Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem büntetik meg a...

Miért nem büntetik meg a rossszlányok.hu oldalon hirdetőket?

Figyelt kérdés

Az oldal szexpartner kereső oldalnak van feltüntetve, de mindenki tudja, hogy fizetni kell minden hirdetőnél, ha a szolgáltatásukat igénybe akarják venni.

Miért nézik végig ölbe tett kézzel, hogy ki tudja mennyi ideig hirdetik ott magukat egyesek, a sok pénz után nem adóznak semmit (számlaképesség nyilván nuku), majd miután megszedték magukat, elmennek külföldre vagy akárhova? Míg a becsületes adózó a munkájából keresett pénz felét fizetheti a NAV-nak.

Miért nézik ölbe tett kézzel, hogy egyesek nem kis összegeket keresnek meg illegálisan, és egyébként is illegális tevékenységgel? Közben pedig a kisebb pénzt keresőket jól megadóztatják?


2017. aug. 11. 14:54
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Orvosoknak, virágárusoknak és egyéb boltosoknak lehet engedélyük, vállalkozásuk. Az említett hirdetőknek eleve semmi legális alapjuk nincs.

Én voltam olyan orvosnál, aki adott számlát, és olyannál is, aki nem. De majd egyszer feltesz, aki akar, külön kérdést az orvosokkal, virágárusokkal, boltosokkal és pszichológusokkal kapcsolatban, most az említett egyénekre gondolunk, akiknél eleve képtelenség maga a számlaképesség is, mert a tevékenységük sem legális.

2017. aug. 11. 15:14
 12/46 A kérdező kommentje:
1. Mégis akkor hogyan "kéne" kérniük pénzt? Bizonyítható, hogy pénzt kérnek, bárki utánajárhat, könnyen lebuktathatók lennének. Hívj fel onnan egy számot, kérdezd meg, pénz nélkül vállal-e valamit, és tud-e adni számlát. És a rendőrség is ugyanígy odatelefonálhatna bármelyiknek és utána megbüntethetné őket.
2017. aug. 11. 15:18
 13/46 anonim ***** válasza:
14%
Aki adót fizet az egy csíra.
2017. aug. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 Zápor 3.0 ***** válasza:
94%
Hatalmas tévedés, hogy a prostitúció nem legális. Még a lakásban dolgozók tevékenysége is legális, és még számlát is tudnának adni, talán egyéb személyi szolgáltatás címen. Nyilván az más kérdés, hogy nem feltétlen adnak.
2017. aug. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, az a bajod, hogy a gyárban becsületes adózóként minimálbért keresel? Menj el te is ku.vának akkor, de ez a feljelentgetősdi már rég nem divat.
2017. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg meg lehetne adóztatni mindenkit, csakhogy nálunk ez azt jelentené, hogy a nav félrenézése mellet ez a pénz is Mészáros és Habony zsebébe vándorolna. Így legalább marad a szerencsétlen lányoknál.
2017. aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
88%
Kismillió más dolog zavar a világban vagy az országban engem. A rosszlányok .hu valószínű eszembe sem jutna. Irigy vagy valamiért. Vagy nem tudod kielégíteni a hapsid és ő is ptt ismerkedik?
2017. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
38%
#15 ez minden becsületesen dolgozó és adózó embert kéne hogy zavarjon. Engem pl zavar, pedig nem gyárban dolgozom és nem minimálbérért.
2017. aug. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

Te, ezt most komolyan, a GYK felhasználóin kéred számon?

Kérdezd a hatóságoktól (rendőrség, NAV), ha nem kapsz választ, vagy számodra nem megfelelő választ kapsz, akkor a felügyeleti szerveikhez fordulhatsz.


Amúgy, állításoddal ellentétben, önmagában a tevékenység nem illegális, vagyis nem jogszabályellenes. Lehet persze úgy is végezni, de hát ez szinte mindenféle tevékenységnél fennáll.

Ha megfelelnek a szervezett bűnözés, valamint az azzal összefüggő egyes jelenségek elleni fellépés szabályairól és az ehhez kapcsolódó törvénymódosításokról szóló 1999. évi LXXV. törvény prostitúcióra vonatkozó előírásainak, valamint az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény előírásainak, akkor legális a tevékenységük.

Alapvetően annyit kell betartaniuk, hogy 18. életévét be nem töltött személy ajánlattételét nem fogadhatják el, rendelkezniük kell az egészségügyért felelős miniszter rendeletében előírt orvosi igazolással, és vállalkozóként adózniuk kell (Szolgáltatások Jegyzéke 93.05 kódszám: máshová nem sorolt egyéb szolgáltatás megnevezésű szakmakód alatt 93.05.12.4 besorolási számon: szexuális szolgáltatás).


Azt nem tudom, hogy milyen arányban felelnek meg ezeknek, de néhány évvel ezelőtt voltam néhányszor egy hölgynél (más hirdetőoldalon találtam rá), és adott nyugtát; igaz, egyet sem hoztam el. Kíváncsiságból az elsőt megnéztem, a „szexuális szolgáltatás” nem volt ráírva. Számlát nem kértem, ő pedig nem volt köteles adni. Ugyanis, „Áfával számítottan 900 ezer forint értékhatár alatt mentesül a számlaadási kötelezettség alól az adóalany, ha a terméket megvásárló, a szolgáltatást igénybevevő olyan nem adóalany személy (ide nem értve a nem adóalany jogi személyeket), aki az ügylet ellenértékét – a teljesítés napjáig – készpénzzel, készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel, vagy pénzhelyettesítő eszközzel megtéríti, és számla kibocsátását nem kéri. (Amennyiben az adóalany ezen indok alapján mentesül a számlaadási kötelezettség alól, akkor nyugtaadási kötelezettség terheli.)”

2017. aug. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
#11: Ja, engedélyük lehet, ugyanúvy mint a prostiknak. És ugyanúgy teszik is zsebre adómentesen a pénzt, ugyanúgy lebuktathatók lennének, csak hát, nem akarásnak nyögés a vége. Te most kiragadtál egy csoportot az "ügyeskedők" közül, csakhát, számtalan hasonló van.
2017. aug. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!