Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem vezetik be, hogy...

Miért nem vezetik be, hogy bárki vehessen magának TRAFIPAX készüléket és kiállhasson mérni? És persze így lehetne pénzt keresni.

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, nagyon szívesen összegyűjtenék másfél-két millió forintot egy undorító retkes gyárban is, havi százezres fizetésből, ha utána vehetnék magamnak TRAFIPAX-ot és akkor mérnék, majd adnám a rendőrségnek az anyagot és akkor mondjuk megkapnám a 30-40%-át a bevételnek...


Ezzel mindenki jól járna. Rengeteget keresnének a rendőrök és az átlagemberek is. Nem kéne szaros havi 90-100 ezerért robotolni, hanem jól élhetne mindenki.


Fel nem fogom, hogy miért csak a rendőrség trafizhat.. Egyáltalán miért ők trafiznak. Nekik a bűnözőket kéne kergetni. Had legyen ez a lakosságé. Rengeteg pénzt lehetne így keresni, nem lenne annyi boldogtalan ember az országban. Nem lenne rablás, betörés, erőszak.



2016. okt. 25. 21:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
22%

"Én legutóbb 66 ezret kerestem diákmelósként nyáron"


Keres jobbat, én kimentem az USA és két hónapra kaptam 1200 dollárt.


Most szerinted, mindenkinél lenne egy Traffipax, szinte minden ház előtt, akkor majd olyan sokan fognak száguldozni? Szép álom.

2016. okt. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%
Célszerűbb lenne inkább mérnökinformatikára elmenned tanulni és akkor szarrá keresnéd magad. Többek közt részt vehetnél az okosautó fejlesztésében és akkor nem kéne ILYEN BAROMSÁGOKON gondolkozni.
2016. okt. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
70%

"Miért lenne bárki is hulla? A méricskélő rendőröket sem ölik meg.. Még csak meg sem verik őket. "


Meg úgy alapból ritkábban vernek meg rendőröket, mint mezei hülyegyerekeket. Az első kicsit hevesebb vérmérsékletű száguldozó (pl agyatlan kigyúrt kisebbségigyerek böhöm lopott béemvével) úgy verne agyon, hogy hónapokig szívószállal nyomnád a tejbegrízt. Csak azért, mert te nem rendőr vagy.

2016. okt. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én baleset megelőzés miatt vennék ha kamu készülékről lenne szó akkor is hogy picit ráijesszek egyes autósokra. Pont azért mert a munkahelyem előtt bő 500 méteres nyíl egyenes baromi jól belátható szakasz van, és nem telik el 1 hónap hogy ne lenne baleset leginkább a gyorshajtók miatt, meg a szabálytalanul kikanyarodó autósok miatt. Legutóbb is a kollégám autóját nullázta le egy száguldozó sofőr aki türelmetlen volt így előzött 60-as táblánál nem bírta befejezni, vissza akart sorolni, kipördült és olyan szinten az árokba csapódott hogy sikerült bejutnia a céges parkolóba ahol pont a kollégám meg egy másik dolgozó autójába csapódott bele telibe. Arról nem is beszélve hogy akit előzni akart, azt is lesodorta szerencsére nem volt sérült és a le sodródó autónak sem lett akkora baja. de ugyan akkor halálos baleset is volt ilyenek miatt ahol egy motorost sikerült telibe elcsapni. Én is egyszer motorral mentem dolgozni és balra akartam kanyarodni be a gyár parkolójába ahol lassított a szembejövő autó és villogással jelezte hogy mehetek, de őt megelőzte egy másik türelmetlen akinek látnia kellett hogy már megkezdtem a kanyarodást, és ha nem teljes gázzal megyek ami miatt el is estem akkor az autós telibe elcsapott volna és akkor nem hogy könnyebben sérülök meg lehet nem is élnék. Akkor igaz pici zúzódással megúsztam a dolgot, a motoromnak sem lett nagyobb baja, de legalább a türelmetlen autósnak volt annyi bátorsága hogy megállt és odajött hozzám bocsánatot kérni. Persze ez volt a minimum amit megtehetett, de eddig ő volt az az egyetlen olyan bunkó sofőr akibe volt annyi hogy bocsánatot kért ha már miatta majdnem tragédia lett.
2016. okt. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A szabálysértési bírságolások pénzösszege állami költségvetési bevétel, ebből a rendőrségnél nem marad ott egy fillér sem, így a traffipaxok mérései alapján kiszabott szabálysértési bírságok fix összegei is teljes egészében az államot illeti, ebből nem tartható vissza semmi.


A közlekedési szabályok megszegésének és az ezekért kiszabható bírságok megállapítása a törvény szerint rendőrségi illetékesség és hatáskör, ez vagy ennek egy része másnak, még önkormányzatnak se adható át, magánszemélynek végképp nem, még a traffipax készülék kezelése és működtetése sem.

2016. okt. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ebből az egészből csak az néz ki jól hogy szerinted több százezret keresnél naponta. Hogy a többi polgár megszívja az cseppet sem érdekel. Ezzel a mentalitással nyugodtan menj el piti tolvajnak.

Amúgy ha lenne ilyen lehetőség, csak éppen havi 66 ezret keresnél vele, akkor is mérnél? Mi a fontosabb hogy pénzt keress vag yhogy megszívass másokat?

2016. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Természetesen a pénz.


Egyébként szórólaposként dolgoztam 66 ezerért és úgy bánt velem rengeteg szemét, bunkó ember, mint egy kutyával... Pedig én csak a munkám végeztem és rohadtul nem kötelező elvenni. Rám nézni sem. Csak elmehet mellettem minden nélkül és kész.


Úgyhogy megmondom őszintén néha jólesne megszívatni a sok száguldozó bunkót, akik veszélyeztetnek másokat, szemetek.

2016. okt. 26. 21:39
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem kell ideológia ehhez. Lemész egy csavarhúzóval a parkolóba és végighúzol 50 autót. Biztos száguldoztak.
2016. okt. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Még az önkormányzatok se traffizhatnak, pedig annó volt szó erről is. Ettől függetlenül vehetsz magadnak ilyen készüléket, saját célra. A BKV-nak például van, és a saját járműparkját ellenőrzi vele a busztól elkezdve a villamosig.
2016. okt. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Érdekes gondolatmeneted van, azt meg kell hagyni.


Hogy miért a Rendőrség hatásköre, arra vonatkozóan az előttem szólók válaszaihoz csak annyit tennék hozzá, hogy a traffipax használata elvileg baleset-megelőzési és közlekedésbiztonsági okokból történik (az abból származó bevételbe ne menjünk bele komolyabban), amely már évtizedek óta a Rendőrség feladatai közé tartozik.


Emellett, csak úgy "apróbetűsen" megjegyzem, hogy akik ezeket a fényképfelvételeket feldolgozzák, azok az emberek, a te szavaiddal élve "szaros havi 90-100 ezerért" robotolnak napi 8 órában, úgyhogy piszkosul irigyelnének (és talán még szidnának is), ha te többszörösét keresnéd meg a traffi másik oldalán állva :)

2016. nov. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!