Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ki a hibás ilyenkor?

Ki a hibás ilyenkor?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár hónapban történtek olyanok, hogy civil rendőrautóval "kényszerítettek" gyorshajtásba hátulról valakit, és mivel a civil rendőr belenyomult az előtte lévő "fenekébe", így az gyorsított az szokásnak megfelelően, majd ez után megbüntették gyorshajtásért.


Ha ilyenkor, amikor full közel jön valakihez hátulról, és az kapcsol, hogy mi a helyzet és nyom egy satuféket, és a civil rendőr belé szalad, ha nem elég ügyes, akkor hivatalosan ők lesznek a "bűnösek" a követési távolság miatt?



2018. jún. 23. 19:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

Rokonaim külföldön élnek és mondják, hogy náluk évek óta megy az, hogy civil autóból trafiznak a rendőrök. Nevetve szokták mondani, hogy fogalmuk sincs mikor mérik be őket a pályán, ezért nem mernek gyorsan menni. Ergo hatásos. Csak ugye külföldön alapból az a mentalitás, hogy az 50 az 50 és nem 55.


Itthon ha mész a belső sávban, és egy fszkalap mögéd áll, villog és a köznyelv szerint "le akar tolni" az útról, akkor azt csinálják az emberek, hogy félre húzódnak vagy rágyorsítanak (átlépve a sebességhatárt). Ez egy rossz szokás.


Ha én egy 80-as táblánál 80-al megyek a belső sávban, és egy majom mögém jön, nekem miért kéne lehúzódnom? Ha lehúzódom akkor hozzásegítem a szabálysértés elkövetéséhez, valamint elfogadtam, hogy ijedtségből lehúzódtam, vagy felgyorsítok szintén ijedtségből és konfliktuskerülésből. És ha nem menekülök el, akkor mit csinál? Letol? Nekem jön? ugyan már. Mindenki tartsa be a szabályokat, és nyugodt lelkiismerettel autókázhat. Ha meg pedig a követési távolságot NEM BETARTVA mögéd jön és dudál, hát csinálja, de ott ő veszélyeztet másokat, és nem te őt. És nehogymár te húzódjál félre félelemből aki maximálisan betartja a szabályokat...nem kell félni. be kell tartani a törvényeket és nem idegből kell vezetni. Ennyi.


(mielőtt még valaki a jobbratartással jönne, én a maximális megengedett sebességről beszéltem. És ha nem zavarom a forgalmat a belső sávban lakott területen, akkor nem vagyok köteles kihúzódni, ugyanis NEM zavarhatom a forgalmat max megengedett sebességgel. Ezt azoknak mondom akik szeretnek 180-al közlekedni lakott területen mert azt hiszik nekik szabad. Amúgy autópályán is csak 130 a megengedett tudtommal)

2018. jún. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%

"Aki nem az a tötymörgő típus, és 1-2 méterrel mögötte egy másik kocsi, nyilván ösztönösen a gázra lép egy kicsit. "


Aki 85-nél a seggedben van, az 90-nél is ott lesz. Sőtt 100-nál, 105-nél, 110-nél 150-nél is. Csak ott már SOKKAL veszélyesebb. Tehát csak az hiheti azt, hogy ez megoldás, aki nem tud vezetni, lásd jogsitépés.


"De aki eléggé aktív mind az utakon, mind az autós netes csoportokban, azok már hallottak a rendőröknek erről a módszeréről."


Hallottam. És? Velem próbálkozhatnak, legfeljebb elmegy egy kis benzin nekik, én meg úgyis arra tartok. Ha jól tudom, a KRESZ nem tartalmaz olyat, hogy kiprovokált esetben gyorsan hajthatsz, tehát a büntetés jogos. Az útra nem provokálható, ideggyenge sofőrök kellenek.


"Csak ugye külföldön alapból az a mentalitás, hogy az 50 az 50 és nem 55."


Ennek pontosan így kéne itthon is lennie. Semmi gond, ha nem tartod be, csak akkor viseld az esetleges következményeit. Előszöris az embereknek magukba kéne szállni. Nem a rendőr nyomja a gázpedált, hanem te. Azaz ha gyorsan mész, akkor vagy szándékosan hagyod figyelmen kívül a szabályokat, vagy figyelmetlen vagy és azt sem tudod, hogy hol vagy. Szerintem egyik esetben sem az a rendőr a hibás, amelyik elkap gyorshajtás közben. Engem is büntettek már meg, jogos volt, én szartam le az összes esetben a szabályokat. Mégsem nyafogok, hogy így a rendőr meg úgy a rendőr.

2018. jún. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki a seggemben halad - ritka - akkor elkezdek baromi udvarias lenni, mindenkit kiengedek, beengednek.


Amúgy tol civil autóból. Városban letojom, 65 - nél többet nem fogok menni. Országúton viszont lehet, hogy ellépek, aztán érjen utol, ha tud, civil autó, nekem villoghat. Egyébként civil autónak soha, semmilyen körülmények között nem állok meg, sokat kamionoztam a Balkánon. Lehet a mafia is, vagy valami trükk, ki van zárva, ha a legkisebb veszélyt érzem (kamionnal) letolom az útról. A börtönből egyszer kiengednek, a sírból soha.


Ha mégis rendőr, fedje fel magát, állítson meg szabályosan, amúgy vállalom a következményeket.

2018. jún. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

" így az gyorsított az szokásnak megfelelően"


Mikor kezdődőtt ez a hőbörgés a felháborodott becsületes autósok Fb bejegyzéseivel, azóta röhögök, hogy valóban vannak-e ekkora marhák vagy egy médiahekk az egész cirkusz :))


Azt mondjuk el tudom képzelni, ha egy eleve idegbeteg menő csávó Fittipaldi mögé beáll valaki, akkor azonnal versenyezni kezd, de az ilyet jobb is kiemelni a forgalomból.

2018. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ma pont volt egy ilyen esetem a 84-es főúton. Ott amúgy is nagy arányban vannak az ámokfutók, eddig még nem tudtam rájönni, miért.

Szóval ma is utolért és jött mögöttem szorosan egy fehér BMW. Ettől függetlenül ugyanúgy hajtottam, mintha senki nem jött volna mögöttem. Kb. két falun mentünk keresztül, aztán letértem egy kisváros felé. Ő is jött utánam, majd leelőzött. Nem volt agresszív.

Szóval attól, hogy valaki a fenekedbe mászik, még nem biztos, hogy dühöng és anyázik mögötted. Lehet, hogy csak egy rossz szokás és nem gondol bele, hogy ez idegesítő is lehet, meg balesetveszélyes is.

2018. jún. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 veterán vas ***** válasza:

Ha mindez a legbelső sávban történik, nekem még az is megfordulna a fejemben, hogy egy tök normális sofőr követ, akinek sürgős dolga van. Nem akar villogni, nem akar dudálni, még a sávugrálást is kerüli. Egyszerűen csak közelít, ezzel próbálja jelzi, hogy siet.

Alkalomadtán félre húzódok, elengedem, és ennyi........


Akár ez is lehetne egy opció.;)

2018. jún. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mivel az indokolatlan fékezéssel okoztad a balesetet, te leszel a felelős, sőt, te jársz rosszabbul.

Lehet, hogy a rendőrt is előveszik a követési távolság be nem tartása miatt, de ne nagyon bízz benne! Te viszont kapsz a nyakadba egy közúti veszélyeztetést, ami nár több, mint szabálysértés. Nem éri meg.

Sajnos a rendőrök arra az emberi tulajdonságra játszanak, hogy az embert feszélyezi, ha a nyakában van egy másik autó és legtöbben ebből a kényelmetlen szituációból menekülni fognak. Ha nincs hova lehúzódni, akkor gyorsítanak.

A hivatalos kommunikáció a mai napig konokul tagadja ezt a gyakorlatot.

2018. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én soha sem megyek a megengedetnél gyorsabban meg én kifejezetten megvetem, azokat, akik az autópályán akarnak 150-180al menni, szóval ha előzök és látom, a seggembe jön valaki, akkor sem lépem túl a 130at.


Nyugodtan jönnön belém. Nagy terepjáróval járok, amin valószínűleg egy karcolás sem lenne utána ...


(Csak akkor kezdek előzni ha a 130as tempó megfelel az előzésnek. Senkit sem előzök le, azért mert "csak" 120al megy.)

2018. júl. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!