Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi értelme volt a telefonomat...

Mi értelme volt a telefonomat kikapcsolni?

Figyelt kérdés

Voltam kihallgatáson a rendőrségen (tanú) ,előszőr nem kihallgatás volt hanem beszélgetés,majd aztán történt a kihallgatás amit jegyzőkönyvbe foglalt.


Amikor bementünk az irodába és leűlt a rendőrhadnagy én is leűltem és ezt mondta nekem:

Ott a telefon a zsebében,"vegye már elő!"

Elővettem ,erre azt mondta,"Kapcsolja már ki!"

Kikapcsoltam,erre más témára tért,hogy "jajj nyitok egy ablakot,olyan meleg van itt,ezt mondta.Terelt. Aztán visszaűlt és mondta,hogy "vissza,bekapcsolhatja felőlem a telefonját."

Bekapcsoltam.


Miért kapcsoltatta ki velem a telefonom ,utána azt mondta,hogy bekapcsolhatom,ha gondolom?

Mire volt ez jó?


1. Ebben az eljárásban telefonról egyáltalán nincs szó.

2. Nem vádlott voltam hanem tanúként bent,hogy jön ide a telefonom.



2018. szept. 4. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

valószínűleg semmi jelentősége nem volt, csak ilyen kedve volt.

De ha mégis, akkor figyelte a reakciódat az ő utasításaira, a viselkedésedet. Ha kelően megzavart, akkor nem tudtál volna hamisan tanúskodni olyan egyszerűen, mert eleve bizonytalan voltál amiatt amit csinált, meglátszott volna rajtad ha nem az igazat mondod. De ez csak spekuláció, csak ő tudhatja, hogy miért csinálta..

2018. szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

"... előszőr nem kihallgatás volt hanem beszélgetés..."

Nem akarta, hogy a beszélgetést hangfelvételen rögzítsd. A kihallgatásról úgyis készül jegyzőkönyv, ott ha felveszed, akkor sincs baj, mert van nyoma annak, hogy mi hangzott el. Viszont előfordulhat, hogy a jegyzőkönyvön kívüli "műsoridőben" elejt egy-két olyan kérdést, amiről te nem is tudod, hogy az ügyhöz vagy egy másik ügyhöz tartozik, neki viszont hasznos információkat ad a válaszod. Ezt pedig jobb, ha nem tudod utólag hangfelvétellel bizonyítani.

2018. szept. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak megmérték. Ez a szokásos eljárás. Nyugi nem romlik el.
2018. szept. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezekszerint lehet azt gondolta,hogy mielőtt odaérek a rendőrségre,még a rendőrségi épületen kívűl járok még az utcán és bekapcsolom a hangfelvevőt,hogy innentől ráér a telefon a zsebemben venni az elhangzottakat?

Gondolom lehet ezért.

Amúgy eszem ágában sem volt ilyen,de tegyük fel mi baj lenne,ha hangfelvételen is megvan minden?


Csak úgy érdekel,de amúgy nincs jelentősége.

2018. szept. 4. 17:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem akarták, hogy hangfelvételt készíts. Azt nem nézik ki, hogy visszakapcsolás után is fapofával elindítod a hangrögzítőt.
2018. szept. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!