Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha betelefonálok kijönnek a...

Ha betelefonálok kijönnek a rendőrök és eltakarítják őket?

Figyelt kérdés

Minden nap átmegyek a Móricz Zsigmond körtéren az aluljárón, de a csövesek még mindig itt vannak, büdösek, mindenhova odapiszkítanak. Meg nem túl bizalomgerjesztő egyik ábrázata sem.


Lakossági bejelentés esetén intézkednek a rend őrei?


2018. okt. 29. 15:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
51%

"Neked kellene gondolkodni. Abszolút irreleváns, hogy a kérdés helyszíne micsoda. Attól még nyugodtan vigyél haza egy csapat hajléktalant."


Gazdag érvanyag...

Csak van egy apró hibája. Azon jajgattál, hogy szerinted én mit sem tudok az egészről, laknék csak olyan helyen, ahol egész nap hajléjtalanok bűzét kell szagolni. Mivel kérdező barátunk egy aluljáró csöveseivel kapcsolatban akar vamzerkodni, ahonnan kicsit messze laknak az emberek, kissé halovány és butácska a hivatkozásod.


Legalább érvelni tudnál a bajod mellett..

2018. okt. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

Wbiker, nagyon rugalmatlan vagy. :D

Írhattam volna azt is, hogy menj el dolgozni egy aluljáróban lévő üzletbe, vagy csak ácsorogj mellettük naponta egy-két órácskát az aluljáróban, vagy legalább menj el mellettük minden nap párszor.

Lehetőleg zártabb részeken, ahol jobban érezni a bűzt. Csak vigyázz, hogy hova lépsz...


A vamzer fogalmát meg remélem, akkor is ugyanígy fogod használni, ha valaki szól neked vagy értesíti a rendőrséget, ha egy másik autós angolosan távozott, miután meghúzta az autódat a parkolóban vagy letörte a visszapillantódat.

Majd a gyerekedet is arra fogod nevelni, hogy nehogy "árulkodjon" az óvodában vagy az iskolában, ha bántják vagy ellopják valamijét?

2018. okt. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
66%

A kettő közt az árnyalatnál kicsit komolyabb a különbség, tehát a példa ismét rossz.


Felesleges ezt gyúrni, nem értünk egyet.

2018. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Nem értünk egyet, ez eddig is nyilvánvaló volt.


De azt kifejthetnéd, mi az a nagy különbség a két példa között. Csak kicsit kell elvonatkoztatni a konkrét példától.

2018. okt. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%

Baj, ha magyarázni kell.



Egy elesett ember b@asztatására rendőrt hívni, nálam egy naprendszerben sincs azzal, ha valaki azért szól a rendőrségnek, mert szemtanúja volt egy károkozásnak, ahol az autós el akar menekülni a felelősség elől.

2018. okt. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

(Idéztem az egyik mondatodat, de nem engedte így elküldeni a választ, és most ellenőrizni fogják a hozzászólásaimat...)


Szerintem itt lehet a "megoldás", hogy te a rendőr intézkedését pusztán ennek látod. Meg hogy mindegyiket "elesett"-nek. - Vannak közöttük teljesen normálisak, pl. a Keleti környékén volt régebben egy bácsi kisállatokkal, nem tudom, ott van-e még. Vagy Facebookon megy most egy poszt egy férfiről, aki az autójában él, teljesen kulturáltan néz ki, minden nap bejár a szállóra tisztálkodni stb. A napokban költözött be egy hajléktalan egy lakókocsiba, amit a Kutyapárt vásárolt. Már dolgozik is. Na, ők és a hozzájuk hasonlók valóban elesettek. (Nagyjából a hajléktalanok 20%-a dolgozik, őket nagyon becsülöm. És van pár %, aki egészségügyi okokból nem tud dolgozni, őket is sajnálom. - Ennek a két csoportnak maximális segítség kellene, hogy rendesen tudjanak élni.)

De akik munkaképesek, ennek ellenére az utcákon fetrengenek egész nap, "természetesen" piásan, ordibálva, balhézva, plusz ugye szemetelnek, mindent összevizelnek/tojnak, fekete a bőrük a mocsoktól, és méterekre bűzlenek a tisztálkodás teljes hiányában, na, azok nem "elesettek". Nekik is segítségre lenne szükségük, csak nem is akarják a meglévő lehetőségeket sem igénybe venni. Pedig az utcán soha nem fognak normális életet élni, onnan dolgozni járni, megszabadulni az alkoholtól stb. Ha bekerülnek az ellátó rendszerbe, szocmunkások és más szakemberek próbálnak nekik segíteni (pszichológus, orvosok főleg).


A másik a folyamatos veszély, amiben élnek. Bármikor bárki megtámadhatja, megverheti, megölheti, kirabolhatja őket. (Arról nem is beszélve, amikor egymással verekszenek.)


Pont a napokban beszélgettem egy hajléktalannal. 53 éves, és 10 éve van az utcán. Többször láttam már részegen, mint józanul. Festő a szakmája, szóval majdnemhogy milliomos lehetne, amilyen hiány van már jó szakemberekből, de legalább egy lakás vagy egy szoba bérlésére simán futná, ha dolgozna, de neki esze ágában sincs, pedig hívták még mostanában is, szép fizetést kapott volna. Több évet ült már börtönben is, azt nem részletezte, hogy miért. De szinte nosztalgiával beszélt róla, mondván, "ott legalább meleg van"; szállóra nem akar menni, csak majd ha már nagyon hideg lesz, bár már most is fázik éjjel. Elmesélte, hogy egyszer egy padon aludt, egy fiatalokból álló szemét banda lerángatta onnan, és rúgták, ahol érték, főleg a fejét. Nem ütötték, csak rúgták...

Évekkel ezelőtt egy másik hajléktalannal beszélgettem, a piaci lacipecsenyéshez mentünk, kaját akartam venni neki, mert azt kért (már ahogy közeledett, kérdeztem, hogy cigit?, mert ismertem; de mondta, hogy nem, inkább kaját, mert éhes...), de aztán mire a lacipecsenyéshez értünk, meggondolta magát, mondván, fáj a gyomra. A városi pletykák szerint tanárember volt, akit kirúgtak, mert molesztálta az egyik tanítványát. Nem tudtam utánajárni, hogy ez igaz-e, tőle pedig nem kérdeztem meg. Mindenesetre elmondta, hogy igazából mehetne az egyik rokonához, de nem akar. Dolgozni sem, mert "szereti a szabad életet", neki ne parancsolgasson senki. Cigire, piára mindig tellett, kaját is kapott vagy tudott venni többnyire. Akkor már sok éve volt csöves... Később is gyakran láttam. A lába szinte el volt feketedve. Nem ment orvoshoz vele. Vagy ha igen, akkor későn. Aztán eltűnt - gondolom, meghalt.

Mint ahogy valószínűleg az a TBC-s hajléktalan is meghalt, akit valamelyik előző válaszomban említettem. Nem tudom, milyen betegsége volt, de rendszeresen iszonyatosan felpuffadt a hasa. A mentőorvos ismerős ezért vitte be rendszeresen a sürgősségire, ahol "lecsapolták a vizet" vagy mi, aztán kiengedték, mert nem akart ott maradni. És persze a TBC-jét sem kezeltette, kötelezni meg nem lehetett rá állítólag.


Szóval az éremnek van egy másik oldala is. A még élő embert (a szobafestőt) és a hozzá hasonlókat már nagyon-nagyon nehéz visszaterelni, mentálisan rendbe hozni stb., sokuknál nem is lehetséges. De ha szállón vannak, azért javulhat a helyzet; plusz az egészségüket és a testi épségüket sem kockáztatják annyira, kapnak orvosi ellátást, nem fagynak meg éjszaka, és nem lesznek csoportos támadás áldozatai.

2018. nov. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Kicsit rédga kérdés, de azért leírom a véleményemet:

K?rva jó, hogy nem a KÉRDÉSRE válaszoltok, hanem csecsemőként veszkedtem egymssal, nem ?

2018. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

#17.:


Üdv a Gyakorikérdéseken, ahol ahogy most is láthattad, ez a szokás.

Ha megnézed, összesen 2, azaz kettő tényleges válasz született, az első, ill. az enyém, szóval ketten válaszoltuk meg a kérdező kérdését. Az összes többi válaszoló nem a kérdésre válaszolt, hanem véleményt írt. Utána meg kezdődött a "veszekedés".

Ebben a kategóriában ne is nagyon számíts másra, a júzerek többsége kb. ennyit tud. :(

2018. nov. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"Ebben a kategóriában ne is nagyon számíts másra, a júzerek többsége kb. ennyit tud. :("


Vagy tán a "júzerek többsége" döbbenten áll az ilyen emberek lelkivilága felett, ami mellett nehéz szó nélkül elmenni.


Tulajdonképpen arra is legetne tárgyagos és direkt välaszt adni, ha valaki az iránt érdeklődik, hogy mimént tudna öngyilkos lenni, vagy felrobbantani a szomszédját. Csak a jóérzés ezt nem engedi.

2018. nov. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

1. Általánosságban, az egész Gyakoriról írtam, és különösen a Politika kategóriáról, ha értelmeznéd a szöveget.


Meg lehet magyarázni azt is akár, hogy "a júzerek többsége döbbenten áll fideszes / liberális / akármilyen emberek lelkivilága felett, ami mellett nehéz szó nélkül elmenni", ezért irkálnak sokan nem tárgyilagos és konkrét választ. Mindent meg lehet magyarázni, mindenre lehet indokot találni.

Ezért működik így ez a kategória, ahogy.


2. A felhozott párhuzamok nem relevánsak, ég és föld a különbség.

2018. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!