Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Osztalytarsaim telefonon...

Osztalytarsaim telefonon zaklatnak. Ha feljelentem oket zsaruk mit tudnak csinalni az osztalytarsaimnak?

Figyelt kérdés
elegge idegesitet mar ez megy 1 ideje es mar szoltam rajuk kemenyebben is.. es csak folytatjak..tanacstalan vagyok..
2010. máj. 12. 13:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem cserélj SIM-kártyát... A legegyszerűbb megoldás. Ha nem zsarolnak az osztálytársaid valamiért, csak szórakoznak, a rendőrök nem sokat fognak tenni, mert nemtudnak...
2010. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk ne foglalkozz velük! Azért csinálják, mert ltják, hogy felhúzod magad ezen!
2010. máj. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tehetsz feljelentést zaklatás vádjával! A hozzánk látogató rendőr mondta, hogy pár éve ez is egy kategória. Állj a sarkadra, ha tényleg zavarnak - ha tényleg nem tudod megoldani a problémát egyedül, sokadszori felszólítás után sem, beszélj a szüleiddel, vázold a problémát, és tedd meg a lépéseket. Mert megteheted.

Ha fiatalkorúakról van szó, nem büntethetik őket, azaz legföljebb csak javítóintézetbe küldhetik őket, ha visszaesők, van más botrányuk is. De az is sokat jelent, ha otthon kapnak némi fejmosást meg a hatóságtól is.

Van olyan eset, amikor minden megoldódott, egy próbát szerintem megér. Ha valóban ilyen áldatlan állapotok vannak, én tennék valami nagyobb lépést. De csakis törvényes módon. Ne keverd bajba magad!

2010. máj. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
92%

Zaklatásért feljelentés ismeretlen tettes ellen.

Én egyébként ilyenkor azt szoktam tenni, amit itt javasoltak: leteszem a készüléket az asztalra, de a vonal él, hadd fogyjon a pénze...

2010. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
csak az a gaz hogy nem csak engem hanem baratnomet is , es ot mar elegge kikeszitik..
2010. máj. 12. 19:17
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Hoppá... Látjátok én ezt a hamisvádas visszafordulós dolgot nem tudtam...természetesen öngólt nem kell rúgni!

Laci

2010. máj. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

16:30 "Ha fiatalkorúakról van szó, nem büntethetik őket, azaz legföljebb csak javítóintézetbe küldhetik őket" azért mert telefonon zaklatnak valakit mindjárt javítóba kerülnek? Azért ez kicsit húzós :D


De azt áruld már el hogy mivel zaklatnak? Zsarolnak vagy mi?

2010. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
ha nem csak kifejezik hogy mennyire szeretik anyamat , meg baratnomet...sztem ertheto...
2010. máj. 14. 06:06
 19/24 anonim ***** válasza:

A büntethetőség alsó korhatára 14 év.

A másik észrevétel: miért Te verjed magad költségekbe pl. egy sim-kártya cserével. Mindenképp tegyél feljelentést vagy egyedül vagy szülői kísérettel. Nem kerül semmibe. Ha továbbra is csesztetnek újrázd meg. Egy idő után a haverjaid szüleinek is tele lesz a zsebük a dologgal. Talán felismerik, hogy a gyerekükkel kellene valamit csinálni.

2010. máj. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Tiltasd le a telefonodon a számaikat, így nem tudnak hívni és zaklatni.
2010. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!