Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Volt egy rendőrségi ügyem...

Volt egy rendőrségi ügyem tegnap és ez most mennyire kell komolyan vennem?

Figyelt kérdés
Szóval a barátnőmmel elmentünk egy úgy nevezett kemping parkba ahol le ültünk egy padra és beszélgetünk, a másik padon ott ült három srác akik 18 évesek voltak. Egyszer az egyik oda szólt a barátnőmnek, hogy nem-e lenne elmenni velük sétálni természetesen azt válaszolta, hogy nem meg kért, hogy menjünk elinnen én mondtam, hogy nem megyünk sehova 5 percre rá oda álltak elénk és azt mondták meghalsz te büdös paraszt mivel én 20 éves vagyok és egy kicsit idegbajos ráadásul 4 évet karatéztam fel keltem az egyik gyereknek eltörtem két helyen az orrát a másiknak eltörtem az arc csontját a másik meg elrohant és ugye fel jelentetek mentem kihallgatásra azt mondta a nyomozónő mivel volt 2 tanú aki persze látta az egészet így azt mondta, hogy nem lesz valószínűleg semmi jelentősége az egésznek mert önvédelem volt, de a bírón fog múlni az egész mivel súlyos testi sértést követtem el így 2 évtől 4 évig terjedő szabadság vesztést kaphatok. Ezt nem azért írom ki gyakori kérdésekre mert, hogy én erre büszke vagyok. Ezért apám nem áll velem szóba anyám nem tud tanácsot adni mert már nem ők felelnek érte a barátnőm azt mondja, hogy nem lesz semmi gond de ő mondta, hogy menjünk el. Azt szeretném meg tudni, hogy ebből most börtön lesz? Nagyon megbántam amit tettem és nagyon szégyellem magam, hogy ezt ide ki kell írnom. Válaszokat előre is köszönöm!

2018. szept. 19. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, mert nem egyértelmű, hogy jogos védelmi helyzet volt, de ez alapján a pár sor alapján az a valószínűbb, hogy meg fogják állapítani.

A támadás elől kitérni nem kell (pl. elfutni). A provokáló semmiképpen nem hivatkozhat jogos védelemre, de te nem provokáltál. Így ez is rendben van.

Megállapítható az erős felindultság, a lelki hatása (túlerő), fenyegetés, ami elfogadhatóvá teszi az aránytalan védekezést is.


Kérdés, hogy a bíróságon is kitartanak a tanuk melletted.

Letöltendőtől akkor sem kell tartanod, ha bíróság szerint nem volt jogos védelmi helyzet (a barátnődet is magadat is védted), hanem te voltál a támadó, ha nem volt még semmi ügyed, az idegbajodról is van papírod.

A próbára bocsátást tartom arányosnak, pontos jogi ismeretek nélkül. Vagy felfüggesztett fogházat.

2018. szept. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

A nyomozónőnél pontosabb választ mi sem adhatunk.

Szerintem felfüggesztettnél többet nem kapsz, pláne ha ilyen szánod-bánod módon vallasz majd, viszont az erkölcsidbe belekerülhet.

2018. szept. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Ezért nem lesz letöltendő.

Amúgy jól tetted.

2018. szept. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ez szerintem életveszélyes fenyegetés volt,hogy azt mondta neked szemtől szemben,hogy "meghalsz".

Jól tetted,hogy megvédted magad,ha nem védekeztél volna ki tudja mit csinált volna veletek,ha már oda is ugrott eléd.

De börtön ebből nem lesz.

2018. szept. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Btk. szerint büntethetőséget kizáró ok a jogos védelem. Ha csoportosan támadnak meg, akkor az az életed kioltására irányulónak kell tekinteni. A támadásod megkezdőzött azzal, hogy azt mondták "meghalsz te büdös paraszt".


De még ennek ellenére is azt hangoztasd, hogy ha egyedül lettél volna, akkor elfutottál volna mert sportemberként nem keresed a konfliktust, de itt a barátnődet meg kellet oltalmaznod, őt inzultálták már szóban is.Meg azt is tedd hozzá majd, hogy ha csak azt mondták volna, hogy ezért jól megvernek akkor kisebbeket ütöttél volna, de így attól tartottál, hogy kést vesznek elő, utána meg már a küzdősport tudással sem lehet nagyon megoldani a szituációt. Ha nem volt még rendőrségi ügyed, akkor ne is idegeskedj ezen.


Ha a rendőrség a nyomozás során arra a megállapításra jut, hogy jogos önvédelem volt, akkor is meg kell küldeniük a nyomozás eredményét az ügyészségnek, az ügyészség dönthet úgy, hogy vádat emel, akkor lenne csak tárgyalás.



15. § Az elkövető büntethetőségét, illetve a cselekmény büntetendőségét kizárja vagy korlátozza:

...

g) a jogszabály engedélye,

..


21. § Nem büntetendő annak a cselekménye, aki a saját, illetve a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzése céljából telepített, az élet kioltására nem alkalmas védelmi eszközzel a jogtalan támadónak sérelmet okoz, feltéve, hogy a védekező mindent megtett, ami az adott helyzetben elvárható annak érdekében, hogy az általa telepített védelmi eszköz ne okozzon sérelmet.


22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.


(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha


a) azt személy ellen

aa) éjjel,

ab) fegyveresen,

ac) felfegyverkezve vagy

ad) csoportosan

követik el,

b) az a lakásba

ba) éjjel,

bb) fegyveresen,

bc) felfegyverkezve vagy

bd) csoportosan

történő jogtalan behatolás, vagy

c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.

(3) Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl.

(4) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.

2018. szept. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A 15-ösnek rossz alpontját idéztem, az egész:


15. § Az elkövető büntethetőségét, illetve a cselekmény büntetendőségét kizárja vagy korlátozza:

a) a gyermekkor,

b) a kóros elmeállapot,

c) a kényszer és a fenyegetés,

d) a tévedés,

e) a jogos védelem,

f) a végszükség,

g) a jogszabály engedélye,

h) a törvényben meghatározott egyéb ok.

2018. szept. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lett belőle valami?
2018. okt. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem mivel arra nyilatkoztam hogy jogos önvédelemből csináltam mert halálosan meg fenygettek és a tanúk is mellettem voltak.
2018. okt. 7. 07:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Valaminek kell lennie, mert ha volt jogos védelem, akkor jogtalan támadás is. A támadókat bíróság el€ kell állítani.

Az eltelt idő nahyon kevés, még nsgxon nem juthstott előre az ügy.

2018. okt. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!