Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem büntetik meg a...

Miért nem büntetik meg a rossszlányok.hu oldalon hirdetőket?

Figyelt kérdés

Az oldal szexpartner kereső oldalnak van feltüntetve, de mindenki tudja, hogy fizetni kell minden hirdetőnél, ha a szolgáltatásukat igénybe akarják venni.

Miért nézik végig ölbe tett kézzel, hogy ki tudja mennyi ideig hirdetik ott magukat egyesek, a sok pénz után nem adóznak semmit (számlaképesség nyilván nuku), majd miután megszedték magukat, elmennek külföldre vagy akárhova? Míg a becsületes adózó a munkájából keresett pénz felét fizetheti a NAV-nak.

Miért nézik ölbe tett kézzel, hogy egyesek nem kis összegeket keresnek meg illegálisan, és egyébként is illegális tevékenységgel? Közben pedig a kisebb pénzt keresőket jól megadóztatják?


2017. aug. 11. 14:54
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező


Legalizálni kell a prostitúciót és akkor valószínűleg adóznának is.

Csak ugye a nagykeresztény képmutató Magyarországon ezt nem lehet.

2017. aug. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon a prostitúció nem illegális.
2017. aug. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
93%
Az örömlányok teljesen legálisan dolgozhatnak. Ez nem bűn, így nem is bünteti a törvény.
2017. aug. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Sajnos, sok válaszoló nem a kérdésre válaszol. Énrám tereli a figyelmet. Pedig se azt nem tudjátok rólam, férfi vagy nő vagyok-e, mennyit keresek, stb. Ti máshol is azt csináljátok, hogy ha valaki feltesz nektek egy kérdést, őt kezditek elemezni? Bárkiben felmerülhet bármilyen kérdés és felteheti akár itt, akár máshol. A válaszolóktól pedig elvárható, hogy akkor szóljanak hozzá, ha legalább egy kicsit kompetensek a témában.


"Te, ezt most komolyan, a GYK felhasználóin kéred számon?"

Nem kérek számon senkitől semmit, csak feltettem egy kérdést. Talán ez tilos itt? Pont erre van ez az oldal.


Gyakorlatilag az egész "társkereső" weboldalt fel lehetne számolni. Ők is tudják, hogy mit csinálnak, mindenki tudja, csak egy álca, hogy a szabályzatukban nem azt írják le, amik valójában. Hihetetlen, hogy ez senkinek nem tűnt fel, aki tehetne valamit, vagy ennyire nem ér rá foglalkozni vele. Miért?


Van egy olyan célom is a kérdéssel, hogy hátha valakinek feltűnik, aki tenni is tud valamit. De miért nincs idejük foglalkozni ezzel? Sem orvosokkal (magánorvos egy hónap alatt megkereshet egymilliót), sem pszichológusokkal, sem másokkal? (Már persze ha tényleg nincs, mert lehet, gyakran buknak le, csak én nem tudok róla.) Arról hallottam, valaki Facebookon akart valami apróságot eladni, talán ruhát, amire már nem volt szüksége, de őt megbüntették. Nevetséges. Azért el tudom képzelni, hogy az oldalon hirdetők ilyen jellegű bevétele havonta mennyi pénzt halad meg, amivel pedig foglalkoznia kéne a hatóságoknak. Más pedig fizesse a TB-t, az EHO-t, egyebeket? Hogy is van ez?


És igen, elképzelhető, hogy én magam keressem meg akár a hatóságokat, hogy felhívjam a figyelmüket erre, de előbb kicsit tájékozódom - amire mondjuk a válaszok háromnegyede teljesen alkalmatlan, mert nem a kérdésre válaszol. A hasznos válaszokat köszönöm, még átolvasom. Jöhetnek még válaszok, de kérem, a kérdésre válaszoljanak és ne engem elemezgessenek ismeretlenül, hogy én miért teszek fel ilyen kérdést.

2017. aug. 11. 21:43
 25/46 anonim ***** válasza:
Szerintem te inkabb fizessed a magas adókat minthogy ugy dolgozzál a jövedelmedért ahogy ők...
2017. aug. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet Kérdező, szerintem is jelezd a hatóságok felé! De egyvalamit jól jegyezz meg: BIZONYITÉK hiányában nem fognak foglalkozni a dologgal, csak akkor, ha bizonyitani tudod azt, hogy ezeken az oldalakon üzletszerű kéjelgés folyik adómentesen...
2017. aug. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

26. Köszönöm a hasznos választ, de mit kell ezen bizonyítani? A rendőrségnek fel kell hívnia egy hirdetőt, elkérni a címét, és figyelni, milyen gyakran mennek hozzá ügyfelek. (Erre nyilván a rendőrségnek nagyon jó módszereik vannak.) De ha csak megnézik, mennyi ideje van fent egy hirdetés, és telefonban információt kérnek tőle, az is elég bizonyíték. Esetleg azt találhatják ki, ők voltak az egyetlenek, akinek ezt az információt adta a kedves hölgy, az összes többi ügyféllel ingyen vagy számlaadás keretében foglalkozik.

Amúgy is tudja mindenki, mi folyik az oldalon. Ehhez már csak minimális erőfeszítést kéne tenni, hogy valóságosan is utánajárjanak. Azt mondja meg valaki, hogy ezt miért nem teszik!

De ha az jobb, én magam is felhívhatok néhány hirdetőt, a beszélgetést rögzíthetem, és elküldhetem bizonyítékként, hogy pénzt akartak volna kérni tőlem szexuális szolgáltatásért, és amikor rákérdezek, számla van-e, akkor is nyilván kapok rá választ. Vagy lecsapják a telefont, ez is egyértelmű, mit jelent. De ha nem rögzítem a beszélgetést, mert ebből persze még nekem lehet bajom, mert mért is ne, akkor is egy beszélgetés alapján felhívhatom a hatóságok figyelmét egy több hónapja hirdetőre, hogy beszéltem vele, és ezt és ezt mondta telefonban. Nem? Csak foglalkoznának már vele, nem? Erre tudna valaki válaszolni, aki ilyen témában otthon van?


Itt a rendőrségnek kéne a tettek mezejére lépni. Nehogy én nyomozzam ki azt is, hogy tényleg pénzt kérnek a hölgyek minden jelentkezőtől!

2017. aug. 12. 13:40
 28/46 anonim ***** válasza:
Biztos meg van az oka annak, hogy nem foglalkoznak ezzel a dologgal, csak találgatni lehet, mik ezek az okok.
2017. aug. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
Egyébként ha a "szolgáltatókat" megbüntetnék, akkor lehet hogy a kuncsaftokat is... Szóval nehéz ügy ez.
2017. aug. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
a fél országot meg lehetne büntetni :D a hangfelvételt nem ismerik el sztem a bíróságokon, hosszú ideig elhúzódna, nehéz bizonyítani a dolgot, nincs értelme stb. Amit te észszerűnek látsz azt qrva (vicces szófordulat ide :D) nehéz bizonyítani
2017. aug. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!