Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elképzelhető-e, hihető-e a...

Elképzelhető-e, hihető-e a bulvárhír majdnem vak kisfia rokkant-kártyájával "visszaélő" apa lelki megkínzásáról, őrizetbevételéről, fogvatartásáról és bűnügyi nyilvántartásba vételéről?

Figyelt kérdés

#rendőri-brutalitás
2017. nov. 10. 18:44
1 2 3 4
 21/34 Zápor 3.0 ***** válasza:
86%

Ezt jobb lett volna, ha inkább magadban tartod...


Tudod, ha hallgattál volna...


Nincs is szebb, mint mikor a laikus osztja az észt szakmai dolgokban...

2017. nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Zápor 3.0 ***** válasza:
85%

"Csoda, hogy az apukának nem borult el az agya."


És akkor mi lett volna? Hiányzott volna neki egy hiv.szem. vagy gari. a nyakába?

2017. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 árokpart ***** válasza:
11%
Egyáltalán nem vagyok laikus itt vidéken amit írtam ilyen bűncselekmények esetén ez az eljárási mód. Legalábbis amiről én tudok 2000-ben még a rendcédelmi szerveknél ez volt a gyakorlat. Sima olyan bűnelkövetőt aki nem erőszakos, nem része a szervezett bűnözésnek, vele szemben ilyenfajta intézkedést nem foganatosítunk, egy átlagos büntetlen előéletű polgárról van szó.
2017. nov. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Zápor 3.0 ***** válasza:
82%

Jah, hát ha "nem szokás", az más. Majd hétfőn bemegyek, és tájékoztatom a rendészeti és bűnügyi osztályt, hogy mi volt a szokás vidéken, a 2000es években...


Na jó, ez már komédiának is szar...

2017. nov. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 árokpart ***** válasza:
17%
Tájékoztasd nyugodtan, de szerintem tudják maguktól is. Egyébként nemcsak a 2000-es években, de ma is ez a gyakorlat, egy átlag adófizető polgárra így nem ugrunk rá . Még akkor sem ha bűncselekményt követett el,ugyanis a nemzetközi emberi jogok őt is megilletik, de nem is ez a fontos, hanem a 1994-es rendőrségi törvény arányosságról szóló intézkedése. Nem volt várható tőle ellenszegülés, csak telefonálni szeretett volna ahhoz meg joga van és az intézkedés után a telefonját is visszakapni. Mindegy nem vitatkozom tovább az intézkedés teljesen jogszerátlen volt ebben a bűncselekményi kategóriában.
2017. nov. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
82%

218/2003. (XII.11.) Korm. rendelet 8.


(4) Az igazolvány nem adható át használatra az arra jogosulatlan személynek. A jogosultat szállító jármű vezetője az igazolvány által biztosított kedvezményekkel csak a jogosult szállítása esetén élhet.

Amennyiben a jogosult maga él vissza az igazolvány biztosította kedvezményekkel, az igazolványt vissza kell vonni és a visszavonástól számított egy évig részére új igazolvány nem állítható ki. Ezt a tényt a nyilvántartásban fel kell tüntetni.


(5) A kiskorú vagy gondnokság alatt álló jogosult esetében az (1)-(4) bekezdésben foglalt kötelezettségek a törvényes képviselőt, illetve az (1) bekezdés esetében a jogosultat szállító jármű vezetőjét terhelik. A törvényes képviselő által elkövetett visszaélés esetében a (4) bekezdésben foglalt jogkövetkezmény nem alkalmazható.

2017. nov. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nekem csak annyi a kérdésem, hogy a "A jogosultat szállító jármű vezetője az igazolvány által biztosított kedvezményekkel csak a jogosult szállítása esetén élhet."

részt hogyan kellene értelmezni?


Az apuka azért volt ott, hogy a gyereket szállítsa onnan tovább. De mivel a gyerek nem állt mellette a parkolóban, így máris szabálytalan?

2017. nov. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

2017-11-11 19:33

Ennek az embertelen, aljas, szemétláda (Én nem bántom, Ő jellemezte így a testületet, így egyúttal önmagát is!) „zápor 3.0”-nak is úgy kezdtem a válaszomat, hogy „Nem vagyok rendőrségi szakember, jobb lett volna, ha nem zsaru ésszel, hanem a civil emberek nyelvén – értelmesen - szól hozzá.” – Segítséget kértem a leírt szakzsargon és az anomáliák megértéséhez! -, de a fafejnek csak az jutott el az erőszakos agyáig, hogy nem értek, hozzá, mégis bele akarok pofázni.

Pedig a kérdésemet jóhiszeműen, szinte barátilag tettem fel, mert a cikkeket olvasva, elsőre nem akartam elhinni, hogy a rendőr-állatok ilyesmire is képesek!


Önnek is azt mondom, hogy ne jogászkodjunk – mert nem kihallgatáson vagyunk -, hanem hétköznapi, a jogban laikus emberek nyelvén beszélgessünk a témáról. Egy ennyire rosszindulatú kreténnek, mint Ön, nehéz lesz elmagyarázni, de megpróbálom, hétköznapi nyelven újra megmagyarázni: Magánbeszélgetés során – aminek nincs jogi következménye – hangzott el, hogy a valóságban is majdnem minden úgy történt, hogyan a bulvársajtó közhírré tette.

Tehát, mivel nem vagyok bűnügyi szakember, és nem büntető eljárás van folyamatban, hanem egy egyre inkább eldurvuló site-on egy még inkább eldurvult fórum, nem vétettem sem a helyesírás, sem bármilyen a büntetőjogi eljárás folyamata ellen, ami ugye nincs!.

Megfizet engem valaki, hogy egy ilyen kötözködésre született fafejnek ilyen sokáig magyarázzak?


Arra válaszoljon inkább, hogy az apa elkövetett-e bűncselekményt? (Csak a Btk vonatkozó §-val fogadom el!) Még a BKV bérletnél is van utólagos bemutatási lehetőség.

2017. nov. 12. 11:30
 29/34 anonim ***** válasza:
17%

Mi, mint kibicek csak röhögünk a „zápor 3.0” nevű felhasználó egyre kétségbeesettebb vergődésén, ugyanakkor szörnyű belegondolni a tragédiába, hogy ilyen, szűk látókörű, indulatait fékezni képtelen, labilis, frusztrált, „emberek” jelentik a magyar bűnüldözést.

„Zápor 3.0”-ról – aki nem mondta ki, de a körúti robbantóval vagy a borsodnádasdi lány gyilkosával egyenlő bűnözőnek tartja az édesapát - látatlanban el tudom képzelni, hogy ugyanígy járt volna el, és még büszke is lenne rá. (Fáj, nem fáj, ez a véleményem.)

2017. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
35%
Ami a legellenszenvesebb „zápor 3.0”-ban, az az, hogy még végtelenül cinikus is!
2017. nov. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!