Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha 13 évesen szabály sértést...

Ha 13 évesen szabály sértést követem el, akkor lehetek még rendőr?

Figyelt kérdés
A szabály sértés ; az nagy értékű lopás. De 13 éves voltam, meg erkölcsim se volt, és a rendőrség nem foglalkozott vele, csak az önkormányzat.

2018. okt. 28. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, simán. Sok sikert!
2018. okt. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szégyelld magad! Orsóst akarod szolgálni?
2018. okt. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

14eves korodtol vagy buntetheto.

Igen, lehetsz.

2018. okt. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

#3-nak:

Már jó ideje 12.

2018. okt. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4

Nem minden esetben, csak különleges súlyú, erőszakos bűncselekmények esetén.

Én is azt szoktam mondani a gyerekeknek, hogy 12 éves kortól már büntethetőek, de csak hogy vegyék komolyan a cselekedeteiket. Valójában rablás, emberölés és hasonlók miatt lehet őket megbüntetni, azt sem minden esetben.

2018. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Röviden igen, lehetsz. Kisebb érték után a nagyobb érték jön, ami 500 001 - 5 000 000. Ha ennyit sikerült lopni, akkor nem aprózod el...


Egyébként Hszt. (szolgálati törvény) szerint az is lehet hivatásos (így pl. rendőr is), aki börtönben ült, ha pl. 5 évnél nem többet, akkor szabadulása után 5 évvel. Elvileg aki 10 évnél többet ült bámiért az is lehetne szabadulása után 10 évvel.


Hszt. szabályozza azt is, hogy kifogástalan életvitel kérdőívben arra kérdeznek rá, hogy indult-e ellened 15 éven belül olyan büntetőeljárás, amiben megbüntettek (neked korod büntethetőséget kizáró volt lopás elkövetése esetén), Illetve 2 éven belül szabálysértés, amiben elmarasztaltak.

[link]

2018. okt. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendbe, akkor lehetek. Köszönöm a válaszokat.
2018. okt. 29. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!