Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőr nyomozók, vizsgálók!...

Rendőr nyomozók, vizsgálók! Miért választottátok ezt a munkát?

Figyelt kérdés

Olyan rendőrök válaszát várom akik nem az utcán járőröznek, hanem a rendőrségen irodában dolgoznak, a gép előtt ülnek, papírmunkákat csinálnak, embereket hellgatnak ki stb.


Miért választottátok ezt a munkát,izgalmas vagy itt jobb a fizetés mint a járőröknél?


Egyszer, ha elvégezném a NKR-RTK tanfolyamot, mehetnék én is. Viszont mire r. zls lesz egy emberből nagyon sokat kell menni, mert a zls az nagy rendfokozat azt hallottam.



2019. ápr. 10. 19:16
 1/6 A kérdező kommentje:
* hallgatnak ki *
2019. ápr. 10. 19:18
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Nem rendőr vagyok.


Szerintem nem véletlen ez a nagy csend. Te sokkal többnek hiszed őket, mint amik valójában! Nekem eddig legalább 30-40 alkalommal volt "szerencsém" társalogni velük, és igen lesújtó képet kaptam róluk.


Improvizációs készségnek, a bemagoltaktól eltérő egyéni gondolkodásnak szinte nyomát sem tapasztaltam!


Ha egy nyomozás során valakit gyanúsítottá "léptetnek" elő, attól a pillanattól a legkevésbé sem az érdekli őket hogy ő volt -e az elkövető, hanem minden energiájukat arra fordítják hogy bebizonyítsák a bűnösséget!


Szerintem evvel mindent elmondtam.

2019. ápr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert ez a lenyeg.
2019. ápr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vicces, hogy bejöttök ide és a kérdésre nem válaszolva hozzászóltok. Ez a baj néha a gyakorival, hogy az emberek nem is a kérdésre válaszolnak. Én sem akartam ide válaszolni, de az eddigi válasz alapján nem a kérdezőnek, hanem nektek válaszolok:



Azért álljunk meg egy szóra.


"Ha egy nyomozás során valakit gyanúsítottá "léptetnek" elő, attól a pillanattól a legkevésbé sem az érdekli őket hogy ő volt -e az elkövető, hanem minden energiájukat arra fordítják hogy bebizonyítsák a bűnösséget!"


A nyomozók pártatlanul állnak a gyanusítottak és a tanúk között is. A kihallgatásoknál is. Nekik csak nyomozni kell, bizonyítékot gyűjteni..stb. Nem ők ítélkeznek, nem ők mondják ki a bűnösséget és nem is tehetik meg. Az ügyészség fogja bizonyítani a rendőrségi nyomozásból és anyagból, hogy bűnös a gyanusított. De amig a bíróság nem mondja ki, addig nem bűnös!


A másik dolog. Nem vagyok rendőr, sem nyomozó, sem államiszférában dolgozó. De! Ne nézzük már le a rendőröket. Még azokat se akik nem egyetemi képzéssel jutottak rendőrnek. Azért egy nyomozónak akinek diplomája van, lehet több is, ne akarjuk már rá mondani, hogy buta. Sokkal okosabb, mint te...

2019. ápr. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2, #4-nek:


"Nem vagyok rendőr, sem nyomozó,"


Összevetve a továbbiakkal:


"A nyomozók pártatlanul állnak a gyanusítottak és a tanúk között is. A kihallgatásoknál is. ......."


Tehát te laikusként, a saját egyéni meggondolásaidat, elképzeléseidet közlöd tényként? Ejnye-bejnye!


És még te szólsz be nekem?! :D

Én legalább első kézből származó infókat adtam!


Egyébként visszatérve az eredeti kérdéshez:


A nyomozókhoz intézett kérdés megválaszolása olyan intelligenciát feltételez, amellyel nagyon kevesük rendelkezik! Amelyik pedig rendelkezik a szükséges mértékű intelligenciával, az általában nem sokáig bírja a testületnél.

2019. ápr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SZücsöm ***** válasza:

Izgalmas ? Az szubjektív de egy pályakezdőnek pár napig hétig minden új/izgalmas aztán jön a "szürke hétköznapi megszokás". Azért ahhoz hogy egy "irodai papírmunkás" izgalmasnak találja a munkáját elég elvont gondolkozásúnak kell lennie.(szerintem)

Több fizetés? Attól függ hogy milyen irodai munka, beosztás, túlóra stb. de ha még többet is keresnek valamennyivel egy normális szakmunkás fizetéshez még mindig kutyasz*rt kapnak.


Eddig mindenki akivel beszéltem már ezekben a "pozíciókban" is félig meddig ki vannak égve. Főleg azokon a helyeken ahol sok a túlóra és van éjszakázás is.


+ Ezredesek spekuláltak arról hogy ha a leszerelés így folytatódik tovább akkor nyárra az irodisták is mehetnek ki az utcára mert nem lesz más aki intézkedjen.

2019. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!