz hogy láttad kik jelentkeznek.

Múltkor néztem egy interjút, egy kancsal pihent testű hazafi nyilatkozott hogy az apja bakter volt így ő határvadász lesz. Szegény soha nem lesz az. Katonának könnyebb bekerülni mint ide. Ha megnézed a statisztikát, akkor a több 1000 érdeklődőből kb 300 ha átment a fizikain. Onnan barátom jön a pszichológia, orvosi, és a modulzáró vizsgák stb. Ebből a 300-ből ha 150 ki tud menni akkor sokat mondok.


Bár én támogatom a véleményt miszerint gyárban rossz, én is a fizetés miatt vagyok gyárban, monitor előtt üldögélek, hideg fények, klíma, nem a legjobb.

Ami miatt nem megyek határvadásznak, az egyik az hogy nem tudom ez az Orbán dolog mire megy ki, nem akarom elhinni hogy növelni kell a tartalékosokat, rendőrséget, minden rendvédelmi szervnél létszámot növelnek, gyanús nekem, főleg hogy egy kicsit ilyen (készüljünk a világháborúra) típus vagyok. A másik az hogy a második baba márciusban születik, és szeretném látni.


Egyébként a fizetés nem rossz valljuk be, sétálgatásért és edzésért. Legyen 210, de ebbe nincs benne hogy közép nyelvvizsgád van, esetleg diploma, jogsi, stb. Ezek mind szorzók amik nagyon szépen feltolják fizetést.


Szellemileg nemhiszem hogy nagyon leépülnének, gyárba annál inkább. Középvezető pozícióba vagyok, de magamon is észrevettem hogy semmi életkedvem, pedig majd 10 évet versenyszerűen bunyóztam, az volt az igazi élet! Most be vagyok zárva ebbe az akváriumba és kész :/


Végezetül annyit, hogy ne felejtsük el, mindenki oda megy ahol sok pénzt kap. Ahogy a kollega is mondta, lakást kifizeti stb stb. Unalmas meg minden, de persze sétálgatni is. Bár ha kafira gondolunk akkor itt is van, és kedvezményes hitel amit könnyen megadnak, 1-2%-os kamatra, ami 20 millánál sem sok.

2016. okt. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!