Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Honvédségtől határvadásznak?

Honvédségtől határvadásznak?

Figyelt kérdés
1 hete meg volt az alapkiképzésem. Kikerültem alakulathoz. Bizonyos okokból szeretnék határvadász lenni. Működhet ez áthelyezéssel, vagy leszerelés után kezdhetek a következő kiképzésen? Mert 1 évig érvényes orvosim van és pszichológia amit kecskeméten állítottak ki júliusba.
2016. dec. 17. 20:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Maradj a katonaságnál, ők 400 körül keresnek"


Bocs de te melyik hadseregről írogatsz?

2016. dec. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

#10


ha Magyarországon dolgozol, akkor vagy nem alszol egész hónapban, de szó szerint, helyette túlórát nyomsz, vagy szimplán álomvilágban élsz.

Ha meg nem Mo-n vagy katona, akkor te vagy a sggfej, akkor ne írogass ide, ha USA-ban vagy katona. :)

2016. dec. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Akik a határon teljesítenek szolgálatot, ennyit kapnak. Nem a hereverő naplopókról beszélek, akik egész nap a laktanyában döglenek!
2016. dec. 20. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Meg kell védenem 65%-ot, tényleg heti 60-70eFt túlórapénzt összeszednek pluszban a határon, szintén zenész vagyok.

Rendőröknek szolgálati időben megy a határ, maximum csak a váltás miatt 1-2 óra túlóra jár, míg a katonáknál a 8 órán felüli rész és a hétvége 200%.

Nincsenek otthon ez tény, ahogyan az egyik hozzászóló írja, de azért a rendőröknél is körül lehet nézni, évi 600-700 túlóra, mi is csak aludni járunk haza szinte.

2016. dec. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Hát jó okos vagy ha át akarsz menni határvadásznak, amikor ugyanazt csinálnád a határon mint katonaként fele annyi pénzért. Nem tudom pontosan a legénységieknél vagy a tiszthelyetteseknél hogy megy, de szerintem a legénységiek is megkeresnek a havi fizu mellett két hétre legalább + 100 ezret. A határvadászok meg munkaidőbe csinálják ugyanazt, sima alap fizuért. Plusz ha netán van hozzá affinitásod hogy képezd magad és komolyan gondolod a szakmát eljuthatsz külföldre is tanfolyamokra, vagy akár misszióba egy idő után. Nyilván ez függ attól is hogy melyik alakulatnál vagy.
2016. dec. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Hát túlórapénzt a határvadászok is kapnak. és valószínűleg kicsit többet is.
2016. dec. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
hszt vonatkozik valszeg mindkettőre, de annyiból tényleg több pénzt kaphat a katona, h ők talán 8. óra után kapják a túlórapénzt, a határvadász pedig csak a 12. óra után, ha jól sejtem.
2016. dec. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A túlórapénz 8 óra után jár. Aki 12 órás mnkarendben van az két munkanap után egy nap pihenőt kap, tehát ott is kijön a napi nyóc óra.


Mellesleg a határvadászra a HSZT, míg a katonára a HJT vonatkozik.

2016. dec. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az anyagiakat nem itt kellene kibeszélni.
2016. dec. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
nemtudom... Egy hadnagy megkeres a havi 206K fizu mellé + 200K-t két hét határral.
2016. dec. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!