Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi értelme a börtönnek?

Mi értelme a börtönnek?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy mi értelme a börtönöknek, hiszen azok akik olyan bűncselekményt követnek, mint a fegyver csempészet vagy drog kereskedelem azoknak nem nyújt megoldást 4 fal közé bezárni. Nem fogjuk jobbá tenni a világot, ha mindent elzárunk a társadalomtól ami rossz. A társadalomra veszélyes sorozatgyilkosat, tömeggyilkosokat halálbüntetésre kéne ítélni hiszen veszélyesek a világra viszont azok akik mondjuk úgy szegték meg a törvényt ami apróság vagy betörés vagy rablásra kényszerült és a bűncselekményük nem járt emberi áldozatokkal akkor, ha elzárjuk nem fogják megtanulni, hogy mit szabad és mit nem vagy, hogy legközelebb mit csináljanak vagy mit ne. Tehát a börtön én szerintem felesleges.

A gyilkosokat megszüntetni kell, de akkor a többi szabály szegőkkel is kezdeni kell valamit.


Ha megverik őket jól alaposan az elég primitív, de biztos hatásos lenne. A börtön csak tönkre teszi az életüket, mert ha kijönnek onann rosszabb lesz, mint mikor bent voltak (nem minden esetben). Mit lehetne ezekkel az emberekkel kezdeni? Meg ha azt nézzük vannak akik nem voltak tisztában a szabályokkal. Persze a szabályok nem ismerete nem jogosít fel azoknak nem betartására és nem azt mondom hogy nem kell őket büntetni, de kell csak őket megint máshogy.


Ugyan ezért nem értem, mire jó az életfogytig lan? Családtagjaikkal találkozhat meg minden persze viszont másrészt, ha a társadalmat nézzünk akkor minek fizetni adót olyas valaki etetése után aki már többé nem lesz velünk? És ha valaki meghal a börtönbe de azután a hulla házba felébred akkor szabadon távozhat vagy vissza megy (ha életfogytig lant kapot, csak mert akkor addig volt még meghalt és akkor meg is halt, de aztán felébredt)?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. júl. 19. 15:31
1 2
 11/12 theradion válasza:
Van egy komoly baj az elméleteddel. Az, hogy az igazságügyi rendszer sehol sem tökéletes. Se szeri, se száma az igazságtalanul elítélt ártatlan embereknek. Ezért rossz ötlet a halálbüntetés, és minden olyan büntetési forma, amit nem tudsz jóvá tenni, ha utólag kiderül, hogy mégsem ő volt a gyilkos, erőszaktevő stb. Ha bezártad s évek múlva kiderül, hogy ártatlan, kiengeded s annyi pénzt fizetsz neki, amennyiből a hátralévő életét leélheti békében. Ha nem is egyenlítődik ki a számla, de valamivel kárpótolhatod. De ha megölöd, akkor annyi. Ezért nem jó ötlet hogy kegyetlenkedjünk emberekkel, bár a börtön is iszonyú durva dolog, de onnan ki lehet engedni. A megkorbácsolás is eléggé tönkretesz egy embert. Eltelik egy év s megtudod, hogy mégsem az volt a tettes, akit a téren, nyilvánosan véresre korbácsoltattál... Mit csinálsz? Püpü nem járja, bocs, kifizetem a tetováltatást, ami eltünteti a hátadról a nyomokat? Nem áll jogunkban visszavonhatatlan, jóvátehetetlen ítéleteket sózni az emberek nyakába.
2018. júl. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Ezért kell biztosra menni és alaposan kivizsgálni mindent. Amerikába is halára itélhetik az embert mai napig és mégis ugyan ott tartunk. Mondjuk ott a bűnözés is nagyobb.
2018. júl. 20. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!