Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megéri készenléti rendőrnek/ha...

Debani kérdése:

Megéri készenléti rendőrnek/határvadásznak jelentkezni?

Figyelt kérdés

Egy 30 éves elkeseredett, munkanélküli diplomás lány vagyok, Békés megyében élek. A napokban igencsak felkeltette az érdeklődésemet a határvadász képzés. A fizetés, juttatások nagyon jók, viszont nagyon kíváncsi lennék, hogy ezért a magas bérezésért mit kell megtenni? Gondolok itt többek közt a hivatalos munkaidő betartására, elkerülhetek e máshova, ha az orosházi kirendeltség van a legközelebb hozzám. Igaz, hogy az embernek nem lesz mellette élete?

Elsősorban készenléti rendőrök, azok jó ismerőseinek válaszát várom. Érdemes e jelentkezni egy magamfajtának vagy inkább dolgozzam tovább nyugalomban, éhbérért?



2016. szept. 18. 12:03
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Hiába van 210 nettód hülyegyerek,ha veszel fel hitelt lakásra(de gondolom anyucinál laksz) 100ezret elvisz a törlesztőd,és évekig csak a kamatot fizeted!Itt adnak kamatmentes hitelt,havi kettőezer ft törlesztővel.
2016. okt. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Orfeus ***** válasza:

Ez most nem tudom kinek szólt, de gondolom nem nekem. Még mielőtt félreérteném ez az én részem:


23 éves vagyok, jövőre jön a második baba, mellette egyetemre járok, nagyon jó beosztásom és fizetésem van, megvan mindenünk, még az is sokszor ami felesleges. 18 éves korom óta nem lakok otthon, és majd 3 kilót kapok havonta. Bár a kafim csak 25k havonta, nem annyi mint egy Audisnak.


Ha az Audisnak szólt ő sem biztos hogy otthon lakik. És abban igaza van hogy a kafi majd bruttóját bele tudja tolni a házba, ami éves szinten több mint 500k, és hozzá sem nyúlt a fizetéséhez. Ez a támadás felesleges volt szerintem, mert ha 210 a fizetése, 13. havira szintén ennyit ennyit kap, továbbá bonuszként megint ennyit félévkor, az évente megint plussz majdnem 500k. (a bónusz több szokott lenni mint a fizetésed, félévkor)

Szóval ha azt nézed, és szétosztjuk, akkor havi fizetése +42.000 havonta a 210-re, és ezen felül havonta fizet 45-öt a lakásába. Ami azt jelenti, hogy 45-el sokáig fizet házat, de kb ingyen tudja megvenni, amit én teljesen adok. Főleg ha köt fundamentát, havi 20-as, stb stb.


Szóval én adom a srácot, audi tényleg jó hely, de azt mondom ezt nyelvvizsgával megkeresed simán pesten ha bakterkodsz, készenlétisként (spanom nyelvvizsga nélkül 220-at kap 24/72-vel), akkor hatá mellett?

2016. okt. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
Nem lakok anyucinal ez az egyik a masik pedig hogy 26 ezer a lakas torlesztom ami eleg messze van a 100 ezertől... de te biztosan jobban tudod :)))
2016. okt. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:

22-es valaszolonak


Sok mindenben egyetertek veled :)


Viszont keszenletiskent barmikor behivhatnak.. ami nekem nem hianyzik.

Itt meg fix 4 nap piheno napjaim vannak.. amite lehet tervezni..

Keszenletiskent sajnos nem.


Hidegben hóban fagyban se lenne kedvem egesznap a hataron setallgatni..

a dolgodat is ott vegzed kint.. ha van toi toi az se sokkal jobb

2016. okt. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Orfeus ***** válasza:

24-esnek


Igen, teljesen igazad van, ezek az árnyoldalak. És valljuk be őszintén a Magyar emberek 90%-a a fizetés miatt dolgozik ott ahol, vagy a kényszer. Én csak azt mondom, hogy tré igen, de nem mindenki a kényelmesebb utat választja, ami nem baj, sőt... Nagy álmom volt a légió, csak kiderült h a kisfiam jött, így elenegedtem.


Nem lehet felróni senkinek, aki kalandot keres, annak szerintem lényegében tekinthetjük úgy, hogy kaland. Ott lesznek a barátok, beszélgettek, elvagytok mint a befőtt, persze távol a család stb. De aki nem akar ilyen pályára menni, akkor az nem megy.


A kérdezőnél a probléma a 30 éves elkeseredett munkanélküli diplomás lány kiléte a durva, hogy akármilyen diplomával ott dekkol... Mások meg 8 általánossal nyakukbaveszik a világot, és jóljönnek ki az egészből. Innen látszik hogy diplomázni akárki letud, de az ami az élethez kell, azt sosem fogják megtanulni...


Egyébként a diploma és a nyelvvizsga is szorzó, így belezsámít a fizetésbe, a jogsival együtt. Szóval elég szép fizuja lenne diplomával az illetőnek. Persze ha nézik a diplomát.

2016. okt. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Audis-nak írnám, hogy oda nem nagyon van felvétel mostanában.

Annak meg hogy ő ott mennyit keres, és hogy más ezért mennyire béna nem sok értelme van.

2016. nov. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 zaphiel válasza:

Kedves Debani!


A bérezés annyira nem jó mint gondolod 230 BRUTTÓ!Viszont van egy csomó juttatás. A járőrtársi rendszer elég furmányos találmány mert ugyan rendőr vagy de mégse, 9 év mulva kerül le rólad a járőrtási "bélyeg" addig stagnál a béred őrmesterként! A kiképzés mocskos kemény (értem úgy, hogy az alaki foglalkozások tényleg vért izzasztóak, nyilván egy mindenkiért mindenki egyért alapon működik szoval annyira vagy gyenge mint a leggyengébb bajtársad és annyira erős mindt a legerősebb szóval ha valaki nem képes alakzatba vonulni, nem tud futni rendesen akkor mindenki büntetve lesz mert olyan mintha senki nemtudna) én ugyan a szakközépbe végeztem a rendőr szakmát de ott nem volt ritka az sem hogy 1-2 napig nemvolt kaja és úgy nyomtuk az alakit, persze ez csak az első hónapban volt a kiképzés részén utána letekerik a hangerőt! Én azt ajánlom neked, hogy ha nem vagy fanatikus ez a pálya nem neked való mert nehéz és nem fizetik meg, plusz ha szerencséd lesz és átkerülhetnél más szakra (bűnügy,közlekedés stb) akkor is több hónapos átképzésen kell átesned mert ez a járőrtársi "renfokozattal egy betanított munkás vagy"!


Várunk szeretettel a nagy családunkban ha mégis így döntenél hogy a rendőrséget választod!

2016. nov. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 mannnocska ***** válasza:

Tök jó hogy dobálóztok a bérekkel másutt, de aki nincs tiszában a békés megyei lehetőségekkel, az ne ítélkezzen köszi.

Jártam arra, beszéltem ottaniakkal, még majdnem oda is költöztem egyszer. Munka terén nagyon siralmas, lehetőségek nincsenek. Átlagbér tekintetében sereghajtó megye. Az ország egyik leglemaradottabb része.


Egy jó szakmával állítólag épp el lehet lenni, de ha valami értéktelen diplomád van, akkor lehúzhatod a wc-n, még hátráltat is meló találásában.


Csak ennyit akartam.

2016. nov. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Orfeus ***** válasza:
Utolsó, ebben teljesen igazad van. A jegyesem onnan jött, mesélt mi van ott. 16 évesen kezdtek ők is dolgozni ahogy lehetett, annyira nincs semmi. Teljesen mértékben megértem miért akar keresni valaki akármilyen munkát, csak hogy legyen. De ha valaki lediplomázik ki tudja milyen szakon, az ne menjen már betanított munkásnak... Ha meg hobbi szak akkor azt ne említsük, mert hobbinak szép, amúgy meg semmire nem jó.
2016. nov. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
27-es!Én járok a képzésre, egyáltalán nincs szigor, se fenyítés. Pedig kellene, de sajnos sok a 20 év körüli, akit apuciék dugtak be ide és nem tudnak viselkedni.
2016. dec. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!