Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kutyás rendőr szakma?

Kutyás rendőr szakma?

Figyelt kérdés
Itt elsősorban a drogkereső kutyázásra gondolok. Aki ezzel foglalkozik kb. mennyit keres? Milyen iskolakba lehet elvegezni? " a google a baratom" jellegu kommentektol kimeljetek ,epito valaszokat elore is koszonom 🐶
2017. máj. 10. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is el kell végezni a rendőrtiszti főiskolát, onnét lehet majd tovább "szakosodni". Menet közben megtudod majd, merre tovább.
2017. máj. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rendőrnek kell lenned, és annyit is fogsz keresni, mint más rendőrök. A szolgálatok, beosztások, kivezénylések pedig rád is vonatkoznak majd. Az, hogy kutyavezető lehess plusz program része, kutyához nem értőket nem is szoktak felvenni oda. És tudtommal nem te dönthetsz, hogy milyen vonalon fogsz dolgozni a kutyáddal, ha egyáltalán lehetsz kutyás rendőr.
2017. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Nem vagyok kutyás rendőr, de a pályaorientációs hét keretein belül találkoztam egy drogkereső kutyás rendőrrel(csak én mentem hozzá, szóval nem egy 30 fős osztálynak tartott előadás alapján vannak infóim).


El kell végezni a sima mezei rendőrit és a rendőrségen belül szoktak indítani továbbképzést, amivel pár hónap alatt kutyás rendőr lehetsz. Kb úgy működik mint a filmekben, először egy random kutya pórázát odanyomják a kezedbe és onnantól ő lesz a kutyád és együtt tanultok meg mindent. (engem ez egy picit kiábrándított :( )

Ha nyugger lesz a kutya, akkor a további kutyákat már te választhatod ki, szinte teljes szabadsággal.

Fizetésre sajnos nem mertem rákérdezni :(

2017. máj. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fizetés szerintem mint a többi rendőré.Szép hívatás a rendőr :)
2017. máj. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm próbál bejutni a kutyások közé évek óta (szám szerint 7), de nagyon nem megy neki, pedig BM-es dolgozó és van némi hátszele is talán. Az üresedés, vezénylés nem igazán veszi figyelembe, hogy te mit szeretnél.

A mennyit keres kérdésre a bértáblájuk lehet a válasz. Diploma nem kell hozzá, tehát nem kell rendőrtiszti sem, csak a szakközép.

2017. máj. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!