Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez rendőrségi ügy, vagy...

Ez rendőrségi ügy, vagy "csak" NAV?

Figyelt kérdés

Van egy sportfogadásokkal foglalkozó weboldalam. Igaz, cég nincs mögötte, így számlát sem adok róla, mert akkor meg sem érné, annyira kevés a bevétel. Bevallom, az elején jól ment, bár akkor is egy átlagkereset volt meg, ennek már több hónapja. Most maximum zsebpénznek jó, durván havi 30-40.000Ft. Ha akarnám, akár több pénz is lehetne belőle, de nem akarom, mert így kockázatos, csak azért csinálom még, hogy ne csapjam be azokat, akik már kifizették a bizonyos időszakokat, meg hogy ne unatkozzak, mert hétköznapi munkám nincs, felújításokkal foglalkozom, de oda csak az arra meglévő cégem és munkásaim kellenek, én ott a helyszínen nem dolgozom, így maradna az unalom.


A lényeg az, hogy most az egyik illető panaszkodik. Nagyon ritka, ha valaki annyira felháborodik, hogy hivatalos szervekkel fenyegetőzik, pl. rendőrség, NAV stb. Elvileg már többen is összefogtak ellenem, mert "nem kis pénzekről van szó" (hát ahogyan írtam, nagy pénzekről sem). Ezek azt hiszik, hogy én ebből milliókat keresek vagy nem tudom, mindegy. A lényeg tehát az, hogy most elvileg többen be akarnak menni a rendőrségre, meg engem rácsok mögé akarnak juttatni. De hát én nem károsítottam meg senkit, nem csaptam be senkit, mert amit ígértem, azt megkapták, a tippeket, sőt, azt sem mondtam, hogy tuti, még százalékos arány is van és táblázat is van vezetve, hogy azért több el is megy, nem tartottam őket tévedésben, hogy ezek nagyon jó tippek, nem állítottam valótlant. Annyi, hogy erről nincs számla. Ilyenkor mit tudnak tenni? Kb. fejenként átlagosan 5.000Ft-ot fizettek, de volt aki ennyit sem, igaz, volt aki többet is, de az 5.000Ft a legjellemzőbb, aztán az ennél kisebb. Havi 6-7 ember max, ha befizet, kis összegről beszélünk, soha nem voltam még büntetve. Ilyennel foglalkozik a rendőrség? Én úgy tudom, hogy csak számla adás elmulasztása volt, ez maximum a NAV-hoz tartozik és talán pénzbüntetést ér. Tényleg börtönbe kerülhetnék ennyiért? Más meg milliókat csal el, meg fiktív számlákat ad stb., aztán kap egy felfüggesztetettet, talán...


2018. dec. 31. 01:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam. Kb. Június óta csinálom, havi átlag 70.000Ft. Ez azt jelenti, hogy volt olyan hónap, amely 90-100.000Ft volt, de volt olyan, hogy 40.000Ft kb. Szóval durván 500.000Ft lett belőle úgy 7 hónap alatt. Ez az a "durván nagy összeg", amiről beszélnek... Egy közmunkás keresete. :D
2018. dec. 31. 03:04
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Az érték, a kár, valamint a vagyoni hátrány a) ötvenezer-egy és ötszázezer forint között kisebb, b) ötszázezer-egy és ötmillió forint között nagyobb, c) ötmillió-egy és ötvenmillió forint között jelentős, d) ötvenmillió-egy és ötszázmillió forint között különösen nagy, e) ötszázmillió forint felett különösen jelentős.



Nagyobb értékre elkövetett csalás gyanúja.


[link]

2018. dec. 31. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezt már olvastam. Inkább az érdekelne, hogy a gyakorlatban mennyire foglalkoznak ilyen kis összegekkel, szóval havi 60-80ezrekkel, és hogy ez tartozik-e a rendőrségre, vagy csak a NAV-ra?


Kicsit konkrétabban kérdezek akkor, amikre ténylegesen kíváncsi vagyok:

Ha ezzel többen is bemennek a rendőrségre, foglalkoznak-e vele, van-e köze ehhez a rendőrségnek, vagy csak a NAV-nak?

Büntetlen előélet mellett kiszabható-e erre börtönbüntetés? Bűnszövetségben elkövetettnek számít-e az, ha más számláját használom az utalásokhoz, de ő ebben nincs benne, ide is adja a pénzt, mert mondjuk nekem nincs számlám banknál?

2018. dec. 31. 04:45
 4/8 A kérdező kommentje:

Kicsit off:


Ja és ugye mindezt úgy teszik, mintha őket én megkárosítottam volna, kb. fejenként 5.000Ft-tal plusz amit buktak, de nem mindenki gondolja így, mondjuk az összes emberből, (ami max 100-150), bemegy 10 a rendőrségre. Pedig szerintem ez nem így van, mivel én nem ígértem tuti tippeket, sőt, tisztán vezettem táblázatot, százalékos arányt stb. Szóval nem csaptam be senkit, azt sem mondtam, hogy rakják a tippeket. Mindenki maga dönti el, hogy melyiket rakja mennyivel, de ők szerintük ez is az én savam, amit elbuktak, szerintem meg nem... Nem tudom, mennyire tartozhat ez a rendőrséghez, de folyamatosan ezzel fenyegetnek, hogy odamennek és rács mögé juttatnak. Bár lehet azért, mert pénzt akarnak tőlem visszaszerezni, mert kérik a tagág díját meg amit elbuktak. Lehet csak meg akarnak félemlíteni, hogy fizessek?

2018. dec. 31. 04:52
 5/8 A kérdező kommentje:
*saram
2018. dec. 31. 04:54
 6/8 A kérdező kommentje:

Most vettem észre, hogy nem szimpla költségvetési csalást linkeltél, hanem csalást. A csalás az, amikor valaki tévedésben tart valakit, jogtalan haszonszerzés, pl. kölcsön kér, majd meg sem adja (a példákban is ez szerepel). Itt csalás nem történt, nem csaptam be senkit, azt kapta, amiért a pénzt adta, és azt sem ígértem, hogy ezzel nyerni fog, meg hogy mindegyik tipp bejön. Szóval itt szimpla szolgáltatást nyújtottam, egy adóköteles tevékenységet adószám nélkül, ami szerintem maximum egy kisebb költségvetési csalás. Ha viszont szimpla csalásról beszélünk, akkor miért 500.000Ft-tól nézzük? Ott nem egy egyénre kell nézni? A legtöbb 5.000Ft, 3.000Ft, meg 2.500Ft volt, szerintem ez csalás esetén nagyon kis összeg, de csalás amúgy sem volt, senkit nem csaptam be, nem állítottam valótlant, nem tévesztettem meg, amiért fizetett, azt megkapta.


Csalás akkor történt volna, ha pénzért cserébe semmit nem kapnak, vagy ha azt mondtam volna, a tippekkel biztosan nyernek, azok mind bejönnek, rakják nyugodtan stb.

2018. dec. 31. 07:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a NAV hatáskörébe tartozik.
2018. dec. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha minden így igaz, ahogy leírtad, akkor semmilyen csalást nem követtél el.

Feljelentést persze lehet tenni bárki ellen bármi okból, én is feljelenthetnélek, hogy baltával agyonverted a miniszterelnököt.

Ilyen esetben az van, hogy először is a rendőr megpróbál lebeszélni a feljelentés megtételéről. Mivel nem szeretne feleslegesen dolgozni. Aztán ha a delikvens nem érti meg, hogy felesleges feljelentést tennie, akkor a rendőr felveszi a feljelentést, hivatalosan el van indítva az ügy, utána vagy nyomoz, vagy nem, de végül mindenképpen azzal zárja le az ügyet, hogy bűncselekmény nem történt.

Tehát, ellened csak a NAV fog eljárást indítani. Az viszont valószínű, ha tényleg feljelentenek.

2019. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!