Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Rendőrség miért ilyen...

A Rendőrség miért ilyen elnéző, engedékeny a biciklitolvajokkal szemben?

Figyelt kérdés
Akiket a Tolvajkergetők elkaptak, azoknak pl a töredékét csukták le, a nagyját szabadon engedték, nevetséges indoklásokkal.
2017. jún. 13. 16:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én elhiszem hogy nem érdekel, de kampányígéret volt. Tisztában vagyunk vele mindannyian, hogy jó nagyot hazudott, de ettől még kimondta amit kimondott, és a kimondott szónak súlya van. Matolcsidiótánál is előjön a "47 ezerből meg lehet élni", Lézerjanikánál a "mindenki annyit ér, amennyije van", Sztálin bátyónál meg az "egy ember halála tragédia, kiirtani milliókat statisztika". Lehet hogy ők ezeket mind közhelyeknek szánták, a gond csak az, hogy hatalmi pozícióban vannak, ahol jobb esetben az ember alaposan meggondolja, mit mond és hol. Nem lett rend még 4 év után se, úgyhogy szerintem teljes joggal hozom fel.

Hogy négyszer annyi a vagyon elleni és az életelleni bűncselekmények száma, a Zsaru magazinból szedtem. 2007 óta veszem rendszeresen, és össze tudom hasonlítani az akkori adatokat a mostaniakkal. Többek között erre alapozom azt az állításomat is, hogy romlik a közbiztonság, mert ez megáll.

De jár rendszeresen a helyi hetilap is, 10 éve hetek teltek el anélkül, hogy bűncselekményről szóló cikk előfordult volna, kivéve a nagyon kirívó eseteket. Most viszont minden napra jut 3-4. Internet és publicitás pedig már 10 éve is létezett, tehát nem azért lett több az ilyen esetekből, mert nőtt a médialefedettség. Nincs meg az összes újság 10 évre visszamenőleg, de erre határozottan emlékszem, hogy nem jutott minden napra késelés, agyonverés, betöréses lopás, meg utcai erőszak. Ami viszont tény, a gazdasági bűncselekmények száma 12%-kal csökkent.

Amikor az az aktatologató irodakukac zsaru kinyögte nagy nehezen, hogy "bűnügyi érdekből", azzal elég sokat elárult szerintem. Ha nem lett volna ott a felvevőkamera, erős a gyanúm, hogy kiborította volna az egész bilit. Nem kell ahhoz semelyik oldalhoz se csatlakoznom, hogy kitűnjön, itt orbitális disznóság van a rendvédelemben és törvényhozásban.

2017. jún. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Mondj már kérlek ilyen "nevetséges indoklást"!"


"Bizonyíték hiánya", miközben le volt videózva a lopás. Vagy az egyiket például azért engedték el, mert állítólag kiskorút nevel.

2017. jún. 14. 09:56
 13/17 anonim ***** válasza:
Jogos, ez mondjuk tényleg szarul hangzik.
2017. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nagyon, nagyon rossz a helyzet az országban közbiztonság terén, és a poén az, hogy mégcsak nem is fővárosi vagyok, vidéken is ugyanez van :S :S :S
2017. jún. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én is felteszek egy kérdést!

A Rendőrség miért ilyen elnéző, engedékeny az önbíráskodókkal szemben?

2017. jún. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: kikre gondolsz? Csak mert Tomcaték ellen a rendőrség teljes szigorával lépett fel, sőt, még a facebook is letiltotta az oldalukat...
2017. aug. 24. 12:57
 17/17 anonim ***** válasza:

Mit értesz önbíráskodás alatt? Mikor a napbarnított lop folyamatosan a kertedből, és áramot vezetsz a kerítésbe hogy megvédd ami a saját tulajdonod? vagy mikor mrgtámadnak az utcán, és lefújöd őket gázspray-vel vagy leütöd egy vascsővel, hogy ne verjenek/késeljenek/erőszakoljanak meg?


Tudod annyit az önbíráskodásról, hogy demokratikus helyeken, pl. az USA-ban ha éjjel bemegy valaki a házadba, és te nem hívtad oda, akkor önvédelemre hivatkozva lyukasra lőheted a puskáddal és senki egy szót nem fog szólni, mivel önvédelem volt, tekintve hogy éjjel magánterültre tört be az illető. Na itt nálunk ha valaki bemegy hozzád éjjel egy késsel, és te lábon lövöd (tehát még csak meg sem hal), téged fognak lecsukni, ez garantált. Amióta a fidesz van hatalmon, a bűnözők jogai mindenek felett (hiszek ők maguk is azok). Lásd M. Richárd: maffiózó, bedrogozva két ember halálát okzota - szabadlábon védekezhet. Közben a 18 éves gyerek aki feltörte a BKV rendszerét és okozott masszív 9500 Ft kárt a bértlettel, azt is úgy hogy rögtön jelentette, jó szándékból, na azt meghurcolták rendesen, csodálom hogy nem kapott letöltendőt.

2017. aug. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!