Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kaphat 3 csapás életfogytiglan...

Kaphat 3 csapás életfogytiglant a roma származású barátom 3 kisebb lopásért?

Figyelt kérdés

Van egy roma származású barátom Joci bevallom nem valami jó gyerek sajnos mindig keresi a bajt pedig szép felesége van három gyermeke ha én a ő helyében lennék össze raknám a két kezem olyan boldog lennék.


Dolgozott ő régebben gyárban de nem bírta sokáig ezért sokáig munka nélkül tengődött pedig az apjával is elmehetett volna dolgozni de ő inkább a rosszabb útat választotta és sajnos többször is eltulajdonított dolgokat iskolás srácoktól egyszer hozzánk is betörtek az egyik társával és elvittek pár dolgot a garázsból fűnyírót szivattyút gáz palackokat eddig mindig elkapták őt a rendőrök bevitték őt kihallgaták fogva tartották egy darabig de mindig arra hivatkozva hogy 3 gyermeke van ezért szabadlábra helyezték mindig.


Többször zsebelt már ki engem is bulikban volt hogy erőszakkal viccesen vett ki a zsebemből pénzt de én úgy voltam vele hogy mintha elvittem volna őt egy sörre ezért én nem tettem feljelentést amúgy sem vett el tőlem sok pénzt.



Viszont még tavaly nyáron egy sráctól elvett ezer forintot meg a cipőjét levettete vele illetve a mobil telefonját eltulajdonította a rendőrök még az nap elfogták és bevitték.


Úgy voltam vele hogy majd megint kifogják engedni mint ahogy szokták de sajnos nem engedték ki még azóta is bent van lassan egy éve állítólag valami három csapás miatt nem engedik ki.


De én úgy tudom hogy a három csapás az csak komoly bűncselekményekre érvényes nem?

Ilyen kisebb lopások eltulajdonításokra is érvényes a három csapás?

És ha igen akkor a három csapás mit jelent életfogytiglant?

Komolyan három kisebb lopásért életfogytiglant kaphat az ember?


Jó én nem azt mondom hogy ártatlan mert nem az bizony megérdemelne egy pár évet hogy megjöjjön az esze úgy ahogy a testvérének.

Mert a testvére is vasat lopott bevitték a rendőrök 2 hét után ki engedték aztán megint lopott vasat de utána már nem engedték ki 3 és fél évet kapott most szabadult februárban.



2019. máj. 31. 20:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Az, hogy elvett egy sráctól pénzt, cipőt stb. az nem lopás, hanem rablás.


Részvétem a haverod gyerekeinek. Apa nélkül nőnek fel.

2019. máj. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Az igen hát akkor az tényleg nagy gáz lesz ha megkapja a három csapást.


A ügy súlyosságát az is jelzi hogy amikor a betöréses ügyet tárgyalták akkor vezető száron láb bilincsben hozták be a tárgyaló terembe mint egy veszélyes bűnözőt.


Pedig azért annyira nem veszélyes roma gyerek hogy embert öljön vagy ilyesmi elismerem hogy egy 5-6 évet megérdemelne hiszen engemet is sokszor meglopott a saját barátját de azért a 30 évet sokkalom az elég embertelen tudom hogy többszörös visszaeső aljas roma fiú aki kerüli a munkát de életfogytiglan akkor is nagyon súlyos büntetés lenne persze ha embert ólt volna akkor azt mondanám kapjon tényleges életfogytiglant de nem ártott senkinek testileg csak rabolt.

2019. máj. 31. 22:54
 13/27 anonim ***** válasza:
87%

"Hiába van neki 3 gyereke akkor is elítélhetik ilyen sok időre?"

Ha akkor nem számított ez neki amikor másokat kirabolt, akkor azoknak, akiket kirabolt, miért kellene hogy számítson hány gyereke van? Inkább súlyosbító körülménynek tekinteném.

2019. máj. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
70%
Természetesen. Akár halálbüntetést is.
2019. máj. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
87%
Remélem lesittelik! Nem ok nélkül történne.
2019. máj. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
88%
Másik, ha engem egy "haver" meglopna, főleg ha nem is egyszer akkor utána nem lenne az.
2019. máj. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
75%

"Részvétem a haverod gyerekeinek. Apa nélkül nőnek fel."


Igen, úgy tűnik ez a legjobb alternatíva számukra! Viszont a haverod megismerkedhet az análszex gyönyöreivel a sitten!

2019. jún. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
A 3 csapás lényege, hogy a 3. ismétlődésnél az adható büntetés duplájára nő, ha ez eléri a 20 évet összesen, akkor automatikusan tényleges életfogytot kap. Szerintem jelen esetben ez olyan 6-10 év lesz.
2019. jún. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
84%
Reméljük behúzza a 10 évet a fiú :)
2019. jún. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
19-es jól mondja. Életfogytiglant nem fog kapni. Amit elkovetett, az jogilag rablás. Kiemelt bűncselekmény. Nem számít hogy mennyit vesz el, ha erőszakkal, megfélemlítéssel tesz akkor az nem lopás hanem rablás.
2019. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!