Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire szánalmasak a rendőrök?

Figyelt kérdés

Előre is bocs ha megsértek valakit, de nekem csak rossz tapasztalatom van veluk. Amikor nem kellene ott vannak, kötözködnek, meghurcolják az embert, amikor meg szükség lenne rájuk sehol semmi. Ülnek a kis audijukban és néznek ki a fejükből.

Nem egy ismerősöm panaszkodott hogy kirabolták, a rendőr mellette állt nem tett semmit, beküldte őt a rendőrségre ahelyett hogy utána ment volna az illetőnek. Másik ismerősöm arról számolt be hogy egy verekedés szemtanuja volt, ahol kés is elkerült, hívta a rendőrséget, arra nem méltóztattak hogy kimenjenek a helyszinre.

Aztán hogy ne csak ismerőseim által történő példákkal jöjjek, van személyes tapasztalatom is. Elloptak a pénztárcámat.Tudom hol tették a rendőrségnek semmi más dolga nem lett volna mint megnezni az ottani kamera felvételeit, és máris kiderült volna ki a tettes, de nem törődtek velem. Most hat évvel az eset után kaptam a papírt hogy lezárták a nyomozást. (what??)

Azért persze rögtön meg tudtak állni osztani az észt, hogy 2 méterrel a zebra mellett mentem át az úton.(Tudom hogy nem szabályos, de akkor is apró dolgokért be tudnak szólni de más ügyekben meg addig nem lépnek még vér nem folyik?)

Aztán ott a mostani eset a szökött rabbal. Komédia amit műveltek. Aztan mi van? Kitűntették őket 😂 Legközelebb tűntessük ki a boltos nénit mert olyan ügyesen hősiesen eladta nekem a kenyeret. Ráadásul ha annyira nagyon ügyesek, felmerül a kérdés : Hogy a bánatba tudott megszokni a rab?

Na szóval csak engem zavar ez a nemtörődömseg? Tökre nem erzem magam biztonságban, az van bennem hogy bármi problémám van, a rendőrség lesz az utolsó aki segíteni fog nekem. Más is érzi ezt? Tapasztalatok esetleg? Ellentapasztalatokat is szívesen olvasok :)


2019. márc. 19. 22:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%

9


Tán egy magát ezzel a maszlaggal nyugtató rendőrhöz van szerencsénk? Vagy rendőrfeleség?

2019. márc. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%

Név változtatást javaslok, bűnőrség.

Azt meg már le sem merem írni mit gondolok róluk mert dúrva volna.

2019. márc. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%
Egy intelligens ember, aki nem kamumédia szintű lapokból táplálkozik, egyészt nem szitkozódik (itt megbukott az eddigi összes válaszoló) másrészt felfogja hogy egy kozel 40 ezer embert magába tömörítő szervezetről alkot véleményt. A magadfajta börtöntölteléket én sem szidom el, mert ismerek olyan volt elítéltet aki megjavult.
2019. márc. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

13


Nagyon intelligens lehetsz. LOL Miből is szűrted le, hogy mi mind börtöntöltelékek vagyunk? :D A civilek nagy része utálja a rendőröket, ez lehet, hogy fáj, de így van. Elárulom, hogy még sosem szegtem törvényt, ennek ellenére csak rossz tapasztalatom van a sünökkel. Ismerek egyet-kettő a fürdőből - hát nem egy lángész egyik sem, hogy finoman fogalmazzak. :) Állandóan sír a szájuk, csakhogy a frusztráltságukat nem a hétköznapi civileken kéne levezetniük.

2019. márc. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
60%

Divat lett szidni az országot, rendőröket, orvosokat, szomszédokat.

Olyan helyzetéből ragadtok ki egy-egy példát...

Szidjátok csak, a buszsofőrt is, az ápoló is, aztán félholtra verve, kirabolva, köpjétek magatokat szembe.

Ismerősömet ittas állapotban megverték, elvették a telefonját.

Feljelentést tett, már másnapra meglett a telefonja és a két elkovető. Tehát 24 óra sem telt el...

Persze ismerősöm is úgy állt az egészhez hozzá, nem úgy hogy "na semmire kellő rendőr, agyuramisten azonnal kerítsd elő a pénztárcámat, de a 20 Ft legyen benne!".

Na meg ha gyanús a viselkedésetek, ráadásul csoportban is vagytok, jó hogy igazoltatnak.

Anno volt, hogy 3x igazoltatott a rendőr egy éjszaka alatt és jogosan is, mert külső betekintéssel(akaratunk ellenére) gyanúsak voltunk.

Gyorshajtókat meg a" már 10-20 éve vezetetek, nekem mindig igazam van" szabálytalankodókat állítsák is meg, vagy birságolják. Nagyon helyes, legalább a munkájukat végzik.

Hozzá tenném, mindenben vannak kivételek.

2019. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%

#15 nekem meg ellopták a bringámat, térfigyelő alól, 12 órával később betelefonálva, "óó hát az má törlődött", 1 hónappal később lezárták a "nyomozást", hogy nincs meg.


Találkoztam motorozva egy szarvassal, perec, életveszélyes fejsérülés, motor lefoglalás, eljárás indítás "ittas vezetés megalapozott gyanúja", kórház vérképe alapján másnap 0%-os véralkohol.

2 héttel később felépülve nagyjából, kérdezgetés a motor visszakapásáról " ó az ügyintéző kolléga szabadságon van", 2 hét múlva "kivezényelték a déli határraa migráncsvédelemre" (északi határ melletti rendőrségről), másfél hónappal később sok telefonálgatás, rúgdosás után "szabálysértés, bűncselekmény hiányában az ügyet lezárják", lehetet menni érte egy pusztai telekre, ahol sorban állnak a poros lefoglalt járművek, fedetlen helyen, egy biztonsági őr őrzi.

2019. ápr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
12%

Arról természetesen csakis a rendőrök tehetnek, hogy peches vagy...

Soroljam mennyi dolgot juttattam vissza a gazdájának? Addig amíg nem láttok át a saját sérelmeiteken, és nem tudjátok megérteni, hogy a rendőr is ember, nem rendelkezik szuper képességekkel, és épp a szervezet tagjainak elüldözése zajlik, nem fog változás történni. Annak sokkal előbb meglesz az ellopott tárgya, aki széleskörűen, minden kis részletre kiterjedően, nyugodtan elmesélve közli a rendőrrel mindazt amit tud, és esetleg megpróbál ő maga is tenni valamit, hogy előkerülhessen. A tapasztalat ezt mutatja. Aki úgy érkezik, hogy ellopták a piros kerékpárom, az alvázszámát nem tudom, nem tudom milyen ülés, kormány, váz felirat volt rajta és lehet, hogy műanyag sárvédős volt, keresd meg! Na ez kevesebb eséllyel lesz meg... Nem kell nagy logika hozzá, hogy miért.

2019. ápr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
52%

#17 milyen pech? Épp arról írtam, hogy szartak bele a rendőrök, akadékoskodtak. A felvétel nem volt törölve, csak nem akartak vesződni egy bringa keresésével. Az ittas állapotot is csak kitalálták, majd leszarták az egész ügyet, a helyi vadásztársaságnak se jelentették az ügyet, pedig kellett volna automatikusan, mert leszarták.


Jobb is az örsön kávézgatni, trécselni, röhögcsélni, és Zsanikáról beszélgetni, mint melózni, hisz állami munkahely, ott nem nagyon van számonkérés.

2019. ápr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hazudsz.
2019. ápr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
53%
Nem hazudok, ezek vagytok ti. És ez a jobbik eset, elvégre a testület sok tagja lányokat futtat, védelmi pénzt szed, bizonyítékraktárból elcsent drogokkal üzletel.
2019. ápr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!