Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lovasrendőr vagy kutyásrendőr?

Lovasrendőr vagy kutyásrendőr?

Figyelt kérdés

A mai világban melyiknek érdemesebb elmenni?

A kutyások hol

tevékenykednek?



2016. nov. 8. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

"A kutyások hol

tevékenykednek?"


Olyan alacsony helyeken, ahová a lovasrendőr túl magas lenne a nyeregben.

2016. nov. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A lovasok lovagolnak, a kutyások kutyagolnak.
2016. nov. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok rendőr, de egy volt lovas haverom az volt meg ismerek egy kutyás rrendőrt is.

A kutyások között több fajta van, tehát van a szagkereső meg van, amit meccsekre visznek.Ebből az utóbbi meg a lovasok is a Készenléti Rendőrségnél "vannak". A lovasok ugyan úgy mennek néha meccsre, de leginkább a lovakkal foglalkoznak meg egyes esetekben ők is járőröznek, láttam már őket párszor.

Nagy különbség nincs, pénzben jár a pótlék.

Elvileg nyugisabb, mint a sima járőr munka, ráadásul visznek képzésre, tanjthatod a kutyát stb.

A kutyás ismerősöm nagyon szereti a munkáját.

2016. nov. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Állandóan visszatérő kérdés ez a civilek részéről, de egy kis logikával és a neten rákereséssel is lehet tájékozódni. Például a szolgálati kutyákkal kapcsolatban azt, hogy többféle feladatot kell elvégezniük, amikre külön-külön képezik ki őket.

A feladataik elvégzésében lehet nyomkövető, szagazonosító, kábítószer-kereső, robbanóanyag-kereső, bűnügyi speciális (tetemkereső), közrendvédelmi speciális (elfogó), személykereső és őrkutya. A rendőr ezek közül választhat, ami megfelel neki is, hiszen nem mindenki gyomra bírja ki például egy bomlásnak indult tetem megtalálását/látványát, a másik rendőr meg viszolyogna robbanóanyagot keresni.


A szolgálati lovak esetében a rendőrnek jól kell ismerni a lovakat, a gondozásukat és az irányításukat. A lovasjárőrözésen kívül őket lehet látni a Kossuth téri országzászló felvonásakor is lovagolni, lovasrendőrök a nemzeti díszegység tagjai is. Hozzájuk nagyon nehéz bekerülni, hosszú ideig várakozik egy-egy lószerető rendőr, mire közéjük kerülhet.


Mindebből az derülhet ki, hogy azt a szolgálati ágat érdemes választani, amit jobban szeret és eltud végezni az a rendőr éppúgy, mint a civil életben az a civil, aki hivatást, betöltendő munkakört választ magának.

2016. nov. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hülye rendör van épp elég :D
2016. dec. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!