Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Beidéztek tanúnak?

Beidéztek tanúnak?

Figyelt kérdés

Üdv!

Röviden, egyértelműen írom le a történetet.

15 éves srác vagyok.

Ma este hazajöttem, anyum várt egy papírral, hogy beidéztek engem xy kerületi rendőr kapitányságra tanúként. Azt mondták itthon, hogy mindig a tanúból lesz gyanúsított. Szóval, nem csináltam semmi törvénybe ütközőt, hiszen arra én több mint valószínű emlékeznék.

Mire kell számítanom, illetve irataimon kívül kell valamit magammal vinnem?



2017. nov. 27. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A tanuból nem lesz gyanusított - az ket különbözö dolog.

Arról szó sincs, hogy te csináltál volna valami rosszat, mert akkor gyanusított lennél és nem tanu.


Ha tanunak idéztek be, akkor a megadott idöpotnban odamégy a személyiddel, és amit kérdeznek, arra válaszolsz a legjobb tudásod szerint.

2017. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszod! Ment a zöld pacsi :D
2017. nov. 27. 19:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért jó lenne, ha legalább egyik szülőd elkísérne és jelen is lenne a meghallgatáskor (még nem vagy nagykorú).
2017. nov. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, neki külön értesítője van, hogy szülővel/gondviselővel kell mennem
2017. nov. 27. 19:59
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
visszaüt a warez, öreg.
2017. nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Még a Windowsom is eredeti 😆

Soha nem torrenteztem meg ilyenek, a gépet is netezésre meg videónézésre használom 😋

2017. nov. 27. 20:48
 7/8 Szerencsi Viktória ***** válasza:
100%

A tanú az tanú.

A gyanúsított meg gyanúsított.


Gyanúsított csak akkor leszel, ha felmerül a gyanúja, hogy vaj van a fejeden. Ha nincs, akkor ne félj :)

Megjelenni viszont állampolgári kötelességed, és - mivel kiskorú vagy - szülődnek/gondviselődnek is. Ez van.

Hogy aztán tudsz-e érdemben segíteni, értékelhető tanúvallomást tenni, az ugye már más kérdés.

2017. nov. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szerencsi Viktória ***** válasza:
100%
Ja, és ha nem a lakóhelyeden kell tanúskodni, útiköltségtérítést is kaphattok. Meg persze igazolást.
2017. nov. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!