Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Számomra teljesen ismeretlen...

Számomra teljesen ismeretlen nő nevére szóló értesítő a postaládában?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rokonlátogatásból hazatérve láttam, hogy a postaládámban ott figyel két értesítő december 21-ére illetve 27-ére datálva, de egy ismeretlen név van rajta, az én címemmel. A feladó a BRFK, gondolom a budapesti rendőr főkapitányság.


Most ez mi? Hagyjam figyelmen kívül? Az aggaszt, hogy az én címem van rajta, háztömb, emelet, ajtó pontossággal.

8 éve élek ebben a lakásban.



2018. dec. 28. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Bemennék a postára szólni, hogy fordítsák vissza a küldeményt "címzett ismeretlen" jelzéssel. Már ha lehet ilyet, de mindenképpen jelezném.
2018. dec. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Postás vagyok. Igen, van ilyen, hogy címzett ismeretlen jelzéssel vissza lehet küldeni a feladónak a levelet. Én ezt tenném.


Ha nem teszed ezt, akkor egyrészt a rendőrség munkáját akadályozod, másrészt meg előfordulhat, hogy egy csendes éjjel rád törik az ajtót, hogy letartóztassák azt, aki azt a helyet adta meg tartózkodási helynek. Nyilván nem visznek be, mert igazoltatnak, de nem egy kellemes élmény, nekem elhiheted. Barátnőm már megtapasztalta. Igaz, ott névegyezés is volt.

2018. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2: Ha vissza is küldeti a levelet bármilyen jogcímet, attól még rátörhetik az ajtót.

Szépen is nézne ki ha egy rendőrségi ügy azon múlna, hogy mivel megy vissza a levél. :)))


Esetleg az okmányirodában nézz rá, hogy ki van abba a lakásba bejelentve ha te vagy a tulaj, mert a hivatalos szervek általában lakcínyilvántartóból dolgoznak.

2018. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem arról van szó, hogy ennyi elég lenne egy csalónak, hogy megússzon egy rendőrségi előállítást, de ilyen esetben azért adok néhány százalékot annak, hogy némi irodai munkával ha lehet, megelőzzék a baklövést.

Pl. leellenőrzik, hogy nem történt-e adminisztrációs hiba, stimmelnek a rendelkezésre álló adatok.

2018. dec. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, a két ünnep között voltam a postán ez ügyben, úgy ahogy itt írtátok. Szilveszterkor nem voltam itthon, de szerencsére nem berúgott ajtó fogadott :)
2019. jan. 2. 09:12
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül rúgják be az ajtódat. Ez csak egy sarkítás.

Annyi problémád lehet, hogy ha oda van bejelentkezve akkor minden szerv ott fogja keresni, akár a végrehajtó is. Nem kellemes ha hajnalban rendőrök csöngetnek ki a lakásodból a szomszédaid szeme láttára vagy jön a végrehajtó szemlézni, hogy mit lehet foglalni. Persze a helyszínen minden rendeződhet de eléggé kellemetlen dolgok ezek.

Na ezért írtam, hogy az egy dolog ha postán visszaküldeted a levelet, inkább az okmányirodába menj ellenőrizni a bejelentett lakókat...

2019. jan. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!