Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Amerikában nincs rutin ellenőr...

Amerikában nincs rutin ellenőrzés?

Figyelt kérdés
Ismerősöm mondta és meglepett. Szóval van vagy nincs?
2019. jún. 7. 18:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igazából ott is létezik az a jogi fogalom hogy " implied consent " ( [link] ) ami magyarán szólva azt jelenti hogy joguk van a hatóságoknak bevonni a jogsidat ha tegyük fel nem fújsz bele a szondába ...


Persze az nyilván egyéni államonként változik hogy mennyire veszik komolyan ezt az egészet , viszont az egyik ismerősöm szerint a szegényebb súlyos anyagi gondokkal küzdőkben ( pl Nyugat Virginiában ) igen komoly bevételre tesznek szert a hatóságok ilyen fajta törvények drákói alkalmazásával ...


Mondjuk az is igaz hogy nincs személyes tapasztalatom ilyen ügyben , de szerintem már rég lejárhatott a valódi amerikai stílusú szabadság korszaka ...


És ami azt illeti szerintem világszerte megfigyelhető az a tendencia hogy egyre inkább próbálják korlátozni az embereknek a polgári jogait , de az már egy külön fejezet .

2019. jún. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az USAban masok a szokasok/torvenyek mint otthon.

Szoktak kihelyezni random ellenorzo pontokat, foleg pentek/szombat este, bulizos negyedekben, ahol barkit megallitanak, hogy szondaztassak, de ezekrol a hirekben/neten lehet olvasni, hogy mikor hol van ilyen pont felallitva. Tovabba hatarkozeli allamokban szoktak rutin ellenorzo pontokat, ahol az auto utasainak legalis statuszat ellenorzik. Ezt a rendorok mar az ICE munkatarsakkal karoltve csinaljak. Belefutottam egy ilyenbe en is a mexicoi hatar mellett. Nalunk beneztek csak az ablakon, lattak hogy feher fiatal pina ket idoskoru feher szulovel es intettek is tovabb. A mogottem levo kocsiban barnaboru bajszos illetoktol a papirokat is elkertek es mar a csomagtartot is nyitottak.


Ha a rendor meg akar allitani, akkor talal barmilyen okot, de csak olyankor teszi ezt meg, amikor vagy gyanus a kocsi, vagy gyanusak az utasok.


Nalunk pl. vannak alkalmak, amikor varosszerte motoros rendoroket tesznek olyan utcakhoz, amik hiresek arrol, hogy az autosok sosem allnak meg a stopnal, ilyenkor a fa arnyekaba bujva les a rendor mint a pok a sarokbol es raugrik mindegyik nyomira, aki epp csak lassit a stopnal.


Velem mar olyan is elforodtult, hogy kicsit gyorsabban mentem a kelletenel az autopalyan es beallt mogem a HP (highway patrol - olyan rendor, aki az autopalyakat ellenorzi). Persze lelassitottam es haladtam tovabb. Par percig jott mogottem, gondolom addig leelenorizte a rendszamot es az alapjan engem, mint tulajt, bejott a mellettem levo savba, atnezett szuros szemmel, en vigyorogtam, vigyorgott es tovabbment. Ha nagyon akart volna meg tudott volna allitani akarmilyen indokkal, de gondolom latta, hogy artalmatlan vagyok es tovabbment.


A parommal elofordult, hogy a rendorauto erthetetlen okbol a palyan lelassitott nevetseges sebessegre. A parom fenyszorozott neki es radudalt. A rendor kiment a masik savba. Mikor a parom elment mellette, visszaallt a savba, felgyorsitott es ment mogotte egy darabig. Majd lemaradt es eltunt a kovetkezo lehajtoban.


Ok is emberek, kovetnek el hibakat (rengeteget latok telefonozni menet kozben) szoval nem kell himestojaskent kezelni oket. Ha megadod a kello tiszteletet es a torveny keretein belul ugralsz, akkor beken hagynak. (persze ha sitteskepu feka/meka az illeto, akkor nagyobb az esely, hogy felrehuzzak :(

2019. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hulyesegeket irtok! Az ismerosod meg nem tudja mit beszel :D


Van rutin ellenorzes. Ugy hivjak hogy "license check", amikoris a jogsidat ellenorzik.

Engem nem allitottak meg kint de kiszoktak irni fb-ra hogy figyelj mert itt es itt most license check van.

Van akinek nincs jogsija mert pl sok buntetest kapott es elvettek vagy balesete volt, ivott stb. Az elet nehez jogsi nelkul amerikban tehat biztos sokan mennek jogsi nelkul ha akarnak dolgozni es el akarnak jutni a munkahelyre.

Igy szurik ki az ittas vezetoket is. Ugyan is lehet hogy be vagy rugva de nem okozol balesetet, nem csinalsz hulyeseget. Ettol meg a torveny rad is vonatkozik es hogy kapnak el ha arra varnak hogy valami hulyeseget csinalj. A bajt meg kell elozni, ezert random is megallithatnak.

Sot itt is elbujnak a rendorok a bokor moge.

2019. jún. 11. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem azt is érdemes lenne megjegyezni hogy bár ez a téma úgy látszik hogy elsősorban a szondázásról meg az úgynevezett mélységi tipusú ellenőrzésekről szól , attól még szerintem minden országban kell hogy legyen olyan tipusú " rutin " ellenőrzés amely abból áll hogy pl megállit és kikérdez a rendőr ha sötétedés után egy veszélyes szomszédságban járkalsz ...


Tényleg nem akarok most ezzel felvágni , de az tényleg nagyon valószínűtlen hogy léteznek olyan országok ahol a járőr féle rendőrök csak mindenféle bírósági jóváhagyás mellett tudják csak igazoltatni az embert , mert ugye a járőrök munkaköre javarészt ilyen jellegű dolgokból áll ...


Ahogy már mások emlitették , alkotmány ide vagy oda , a járőr igyis vagy ugyis fog találni valami kifogást arra hogy ellenőrizzen ha azt akarja .

2019. jún. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!