Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehetek ha egy 1000...

Mit tehetek ha egy 1000 Forint alatt elkaptak bolti lopásnál?

Figyelt kérdés
Ez több mint egy hónapja történt, és csak péksütiket vittem el mert éhes voltam. De még nem érkezett levél, de az előtt még volt egyszer egy alkalom az osztálytársammal. Vissza nézik a régebbi felvételeket? És van valami reményem? Mert halottam arról hogy az úgy 60 napon elévül, ez igaz?

2018. máj. 22. 17:08
1 2
 1/16 anonim válasza:
84%
Ha feljelentettek, akkor bíróságra járkálhatsz majd. Ha éhes vagy, menj dolgozni suli mellett.
2018. máj. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Ne lopj
2018. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Levágják a kezed.
2018. máj. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Akkor kiderül majd ha lesz valami , piti dolog lehet a cég vagy a yard kitörölte a dolgot .Buliból és dacból lehet bajba kerülni , más dolog ha szorult helyzet van vagy megfontolatlanság . A kereskedelem is szélhámosság , a gagyi termékek max 30 %-a az áru értéke a többi reklám trükk stb .
2018. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%
Nagyon gáz vagy, valószínűleg kisebbségi is. Ha lopsz és elfognak, akkor bűnhődsz. Engem nagyon bántana a lelkiismeret helyetted. Nálam van olyan, hogy rosszul ad vissza a boltos (többet a kelleténél), és akkor is visszamegyek, visszaadni, ha már a boltól 5 km-re vagyok és otthon. A pénz értéke nem számít, a lopás az lopás.
2018. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Egy bizonyos érték felett nem indítanak eljárást, viszont nálunk működik a 3 csapás törvény szóval ha már 3szor fordult elő az ilyen akkor eljárást fognak indítani és futkoshatsz a bíróságra
2018. máj. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 árokpart ***** válasza:
96%
5-ös ne játszd meg magad, mert a végén még elsírom magamat. Egyáltalán nem mentegetni akarom a kérdezőt, mert tényleg kicsit sem lopunk, de te még soha semmit nem oldottál meg okosba, mindenről kértél számlát, nagyobb értékű dolgot sem véletlenül külföldről rendelsz, mert netán ott alacsonyabb az áfa igaz? Mert amiket felsoroltam ha azt nézzük az is megkárosítása az államnak, mert adókiesés.
2018. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Andizsuzsi ***** válasza:
5%
Szégyellheted magad.
2018. máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 árokpart ***** válasza:
35%
Vallásomat gyakorló katolikusként elítélem a lopás minden formáját, de soha senki sem tudhatja mikor kerül nehéz élethelyzetben. Egy másik kérdésnél olvastam, hogy egy szintén hívő ember írta, miszerint inkább hagyná éhenhalni magát. Lehet, hogy sokan nevetni fognak, de az szintén halálos vétek ugyanis öngyilkosság. Bűn a lopás, de meggyónható és még ha itt a földi életben valaki megbánja, vagy jóváteszi üdvözülhet. Ha viszont hagyja magát éhenhalni akkor nem. A btk. vonatkozásáról nem tudok írni, mert szituációfüggő. Volt e a kérdezőnek korábban büntetése, megrovása stb. ezek mind befolyásoló tényezők.
2018. máj. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

#5 vagyok:

Soha se loptam meg az országot, mindig itthonról, Romániában vettem mindent, még a számítógépeimet és a windowst is. Nem olyan nehéz tisztességesnek lenni, ha a szüleid tisztességes úton jártak előttem.

2018. máj. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!