Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha pedofil gyanús személyrõl...

Ha pedofil gyanús személyrõl bejelentést teszel, átkutatják a gépét vagy nincs ilyesmihez joguk?

Figyelt kérdés
Tegnap instagramon egy pedofil roma származású egyén instagramjára bukkantam. Az insta tele kislányokról lõtt fotókkal. Van amin félpucér kislány vonul a Pride-on. Van, amelyiken csak egy kislány nagyon rövid gatyás képe látszik. Eléggé kiakasztott a dolog, mert kis koromban sajnos összefutottam ilyen férgekkel... Az instája alapján egyértelmûen direkt olyan rendezvényekre jár, ahol kislányok táncolnak lenge cuccokban. Ilyen táncos kislányos elõadásokra. Ez nem csak valami mûvészi kifejezõdés vagy hasonló baromság. A googleban rákeresve a nevére 2012-es versek jönnek fel a neve alatt. Van amiben arról ír, hogy egy kislányt elrabol, de lelkiismeret furdalása lesz és végül nem bántja. Egy halom vers amikben olyanokat ír, hogy pl. óvodás lányt szeret, mert az tilos stb. Ráadásul a profilja alapján van kis köze a médiához. Valami utolsó kisember lehet persze. De többször célzást tesz rá, hogy forgatásra megy. Háttérszereplõ volt egy klipben például. Nem tudom, lehet-e tenni valamit ez ellen. Hogy legalább átnézzék a gépét? Az instagramja tényleg full tele kislányos képekkel. Nem tudom elképzelni, mi lehet a gépén. Vajon bántott-e már valakit? De tenni akarok valamit, mert nem véletlen jár ilyen rendezvényekre. Ha normális lenne, direkt kerülné a gyerekes helyeket. De nem teszi. Az én gyerekkorom tönkrement, hála a fajtájának. Van bármi esély tenni valamit ellene? :/
2018. jún. 23. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Átkutatják, és a tiédet is elviszik. Nem érdemes beleártani magad. [link]
2018. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%

Dehogyis. Bemondásra semmit se csinálnak. Az 1# válaszoló nem tudom mit linkelt de biztos hogy hülyeség.


Meg mit kutatnának át? A windows egy kémprogram amit a felhasználó felrak és használ, bármikor hozzáférnek nem kell itt kutatni semmit. Pont ugyanaz mint a droid...

2018. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Ja, hogy el sem olvasod, de biztos hülyeség. Ehhez már ész kell. Meg ahhoz is, hogy szerinted a Windows egy kémprogram.
2018. jún. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nekem nincs számítógépem, csak telefonom. Vigyék. Igen sajnos gondoltam, hogy esélytelen. 😕
2018. jún. 23. 12:40
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

Meg ahhoz is, hogy szerinted a Windows egy kémprogram."


Ez nem egy vélemény tényeket közlök. Ne aggódj a "hatalom" bármikor hozzáfér a te kis magánéletedhez. Direkt úgy csinálják a rendszereket.


Országok egymást hackelik, szerinted téged nehéz lesz megfigyelni? Ne legyél már ennyire naiv.

2018. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

Elolvastam #1 -ben levő linket. Azért ez nem ugyanaz...

A lényeg, hogy aki számítógép alapján tesz bejelentést, ott vizsgálhatják, hogy illegális szoftver van-e rajta telepítve. De én úgy tudom, hogy magánhasználatra lehet, csak aki pénzt csinál belőle, annak kötelező a jogtiszta szoftver.

Mindenesetre, mivel Abszurdisztánban élünk, minden előfordulhat. Legjobb nem szólni.

2018. jún. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
Egyrészt én tuti szólnék még akkor is, ha utána én lennék meghurcolva, mert úgy gondolom, a kiskorúak védelme fontosabb mint a saját kényelmem. Másrészt viszont érdemes észben tartani, hogy amit te nézel, egy kamuprofil is lehet, közösségi oldalról szedett képpel, azzal a céllal, hogy bajba keverje az illetőt. Ennek mindenképp érdemes utánanéznie a hatóságnak, de ehhez szükséges, hogy jelentsd a fiókot.
2018. jún. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

[link]

A város és a dátum szerint ez is az 1. válaszoló cikkéhez kapcsolódik. Itt már nyilatkozik a Rendőrség is, elég világosan leírták, hogy ilyen esetben bejelentőt meg fogják szoptatni.

Régi eset ugyan, de nem hinném, hogy ma is okos ötlet a nyakunkra hívna a yardot.

2018. jún. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8-as által linkelt cikkből idézek:


"A rendőrség jobb híján azt tanácsolja a felhasználóknak, hogy pedofil oldalak vagy más, jogsértő online tartalmak bejelentése esetén készüljenek fel rá, hogy lefoglalhatják a számítógépüket."


Lefordítom virágnyelvről magyarra:

A rendőrség jobb híján azt tanácsolja a felhasználóknak, hogy pedofil oldalak vagy más, jogsértő online tartalmak észlelésekor ne tegyenek bejelentést a rendőrségre.


Most azt kéne a jogalkotóknak végiggondolni, hogy miért jó, ha emiatt kevesebb bejelentést kapnak és több pedofil cselekmény marad rejtve, ill. hosszabb idő után kerülnek napvilágra.

Normális országban a rendőrség a saját számítógépén megnézné azt az e-mailt (a bejelentő segítségével), és onnan kutakodnának tovább. A bejelentő számítógépét meg békén hagynák. Az illegális szoftvereivel meg végképp nem foglalkoznának egy olyan világban, ahol egy cég még a dupla egérkattintást is levédeti (Microsoft).

2018. jún. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Persze lehetne kamuprofil. De egy Xfactoros kislánnyal ölelkezik, az a profilképe. Plusz a neve alatt futó pedofil versek 2012-esek. De 2014-bõl is vannak másik oldalon. Ezért nem tartom valószínûnek, hogy valaki kamuprofilt csinált neki bosszúból. Ráadásul írtam neki az utazómajom képe alatt válasznak, hogy nem csoda ha ennyi ideig vizsgálták a reptéren. Ha a bõröndöd is úgy tele volt pedó képekkel, mint a profilod. Amire az volt a reakció, hogy letiltotta a profilom. Ha kamu lenne, nem hiszem hogy így reagál. Na mindegy elõrébb nem jutottam. De valamit muszáj lesz cselekednem. Lelkiismereti kérdés. 😕
2018. jún. 23. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!