Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Munkáltatóm nem akar elengedni...

Munkáltatóm nem akar elengedni rendőrségi meghallgatásra-mit tehetek? Elvileg még fel is jelenthetem őt csak ezért –megtegyem vajon?

Figyelt kérdés

rendőrségi idézést kaptam szabálysértési ügyben, adott napon órában meg kell jelenjek meghallgatáson, ha nem megyek előállíthatnak melynek költségét rám verik majd-szóval mennem kell. Erre a jogszabályok szerint el kell engedjen a munkáltató nincs mese, nincs apelláta. El kell engedjen nem vonhat le érte semmit nem írhat ki szabit, nem rendelhet be helyette plusz munkára. Ha ütközik a munkaidővel akkor ez van.

De a főnök nem enged el, megmondta nem mehetek és pont. Be kell menjek. Más időpontot a rendőrség nem ad, pláne nem ezzel hogy a „főnök nem enged el”. Megmondták, ha nem enged el a cég, adják ezt írásba és ők, a rendőrség bűnügyi eljárást indítanak a cég,. ill annak képviselője ellen hatósági munkaakadályoztatása címen.

Na most ezzel van két gond , az egyik az hogy sose fogja írásba adni (na vajon miért nem) és a másik hogy ha nem enged el és nem megyek be dolgozni akkor meg kirúg.

Mit tehetek? Mi van ha nem megyek el a rendőrségre és előállítanak és rám verik még a költségét is?

Mi van ha elmegyek és másnap már nem kell menni dolgozni? Mert kirúgnak?

És ugye a bizonyítás…. a főnök sose fogja írásban elismerni hogy nme enged el, sőt adott esetben még azt is letagadja majd hogy én szóltam neki hogy meghallgatásra kell mennem.

Teendők? Lehetőségek?


2017. febr. 1. 08:48
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

"Ha ezért kirúgna"


ne haragudj te NORMÁLIS VAGY? Ha EZÉRT kirúgna?

Természetesen nem "ezért " fog kirúgni. Papírforma szerint nem. Majd rádfogja hogy hanyag nem minőségi munkavégzés, vagy csak létszám feletti vagy.

Bármi hajánál fogva előrángatott kamut ami csak eszébe jut.

Hát csak nem gondolod hogy leírja majd: kirúgtam mert rednőrségi idézésre elment a rendőrségre ahelyett hogy melózott volna.

Hát csak nem gondolod. Majd kitalál valami szar kamut,

Te mge bizonyítsd ha tudod hogy az kamu.

Csökken a céges megrendelés és nem kell annyi ember. Támadd meg.

Zéró sanszos.

2017. febr. 2. 15:57
 22/36 anonim ***** válasza:
Most meg azt fogja mondani, azért fog kirúgni, mert bűnöző vagy. Azt fogja mondani, azért találtad ki ezt az el kell menned mesét, mert behívtak a böribe.
2017. febr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

" mert bűnöző vagy. Azt fogja mondani, azért találtad ki ezt az el kell menned mesét, mert behívtak a böribe.

"


???? Azért barmok se legyünk már és őrültségeket se beszéljünk.

Tanúként (nem sértettként nem gyanúsítottként) vagyok beidézve SZABÁLYSÉRTÉSI ügyben (és nem bűnügyben) és nem kell elhinni nekem semmit: tértivevényes levél pecséttel aláírással meg kell nézni ott az idézés.

Nem kell elhinni. Meg kell nézni.

Egyéb baromság amit még kitalálsz?

2017. febr. 2. 19:23
 24/36 A kérdező kommentje:

"mert behívtak a böribe.

"


Hogyne. 2 óra időtartamra. Világos.

2017. febr. 2. 19:23
 25/36 anonim ***** válasza:

Azokból amiket elmondtál, ezt fogja tenni. Nem olvasta el az idézést sem. Azt fogja mondani megszöktél a sittről vagy hogy felfügesztettek


Inkább a lehetséges korábbi nézeteltéréseket próbáld elsimítani. Kérdezz rá mi lehet a baja veled. Beszéljétek meg, te nyitott vagy. Van munkaszerődésed?

2017. febr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

"Inkább a lehetséges korábbi nézeteltéréseket próbáld elsimítani. "


Azt nem lehetséges elsimítani. Ha nem tévedek (bár ezt sose mondta ki az a szemét) azzal húztam ki a gyufát én is meg még mások is itt, hogy számtalan (40 feletti) kifizetetlen és üres ígérgetésekkel tarkított túlóráztatás után egyszer egységesen többen felálltunk és azt mondtuk nincs túlóra több majd ha kifizeti az összes elmaradást egyben majd akkor lesz. Jött a szöveggel hogy de már holnap fizet (ezt hallgattuk hónapok óta...) mi meg mondtuk hogy oké holnap fizet akkor holnapután túlórázunk.

Na azóta mi vagyunk a patás ördögök.

2017. febr. 2. 19:32
 27/36 A kérdező kommentje:

"Azt fogja mondani megszöktél a sittről "



Megszöktem a sittről most visszaugranék oda laza 2 órára mert dumcsiznék egyet az őrökkel, de aztán jövök... életszerű.

2017. febr. 2. 19:43
 28/36 A kérdező kommentje:

Fejlemény!!!

Hogy mi lesz belőle azt nem tudni.

Az én kifejezett kérésemre a rendőrség küldött egy példányt az idézésből a munkahelyi címemre is. Ugyanúgy hivatalos iratként tértivevényes stb.

És mivel a cégnél nem tudták mi ez így át is vették.

Így a főnök nem mondhatja hogy nem tudja: ott a tértivevény hogy átvette (ő vagy megbízottja ez tök8 átvettenk számít).

Na akkor most mi lesz kedves főnök úr kérdezem én költőien?

Már nem mondhatja hogy nem tud róla.

2017. febr. 3. 08:28
 29/36 A kérdező kommentje:
Mondjuk persze mi lenne. Semmi. Ugyanúgy leszarja nem enged el.
2017. febr. 3. 08:29
 30/36 anonim ***** válasza:
Amit csináltál, ennek a tanácsolásáért hurrogtál le pár napja, de mindegy.
2017. febr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!