Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom megakadályozni...

Hogyan tudom megakadályozni törvényes úton, hogy a vevő birtokába kerüljön az ingatlan, ha már aláírtam az adásvételit?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk tulajdonosa az ingatlannak

2016. aug. 13. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Szabad akaratodból, mindenfajta kényszerítés nélkül írtad alá a papírt? A pénzt a megbeszéltek alapján megkaptad már?
2016. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Elobb kellett volna gondolkozni, nem utolag megprobalni meglopni a vevot.
2016. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Törvényes úton!

Míg az én részem nem kapom meg, addig nem szeretném, hogy a birtokába kerüljön.

A birtokba adási jegyzőkönyvet ha nem írom alá?

2016. aug. 14. 07:38
 4/8 A kérdező kommentje:
Az adásvételivel nincs baj, szabad akaratomból írtam alá. A pénzt még nem kaptam meg.
2016. aug. 14. 07:39
 5/8 anonim ***** válasza:
A volt tulajdonostárs nem fizetett, vagy az új tulajdonos? Előbbi esetben ezt vele kell lerendezned, utóbbiná pedig nyilván tartalmaz a szerződés olyan pontot, hogy az ingatlan birtokbavétele fizetés után esedékes, vagy a pénzintézet feltételhez köti az utalást (pl birtokbavétel).
2016. aug. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ebbol a sztoribol csak a leglenyegesebb informaciok hianyoznak. A rendelkezesre allo infok alapjan semmilyen torvenyes jogod nincs megakadalyozni a vevok kozul barmelyiknek is az ingatlanhoz valo hozzaferest, akkor se ha nagyon utalod a testveredet/unokaocsedet/mostohahugodat.
2016. aug. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha továbbra sem írsz konkrétabbat, akkor nem lehet segíteni.
2016. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szerződésben eleve az szokott lenni, hogy a birtokbaadás akkor történik meg, amikor a vevő a teljes vételárat kifizette...


Ha nem így van benne, hanem valami más feltétellel, ami már megvalósult, akkor ha megakadályozod, súlyos szerződésszegést követsz el. Megteheted, csak annak következményei lesznek.

2016. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!