Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a véleményetek az európai...

Mi a véleményetek az európai nemzeti radikális politikusok társadalmi, politikai befolyásáról? Erős, vagy gyenge, pozitív, vagy negatív?

Figyelt kérdés

Szinte minden európai országban van nemzeti radikális párt.


Ezek bár nem jutnak hatalomra, mégis nagy befolyásuk van, egyrészt a közgondolkodásra, másrészt pedig a jobbközép pártoknak is gesztusokat kell tenni az emberek felé, mivel félnek a hatalomátvételtől.


Például nézzük meg, hogy OV milyen politikát, retorikát folytatott mondjuk 2009 előtt, és milyet, mikor már a Jobbikkal kell versenyeznie.


De ott van az Egyesült Királyság, ott sem kellett Nigel Farage-nak 2/3- os többség, és miniszterelnökség, hiszen anélkül is ki tudta kényszeríteni Cameronból a népszavazás kiírását, és meg tudta győzni a népet a brexit mellett.


Franciaországban pl. Le Penék kampánya segített megbuktatni az Európai Alkotmányról való 2005-ös népszavazást. (bár utána elárulták a népet, és a demokráciát, hiszen a nép megkérdezése nélkül ratifikálták a hasonló tartalmú Lisszaboni Szerződést.

Franciaországban sem lenne ekkora az EU elutasítottsága, ha Marine Le Pen nem politizálna, és csak az EU-párti politikusok EU-párti beszédeit hallaná a nép az EU-ellenes szónoklatok nélkül.


De még rengeteg országban tudja egy ellenzéki "szélsőjobb" magasan tartani az EU szkepticizmust, és egy független nemzetállam iránti vágyat.


Én is inkább a Nemzetek Európája pártján vagyok, így ezt én pozitívnak látom, hogy bár nem jutnak hatalomra ezek a pártok, mégis képesek egyfajta kontrollként funkcionálni a szocik, álkonzervatívok, liberálisok, zöldek nemzetellenes ámokfutása ellen.


Ti hogy gondoljátok?


2016. dec. 4. 12:06
 1/1 anonim ***** válasza:
16%

Én csak annyit látok, hogy a liberális baromságok lecserélődnek nemzethy baromságokra.

Minőségi javulás meg sehol sincs.

2016. dec. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!