Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tegyék feljelentést? Van értelme?

Tegyék feljelentést? Van értelme?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az öltözőben valaki szépen csendben megitta az üveg whiskymet. De úgy, hogy a palackot az asztalon hagyta... Sajnos sokan járnak - kelnek arrafelé. Nem nagy érték, talán 5000 forint, viszont bosszant a dolog. Érdemes feljelentést tennem? Ilyen alacsony értékhatár esetében foglalkoznak az üggyel? Talán van ujjlenyomat az üvegen. Félretettem...
2018. jún. 30. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Tuti Ambrus Attila volt :D
2018. jún. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nem tennék, az biztos.

Még szégyellném is magam, hogy kiderült, hogy az öltözőben tartottam valamiért. Főleg, ha nem is lett volna szabad.

Szerintem nem is annyira az értékhatár a fontos. Más lenne, ha valami gyógyszered tűnt volna el, vagy váltócipő, akármi. De pia?

2018. jún. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerinted eddig hányan fogdoshatták össze, még az üzletben azt az üveget?

Továbbá azt hiszed, hogy egyvalaki húzta meg a teljes üveget? Nem semmi veséje és mája lehet akkor az ürgének.


Piát egyáltalán be lehetett oda vinni? Kétlem...

2018. jún. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A piát bő fél éve kaptam ajándéka, egy díszes zacskóban. Őszintén szólva gőzöm sincs, hogy mikor itta meg az a valaki, de csak pár napja vettem észre. Engem a jogi oldala érdekel, mármint az, hogy ilyen alacsony értéknél is tehetek e feljelentést és rendőrök ilyenkor is nekiállnak nyomozni? (Gondolom, magukban elhajtanak a fészkes fenébe...)
2018. júl. 1. 07:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyen ujjlenyomat? Te hol élsz? Még lopás vétségénél se vesznek ujjlenyomatot...nem hogy szabálysértésnél! Nem kéne olyan sok CSI-t nézni :-)


Persze majd piti ügyekben ujjlenyomatoznak :-)


Ez vicc :-)

2018. júl. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oké-oké - csak kérdeztem. Kíváncsi voltam, hogy elhajtanak e rendőrök, vagy nekiállnak nyomozni? Tudom én, hogy ilyen apró-cseprő dolgokkal nem kéne terhelni őket, de végtére is ott az üveg...
2018. júl. 1. 09:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Még egy sima lopásnál is kb 3-4 hónap mire elkezdenek vele foglalkozni, az ujlenyomatot meg felejtsd el, 100 whisky nem ér annyit amibe egy ujlenyomat vétel kerul
2018. júl. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazad lehet... Meg aztán tényleg nem tudható, hogy ki nézett bele zacskóba, ki lehet az, aki csak megfogta, megnézte és visszatette az üveget, de nem ivott bele... És tényleg legalább fél éve ott volt. Csak elgondolkodtam - bocs. :-) Magát az ivás tényét meg senkire nem lehet ráverni, jól gondolom?
2018. júl. 1. 10:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Hivatalosan meg kell hogy hallgassanak, és leírják ami történt, de semmit nem fognak csinálni. 3 hónap után kapsz egy levelet postán, hogy az ügyet lezárták, tettes nincs.
2018. júl. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor elengedem az ügyet... :-) Köszi a válaszokat!
2018. júl. 4. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!