Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Melyik fegyver lehet a legjobb?

Melyik fegyver lehet a legjobb?

Figyelt kérdés

17/f vagyok még de februárban töltöm a 18at és szeretnék venni utcai önvédelemre egy fegyvert magamnak mert sajnos elég veszélyes környéken járok haza az iskolából nap mint nap.


Utánanéztem elég alaposan a fegyvereknek és lenne pár elég fontos kérdésem.


Az 1.: Iskolába legálisan vihetek-e fegyvert úgy hogy amíg ott vagyok leadom a portán vagy lezárom a táskámba 1 dobozba/szekrénybe?

Vagy kell kérni igazgatótól engedély hogy hadd tároljam vhol addig?


2.: Nem tudom pontosan hogy melyik lenne a legjobb mert mindegyik más. Az Alfa azért jön be mert hosszú ideig bírja és sokat gyakorlatok vele otthon nyugodtan. A keserű pitbull nagyon pici és könnyű viselni. A zoraki R1 gg elég erőset lő. És nem tudom éles helyzetben mennyire számítana a zorakinak és a pitbulnam az a néhány J-nyi eltérése. Sokkal jobban fáj egy zoraki mint egy pitbull?


3. Ha meg támadna vki és arcba lőném azonnal milyen következményekkel járna ez a támadóval, és késöbb velem a rendőrségen?


2018. jan. 11. 21:18
1 2
 11/12 árokpart ***** válasza:
10%
Vegyél egy élesből átalakított 357-es Magnumot vagy Fég Parabellumot tartósak és az összes Magyarországon forgalmazott patronokkal működnek. Vagy ugorj el ha tudsz Prágába ott vehetsz bármilyen élesből riasztóvá átalakított fegyvert nem is drágán nekem őszintén a Beretta 22lr-ek tetszenek nagyon. Itthon long 22-es patronokkal működnek. Ha kapsz viselési engedélyt és az igazgatóval megbeszéled tárolhatod az iskola őrzött helyén. Még az is lehet, hogy az igazgatói irodába megőrzik neked ha remélhetőleg példamutató a magatartásod egyébként a suliban és nem vagy lógós, túl rossz tanuló stb. Igen ha van viselési engedélyed a törvények maradéktalan betartásával a támadással arányosan elijesztheted a támadót , illetve testi épségedet és vagyonodat is védheted vele.
2018. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 EagleHUN ***** válasza:

#10 " Felhúzva tárolni szabad, csak nem érdemes"


Erre gondoltam igen, csak nem fogalmaztam jól.


Minden másban is jól írtad. Köszi az alaposabb megfogalmazást. :)

2018. jan. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!