Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tettem feljelentést egy lopás...

Tettem feljelentést egy lopás miatt, de a rendőrségtől azt az írásbeli választ kaptam, hogy mivel az összeg miatt nem bűncselekmény csak szabálysértés, nem foglalkoznak vele?

Figyelt kérdés
Ez így rendben van szerintetek?
2018. febr. 7. 20:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
"Csak" 10ezerről van szó, csak gondolom nekik ez nem tétel, és volt kamera felvétel, nem kitalált dolog, bizonyítani tudná, csak meg kéne nézniük.
2018. febr. 8. 10:04
 12/19 A kérdező kommentje:

Akkor, ezek szerint ha megfordítjuk, bárkitől ellophatok bármit 50 ezer alatt, nem csinálnak semmit? Ez elég röhejes.

Kis magánautóba beülni 4 rendőrnek, 40-nel menni és lesni hogy ki előzi meg őket, arra futja!

2018. febr. 8. 10:07
 13/19 anonim ***** válasza:
Hát csak ha elkapnak a lopdosás közben, akkor azok összeadódnak, meg úgy tudom másnak számít ha már rendszeresen vagy üzletszerűen teszi valaki.
2018. febr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Persze nem tervezek ilyesmit, de elég gáz hogy nem vizsgálnak ilyesmit.
2018. febr. 9. 13:36
 15/19 anonim ***** válasza:

Ugyan linkeld már be ezt a levelet!

Van olyan sejtésem, hogy nem azt írták abban a levélben, csak annyit, hogy a nyomozást bűncselekmény hiányában megszüntetik, tulajdon elleni szabálysértés miatt magánindítványodat kell előterjeszteni.

De szapuld nyugodtan a rendőröket, és írj ostobaságokat, remélem ők is így fognak hozzá állni a te ügyedhez.

2018. febr. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Tényleg mit írtak? Lezárták a nyomozást (finoman leírva, hogy a szabálysértés nyomozására b...nak több időt, pénzt, energiát fordítani), vagy azt írták, hogy nyomozásuk alapján családtag gyanúsítható az elkövetéssel, ilyen esetben viszont kell a magánindítvány?
2018. febr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Már hogy linkelnék be egy magánlevelet? Azt írják benne hogy a lopás gyanúja miatti feljelentést elutasítja, mivel a feljelentett cselekmény nem bűncselekmény. (És?) Meg azt hogy mivel tekintettel az elkövetési értékre nem bűncselekmény, a feljelentés elutasításáról határozott.


Passz ennyi. Ez egy sablon szöveg, amit ilyen esetekre írni szoktak. Ez a rendőrségünk.

2018. febr. 10. 15:15
 18/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk a személyi adatok és az iktatószám és a fejléc kitakarásával.

Ez nagyon kevés amit írtál, és ne szapuld a rendőrséget.

Írd le, hogy mi miatt tettél feljelentést és másold be azt a határozatot, mert biztos vagyok benne, hogy nem tudsz olvasni a sorok között. Ezeket a feljelentéseket revíziózzák a vezetők és más ellenőrző szervek, olyat biztosan nem tesz meg egy nyomozó sem, hogy egy megtörtént lopással nem foglalkozik.

2018. febr. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én nem tudom ezek az ismerős ismerősétől loptak és nem csináltak semmit dolgok honnan jönnek, de nagy hülyeséget írtok.

50.000 Forint alatt tulajdon elleni szabálysértés, ami elzárással sújtható, és minden esetben foglalkozik vele a rendőrség, ha feljelentést tesz a sértett. A nyomozás, és az elkövető felkutatása nem egyenlő azzal, hogy a pénzed visszakapod. Az ellopott pénzed az egy polgárjogi igény, amit peres úton érvényesíthetsz a bíróságon.

Szóval lehet nem is tudsz róla, hogy az elkövető pénzbírságot kap, de szaladsz gyk-ra smile-val írni, hogy a rendőrség nem tesz semmit. Mit vársz, a nyomozó fizesse ki a pénzed?

2018. febr. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!