Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért megy az a filmekben,...

Miért megy az a filmekben, hogy ha vki vallomást tesz akkor enyhébb ítéletet kap?

Figyelt kérdés

A magyar illetve külföldi filmekben is rendszerint az látható, hogy van egy gyanúsított a rendőrségen, kihallgatják és elmondják Neki, hogy jobban jár, ha beismerő vallomást tesz, akkor enyhébb ítéletre számíthat...


Sajnos a saját tapasztalataim meg az elmondottak alapján is azt vettem le, hogy az a jobb megoldás, ha minél kevesebbet mondok akár rendőrségről van szó, akár bíróságról. Így jobban kilehet jönni az egészből... akkor mi ez a ,,propaganda", hogy érdemes együtt működni a hatóságokkal?


2019. febr. 26. 17:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#4, #10-nek:

Én tapasztalt "börtönjáró"-nak vagyok mondható, és most én is játszok neked egy kicsit a számokkal!


Tegyük fel, hogy elkapnak valamivel. Nyomozni kezdenek, és még kettőről tudják bizonyítani hogy én voltam. Tehát ha befogom a pofám és csak azért kapok ítéletet amit bizonyítani is tudnak, akkor a vád "3 rendbeli ...."

Ezért a 3 rendbeliért tegyük fel hogy kapnék másfél évet.


Ha olyan h'lye lennék hogy elvinnék még öt balhét mint beismerő vallomást, akkor a vád már "8 rendbeli ..."

A büntetési tétel pedig simán, legalább a KÉTSZERESE!


Nem tudom eldönteni hogy te vagy agyilag ennyire sötét, vagy csak másokat próbálsz h'lyének nézni?

2019. márc. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ezt gondolom BE vagy BTK idézettel is alá tudod támasztani!?

Ostoba.

2019. márc. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#11, #12-nek:


Ostoba? BTK:


A halmazati büntetés

"81. § (1) Bűnhalmazat esetén egy büntetést kell kiszabni.


(2) A halmazati büntetést a bűnhalmazatban lévő bűncselekményekre megállapított büntetési nemek, illetve büntetési tételek közül a legsúlyosabbnak az alapulvételével kell kiszabni.


(3) Ha a bűnhalmazatban lévő bűncselekmények közül legalább kettő határozott ideig tartó szabadságvesztéssel büntetendő, a büntetési tétel felső határa a LEGMAGASABB BÜNTETÉSI TÉTEL felével emelkedik, de nem érheti el az egyes bűncselekményekre megállapított büntetési tételek felső határának együttes tartamát."


Vagyis ha figyelembe veszed hogy nem egy balhéért fogja az ítéletet kapni hanem többért, akkor tudnod kell hogy nem annyit fog kapni egyért, mint kettőért vagy akár ötért! És a törvény a KIINDULÓ ALAPOT! emeli 50%-al!

Vagy szerinted mindegy hogy 1 vagy 10 balhéd van, ugyanannyit fogsz kapni?


Itt nem én voltam az ostoba, hanem TE!

2019. márc. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!