Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kaphat 3 csapás életfogytiglan...

Kaphat 3 csapás életfogytiglant a roma származású barátom 3 kisebb lopásért?

Figyelt kérdés

Van egy roma származású barátom Joci bevallom nem valami jó gyerek sajnos mindig keresi a bajt pedig szép felesége van három gyermeke ha én a ő helyében lennék össze raknám a két kezem olyan boldog lennék.


Dolgozott ő régebben gyárban de nem bírta sokáig ezért sokáig munka nélkül tengődött pedig az apjával is elmehetett volna dolgozni de ő inkább a rosszabb útat választotta és sajnos többször is eltulajdonított dolgokat iskolás srácoktól egyszer hozzánk is betörtek az egyik társával és elvittek pár dolgot a garázsból fűnyírót szivattyút gáz palackokat eddig mindig elkapták őt a rendőrök bevitték őt kihallgaták fogva tartották egy darabig de mindig arra hivatkozva hogy 3 gyermeke van ezért szabadlábra helyezték mindig.


Többször zsebelt már ki engem is bulikban volt hogy erőszakkal viccesen vett ki a zsebemből pénzt de én úgy voltam vele hogy mintha elvittem volna őt egy sörre ezért én nem tettem feljelentést amúgy sem vett el tőlem sok pénzt.



Viszont még tavaly nyáron egy sráctól elvett ezer forintot meg a cipőjét levettete vele illetve a mobil telefonját eltulajdonította a rendőrök még az nap elfogták és bevitték.


Úgy voltam vele hogy majd megint kifogják engedni mint ahogy szokták de sajnos nem engedték ki még azóta is bent van lassan egy éve állítólag valami három csapás miatt nem engedik ki.


De én úgy tudom hogy a három csapás az csak komoly bűncselekményekre érvényes nem?

Ilyen kisebb lopások eltulajdonításokra is érvényes a három csapás?

És ha igen akkor a három csapás mit jelent életfogytiglant?

Komolyan három kisebb lopásért életfogytiglant kaphat az ember?


Jó én nem azt mondom hogy ártatlan mert nem az bizony megérdemelne egy pár évet hogy megjöjjön az esze úgy ahogy a testvérének.

Mert a testvére is vasat lopott bevitték a rendőrök 2 hét után ki engedték aztán megint lopott vasat de utána már nem engedték ki 3 és fél évet kapott most szabadult februárban.



2019. máj. 31. 20:52
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
77%

Sebaj, jó ügyvéd majd kidumálja, hogy "idegállapotban volt" vagy "csínytevés" és max kap 1-2 hónapot, edzeni jó a romákoknak a börtön, meg új zsebelési technikákat eltanulni a "veteránoktól".


Ha szerencséje van a rokonság cellájába kerül, akkor meg mehet a dajdaj.

2019. jún. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Viszont az biztos hogy tök mindegy hogy évek múlva vagy pár hónap múlva kiengedik akkor sem lesz belőle normális ember valószínűleg folytatni fogja a naplopó semmirekellő dolgozni nem akaró családi pótlékon és állami támogatásokon élősködő cigány életet.
2019. jún. 2. 01:13
 23/27 anonim ***** válasza:
91%
A helyedben átvariálnám az ismerettségi köröm
2019. jún. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
100%
Nem, de remélem, hogy jó sok évet bent marad, mert alkalmatlan a társadalmi együttéléare.
2019. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nem. De érdemes lenne elgondolkodnod hogy milyen ismerősöd van. (Nem az a gond hogy roma, hanem a cselekedetei. Te nem fogod megváltoztatni, de ilyen haverságnak nem sok az értelme.Hiányzik az hogy egy balhét rád verjen? Gondolom nem.)
2019. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Reméljük, rég benn rohad a sitten és ott is marad.
2022. jún. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 cheesysnail ***** válasza:
100%
Mi a helyzet avval a retek cigánnyal? Kiengedték? Kirabolt? Elvágta már valaki torkát? Remélem elvitte valami kórság.
2023. aug. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!