Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit gondoltok jobban megérné...

Mit gondoltok jobban megérné ikább gyárban dolgozni mint híváskezelő operátorként?

Figyelt kérdés

Pokoli munkahely a szombathelyi 112-es segélyhívó központ, rossz a munkarend és megalázóan kevés a fizetés. Amennyire nem számíthatok anyagi, ugyanannyira nincs erkölcsi megbecsülés sem. Kint a Söptei úton dolgozok, azonban az alacsony fizetés, a plusz juttatások hiánya és az abnormális munkabeosztás miatt a felmondásomon gondolkodok. Ráadásul nem vagyok egyedül. A beérkező hívásokat fogadó operátoroknak nincs lehetőségük kipihenni magukat. Meggyalázzák a nemzeti ünnepünket is, például a neobolsevista műszakbeosztás miatt március 14-én és március 15-én is éjszaka kell menni málenkij robotra, mindezt havi nettó 108 ezer forintért. Itt még az átkos rendszer uralkodik. Amennyire nem számíthatunk anyagi megbecsülésre, ugyanannyira nincs erkölcsi megbecsülés sem. Tovább nehezíti a munkavégzésünket az a tény, hogy egyszerre egy adott műszakban kevés ember fogadja a hívásokat. Nem fizetnek normális pótlékot a nyelvtudásért sem! Nekem például közpfokú angol nyelvvizsgám van, de a havi nyelvvizsgapótlék megalázóan alacsony mindössze havonta nettó 3800 forint. A bérezéssel és a munkaidő beosztással kapcsolatos problémák rendezése nélkül az állomány létszáma folyamatosan csökkenni fog, ami a továbbra is a központban dolgozó munkatársak számára egyre nagyobb megterhelést jelent. Én még ott dolgozom, de több kollégával együtt keressük a lehetőséget, hogy lépjünk. Műszaki menedszer diplomával rendelkezem, gondolkodom hogy inkább valamelyik gyárba megyek dolgozni. A baj azzal van, hogy szó szerint robotnak néznek bennünk, pedig a „TIK”-ok válláról levettük a téves hívások terhét is, ami nem kevés. Nem ragozom tovább, egy vicc, ami bent folyik. Megbecsülés így vagy úgy? Itt olyat nem ismernek. Megalázó! Éhbérért robotolunk!

A rossz tájékoztatás és a betanulás hiánya miatt előfordulhat, hogy például Nyáregyháza helyett Nyíregyházára irányítjuk a tűzoltókat, amely nagy gubancot okozhat.



2017. márc. 10. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem, haver. A legjobb az lenne számodra, ha szépen lelépnél innen.

Azt hiszed, hogy egy gyárban jobb életed lesz? Jó vicc.

2017. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"megalázóan kevés a fizetés"


Számilag ez mit takar?

2017. márc. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Havonta nettó 108 ezer Ft (bérpótlékokkal) az alapfizetés,

az idegen nyelvű segélyhívások fogadásának többlet terhének átvállalására mindössze havonta nettó 3800Ft a nyelvtudásért járó pótlék.

2017. márc. 10. 20:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Senki bem kötelez, hogy ott dolgozz! De gyárba se számíts megbecsülésre, se emberileg, se anyagilag
2017. márc. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ahol én dolgozom multinál, ott összeszerelő operátor 120at kap nettó, viszont mérlegelni kell hogy elengedsz-e ilyeneket a füled mellett "El b****ad rohadjál meg" "Ha ebben a tempóban haladtok nem lesz szünet, csak nekem"
2017. márc. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a rész tetszett hogy meggyalázzák a nemzeti ünnepünket_ hát neked se sok fogalmad van az összeszerelő üzekeről. Ahol sokszor folyamstos műszak van és minden ünnepnap dolgozni kell. Én is ilyen helyen vagyok 12 órás műszakok 3 nap nappal 3 szabad 3éjszska folyamatos műszak. Nettó 165 -200 között. Velem viszont nem bánnak rosszul. Én szeretek itt folgozni. 108 ezerért nem dolgoznék
2017. márc. 11. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem hinnép.hogy az ünnep meggyalázása ha aznap dolgozni kell. Vannak olyan technológiák amiket nem lehet leállítani mint a kohók pl. Vagy nálunk a kemencék így ha ünnepnapra esik a munkanap akkor oda esik. Én még szeretem is ha ünnepnapon melózok mert dupla pénz.
2017. márc. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szimeon ***** válasza:
A 108 ezer forint valóban kevés. Bár nem egyedül te keresel ilyen keveset, hasonlóan komoly állásokban is sajnos ennyit, vagy még ennél kevesebbet fizetnek. Az, hogy ünnepeken dolgozni kell, nem extravagáns. A tévések, rádiósok, mávosok, volánosok, stb. is melóznak. Az éjszakai pótlékkal, hétvégi pótlékkal mi van? Azzal együtt ennyi a bér? Mert akkor érdemes lenne egy kicsit mozgolódni - ahogy mostnaság a fogorvosok teszik.
2017. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha több kollégáddal együtt terveztek dobbantani, akkor tényleg csináljátok, hogy együtt, minél többen, akár mindenki odamenne a főnök elé és határozottan bejelentené, hogy felmond. Ez egy olyan munkakör ugyebár, ahol mindenképp kell ember, akkor értékelni kezdenének téged/titeket. Ugyanis ezzel van a fő baj.


Nem kéne elmenned gyárba, maradhatnál, csak körülbelül dupla ennyi fizetésért, ha a sarkadra állnál. Ne hagyjátok magatokat! El kell érni, hogy értékeljék a munkátokat, mivel nagyon fontos.


Ez egy olyan munkakör, ahol nem mondhatják, hogy felvesznek mást, menjetek csak, mert ha egy óráig nincs dolgozó, már az is nagy gond..

2017. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szimeon ***** válasza:
9-es. Az a baj, hogy az ilyen jellegű munkára bármikor találnak embert. Ha mást nem, akkor diákot, vagy nyugdíjast. De aktív korút is simán. Akinek nincs munkája és kell a pénz, azt simán elvállalja. Egy-két nap alatt betanítják, aztán kész. Ha kilép, azonnal találnak másikat.
2017. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!