Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűncselekmény-e másnak beszólni?

Bűncselekmény-e másnak beszólni?

Figyelt kérdés
Például, ha beszólok egy rendőrnek, mondjuk, hogy "te megvesztegethető, bunkó, buta s**gfej", azért megbüntethet, vagy csak neheztelni fog rám, és a hatalmát kihasználva fog bennem hibákat keresni, amíg jól meg nem büntethet valami másért?

2018. aug. 26. 18:23
 1/8 belapus ***** válasza:
100%
Ha nem tudod bizonyítani az állításaid igazságtartalmát, följelenthet és a bíróság megállapíthatja, hogy megsértetted a becsületét.
2018. aug. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. És mondjuk, ha csak bunkó stílusban beszélek vele, vagy ellenőrzéskor ilyeneket mondok, hogy "ne szivassál már, b**meg", azért a neheztelésén kívül mire számíthatok?
2018. aug. 26. 18:29
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagy, ha pl. megmondom neki őszintén, hogy "figyelj, rendőrkém, tudom, hogy azt hiszed, ebben a városkában mindenki fosik tőletek, mert rendőrök vagytok, én ki****ottul nem félek tőletek, mert nem vagyok bűnöző", akkor ezért, vagy egy hasonló mondatért tehet valamit (ezt hangosan mondom a fejéhez)?
2018. aug. 26. 18:35
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

"te megvesztegethető"

Ez viszont már bűncselekmény amivel hamisan vádolod,tehát hamis vád büntette. Ez már túlmegy a becsület-sértésen.

Csak óvatosan a provokálással, mert könnyen beleszaladhatsz egy "pofonba"!

2018. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok én beszólni, csak érdekel a kérdés. Amit az utsó kommentemben írtam, azzal mi a helyzet? Csak azért, mert a legtöbben fosnak még a rendőr jelenlététől is, nemhogy kimondják a véleményüket.
2018. aug. 26. 18:39
 6/8 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Azért fosnak, mert a jelenlegi jogszabályok lehetővé teszik a rendőröknek, hogy azt tegyenek amit akarnak.

Ha ő például a kollégájával együtt azt mondja hogy te ....., akkor azt feltétel nélkül elfogadják kivéve, ha te tudod bizonyítani az ellenkezőjét.

2018. aug. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Becsületsértés/rágalmazás, akkor is, ha nem közvetlenül őt, hanem a munkája ellátásával összefüggésben szidod. Mivel hivatali személy ellen követed el, így ez közvádas bűncselekményre módosul. Vagyis a rendőrnek nincs mérlegelni valója, hanem hivatalból indít eljárást.
2018. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel a rendőr állami szervnek dolgozik,jobb,ha inkább nem kekeckedsz.Ugyanígy a közfeladatot ellátokat ellátó személyekkel.Másfél éve,annyira felhúztam magam az óvónő baromságain.Ekcémás a lányom,amiről úgy tartják az orvosok(bőrgyógyászok,allergológusok,házi orvos stb.),hogy majd kinővi,mindezt el is mondtam,a drága hölgynek normál hangnemben.Illető pedig,tovább mondta a baromságait,hogy végleges megoldást találjunk(kezdtem akkor azt érezni visszamentünk az időben,úgy 70 évet,akkor emlegették gyakorta a végső megoldást),holott,ami tőlem telt,megtettem.Nos akkor a falat kapartam,nehogy megüssem:D Utána beszéltem valakivel,az mondta,hogy súlyosabb büntetést kaphatok,ha közfeladatot ellátó személyt sértek meg stb. Szerintem engedd el.
2020. szept. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!