Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a munkáltató úgyis azt...

Ha a munkáltató úgyis azt tesz amit akar akkor mi értelme a munkaszerződésnek?

Figyelt kérdés

Hiába van benne a bérfizetési határidő (10) úgyis akkor fizet amikor akar (15, 20, 25 akár) hiába van benne fix bér, úgyis annyit ad amennyit akar (most rosszul áll a cég ferikém sajnos csak ennyi, de majd pótoljuk...) hiába van benne a szabadság úgyse enged el úgyse adja ki, és még folytathatom.

Ja és a legjobb hogy volt itt olyan szerződéses ember aki be se volt jelentve hónapokig, hiába volt munkaszerződése.


Tulajdonképp akkor minek ez az egész szaros szerződés amikor a cég azt tesz amit akar az ember meg vagy megszokik vagy megszökik?


Tenni úgyse lehet semmit ha kell az állás, akkor kussolni kell-ha meg nem kell az állás akkor meg úgyis mindegy akkor felmond az ember.


2019. júl. 30. 08:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
10: Nem arról van szó, hogy csak arra jó, hanem hogy egész Pest és Nógrád megyében semmi más munkalehetőség nincs. :)
2019. júl. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Hát ha csak közmunkára vagy jó, akkor meg ne csodálkozz.“



Hol írtam én hogy „csodálkozom“? Hm? Hol?


Ja és ha valaki csak „közmunkára jó“ akkor evidensen ez azt jelenti hogy minden létező munkáltatói csalást el lehet ellene követni?? Vagy hogy van ez?


A főnök fel van mentve midnen alól ez egy kiszolgáltatott ember akkor szabad ellene csalni?? Vagy hogy?

2019. júl. 30. 09:44
 13/19 A kérdező kommentje:

"hogy egész Pest és Nógrád megyében semmi más munkalehetőség nincs. :)"



Millió és millió hely van (mondjuk épp Nógrád a létező legrosszabb hely az elhelyezkedés szempontjából) de mire megyek vele? Engem oda felvesznek? Nem!!Akkor??

2019. júl. 30. 09:46
 14/19 anonim ***** válasza:

"És ha ezzel fenyegetek szerinted meddig maradok még állásban?

Másnapig??? Na nem. Semmi szín alatt nem kockáztathatom hogy kirúgjanak."


Tehát, inkább maradsz egy olyan cégnél, ahol nem tartják tiszteletben a törvényeket és a munkaszerződést, mintsem bepereld őket vagy kilépj?

Tudod, hogy miért csinálják ezeket? Mert megtehetik. Mert te és a hozzád hasonlók hagyják. Tudod, ha mindenki érvényesítené a munkaszerződésben őt megillető jogokat, akkor ez a cég vagy kénytelen lenne jogkövető lenni, vagy eltűnne a süllyesztőbe.

Te is jobban tennéd, ha átmennél a konkurenciához. Ilyen cégnél egy napig nem maradnék tovább, aztán majd rájönnek, hogy tisztességesen kellene működni, vagy csődbe mennek, nem lenne értük kár.

2019. júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
13: És miért nem vesznek fel? Sitten voltál, extrém betegséged van, vagy mi?
2019. júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez a munkaügyis troll, akinek csak a saját jelenlegi hitvány munkahelye létezik a világon meg a közmunka.
2019. júl. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem értem, miért nem tiltják....
2019. júl. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Bazsi, rossz rovatban vagy, takarodj vissza a két munkaügyesbe, ott szoktál trollkodni!

(itt is megvannak a helyi barmok, rád már semmi szükség)

2019. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
18: Szerintem oda írta, csak átrakták emide.
2019. júl. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!