Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrség ellen, hol szoktak/l...

Rendőrség ellen, hol szoktak/lehet panaszt tenni ahol tesznek is valamit?

Figyelt kérdés

Nos a törvény engedi. Nem a rendőri 8 napon belüli panaszra gondolok, hanem ilyen nagy panasz,kivizsgálásra, ahol az egész kapitányságot kivizsgálják és nincs határidőhöz kötve.


Ilyet hol lehet tenni, ilyen nagy panaszt?



2019. ápr. 23. 11:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Általában a panaszok nagy része alaptalan.

Független Rendészeti Panasztestületnél lehet tenni.

Mi indokol egy kapitányságot kivizsgálásra? Egy tévképzet miatt nem fogják.

2019. ápr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ne próbálkozz. Fogadok alaptalan.
2019. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
A mi betörésünkkel sem foglalkoztak, pedig kamera felvette a maszk nélküli tetteseket. Ezek után a kis panaszkodássokkal mit foglalkozzanak...
2019. ápr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
3. Gondolom meg sem hallgattak, feljelentést sem tehettetek, kamerafelvételeket sem kérték be, mesélj még...
2019. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Volt egy ügy amiben érintett voltam, az elkövető bűncselekményt követett el ellenem ami gyakorlatilag bűntett,tehát a büntetési tétel felső határa 3 év szabadságvesztés. Rendòrség kijött, "köszönés: szia-szia,na mizu?" kiderült ismerik egymást,kacsintott a rendőr a tettesekre. Azért ezt mindenki leveszi,hogy azért kacsintott,hogy "elrendezzük,nem lesz semmi" .


Levelet kaptam, hogy a feljentést elutasították,megpanaszoltam az ügyészségre törvényes határidőn belűl aki elutasította a panaszt, de megállapította,hogy egy másik bűncselekménynek is látszik a dolog és nincs kizárva, hogy pótmagánvádlóként léphessek fel.


Magyarán a rendőrség elsimította az ügyüket. Értitek. Ismerettségi kör.


Az eset tőlem 130 km-re való kisvásosban történt, én debreceni vagyok és az itteni kapitányságra bementem érdeklődni,a panaszfelvevő rendőr azt mondta, hogy ilyen nincs, hogy elsimítják az ügyet,tegyek az ottani kapitányság ellen panaszt. Jogom van hozzá. Azt nem mondta,hogy hová,mert sietett.


Ezért kérdezem most itt, hogy hol kell ami foglalkozik is ezzel és megkérdezné őket,hogy mi ez az ügy elsimítás.

2019. ápr. 23. 13:52
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Nincs ügy elsimítás. Mi volt a pontos tényállása ennek a büntetőeljárásodnak Levike? Kérem a pontos szakasszámát feltüntetni a 2012. évi C. törvényben!
2019. ápr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ezt nem írhatom ide le. Annyit írok,hogy 04010/..../2018.bü.

A szervkódot és azt, 2018-ban történt azt leírom,mert ez szinte semmi,de az ügy számát ide nem írom, hogy is kérhetsz ilyet. Jó,hogy a lakcímem nem kéred,hogy írjam ide... hát meghalok:D


Viccet félretéve:

A www.repate.oldal is ezért van?

Elektronikusan is lehet gondolom.

2019. ápr. 23. 14:17
 8/19 A kérdező kommentje:

Ja,hogy a szakasszám.

Az leírom.

Btk.164

De csak kísérlet,de az is bűncselekmény.

2019. ápr. 23. 14:21
 9/19 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy te súlyos testi sértés kísérletét látod, de mi alapján határolod el a könnyű testi sértés kísérletétől? Mi volt a történeti tényállás? Mi történt? A könnyű testi sértés kapásból magánindítványra büntetendő, abban az intézkedő járőr a helyszínen nem tud eljárni, mert nem hivatalból üldözendő.
2019. ápr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Onnantól kezdve, hogy a feljelentés ellen panasszal éltél a feljelentést elutasító határozat ellen, majd az ez ellen benyújtott panaszodat az ügyészség elutasította, nincs más szerv amit megtudnál ezzel keresni, hisz ezen szervek feletted szerve csak a bíróság van, ahol pótmagánvádlóként felléphetsz. Pótmagánvádas eljárásban a védő részvétele kötelező, szóval célszerű lenne felkeresned az ügyvédurat kedves N.Levike.
2019. ápr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!