Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezzel be tudom panaszolni a...

Ezzel be tudom panaszolni a rendőrséget?

Figyelt kérdés

Négy hete futottam bele egy rutinellenőrzésbe: Rám jött a készenléti rendőrség a kelenföldi PU közelében: iratokat kértek és elég alaposan átnézték az utazótáskámat, 10 kérdést tettek fel, 5 perc után távoztak. Egy Ford Tranzittal voltak.


Ráülök a bőröndömre, 1 perc múlva jön a másik irányból a Ford Tranzit, benne készenléti rendőrök, kijönnek és mondták hogy igazoljam magam.


Én mondom most estem át egy másik rutinellenőrzésen, nem találtak semmit. Erre azt mondják nem baj, ők is ellenőrzik. Együttműködtem velük, telefonálgattak, azt mondták nincs nyoma az előző ellenőrzésnek, tehát én hazudok, és nem hitték el hogy NATO katonai tolmács vagyok, tolmácsolni megyek angolul egy hadgyakorlatra, 50 percig vallattak ott a napon ami miatt késtem a találkozómat a melóra. Szétszedték a bőröndömet, és civil ruhás nyomozókat hívtak rám. ?????



2017. aug. 1. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt nálad a tolmács illetve katonai papírod, hisz a hadseregbe csak hivatalos okmánnyal engednek be. Kamu


Minden honvédségi épületbe, csak hivatalos papírral engednek be, ha oda indultál kellett lenned ilyennek, de hogy nem volt ennyire vagy te katonai tolmács :Xd.

2017. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

és mi lenne a panasz alapja? Bántottak? Elvettek valamidet? Megrongálták a vagyontárgyadat?

vagy mert nem hitték el, hogy tolmács vagy?

Túlbuzgók voltak és besz...tad. A feljelentéssel semmit ne érnél el.

Igazoltattak egy gyanúsnak tűnő személyt, ennyi.

2017. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves első, Mert nem vagyok katonai tolmács csak akként szipkázom be a pénzt. A cég aki alkalmazott be se volt jelentve Magyarországon, azt mondta hogy a mi általunk adott dollárösszeget ha akarod leadózod a magyar hatóságoknál. Egy Floridai cég küldte a szerződést, ami a Boeinghez és a Lockheed-Martinghoz kötődik, ezek az USA hadügyi beszállítók kb 2 km-rel lebegnek a magyar hatóságok fölött....
2017. aug. 1. 22:17
 4/8 A kérdező kommentje:

Taszár 1995-99 + 7.8 M forint miatt vagyok katonai tolmács

+ Special Trianing Operation Command Special contratct Agent szerződések miatt vagyok tolmács.

2017. aug. 1. 22:21
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Egy tolmácsnak lehetne ennél jobb helyesírása is, plusz ha ekkora ász vagy, szerintem nem itt kérdezősködnél, hanem egy ügyvédnél.
2017. aug. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Persze hogy be tudod panaszolni a rendőrséget! Bárki bepanaszolhatja őket bármiért, csak az a kérdés, hogy van-e értelme?


Ahogy leírtad, semmi olyat nem tettek, ami jogellenes lett volna. Igazoltatni, csomagot ellenőrizni a rendőrnek joga van, egy kivezényelt akció során a készenléti rendőr a kötelességét végzi, mikor ellenőrzi az irataidat, a csomagodat, és nem utolsó sorban az általad elmondottakat.


Talán legközelebb egyszerűen ne tiltakozz azzal, hogy most ellenőriztek, mert ez nagy valószínűséggel egyáltalán nem fogja érdekelni őket. Ha felszólítanak, hogy mutasd az irataidat és a táskádat, akkor csak különösebb ellenvetés nélkül mutasd meg. Ilyen egyszerű a dolog.

2017. aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ne panaszold be. Egymást védik. Egy pest megyei rendőrkapitánynak sok vaj van a füle mögött....nem mentem semmire, megtudta és megfenyegetett....
2017. aug. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Meglehet, hogy köröztek ott a közelben valakit, aki nagyon hasonlított rád, és ezért történt az egész. Azt meg hogy várhatod el, hogy csak úgy szíre-szóra elhiggyék, hogy bocsi, már ellenőriztek az előbb, már felesleges? Ezt bármelyik gyilkos is mondhatná, amikor ellenőrzik, és akkor meg kéne szakítani az ellenőrzést?


Amúgy meg mindegy is. Panasszal élési határidő is van, és hogy négy héttel az eset után jutsz el odáig, hogy kitedd a kérdésed, hogy érdemes-e panasszal élned-e vagy sem? Melyik rendőr ellen, és milyen túlkapás miatt? Milyen alapon?

Második ügy: azt mondtad, hogy már ellenőriztek, aminek valamiért valami nyomát nem találták. Ebből ők azt a következtetést vonhatták le, hogy hatóságot félrevezeted, és ettől még gyanúsabb leszel.

Pechszéria, de akkor is.


Ez kb. olyan, mintha fel akarnék szállni a metróra, erre kéri az ellenőr a bérletemet, de bérlet a táskám alján van, ami a bőröndömben van, ő meg nem enged tovább, mire előkotrom, elmegy két metró, lekésem a buszt és a repülőt is, így az amerikai álommelóból is kések, ezért kirúgnak, és 1.000.000 $-t bukok. Perelhetem négy hét múlva a BKK-t, hogy miattuk buktam a melót?


Indultál volna időben, ha fontos helyre mész!

2017. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!