Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sorozatban kijuttatja egy...

Sorozatban kijuttatja egy egyetemi ügyintéző az órarendemet és jegyeimet az iskolából félévről_félévre, mit tehetnék, ha bizonyítékom nincs?

Figyelt kérdés

Iskolai rendezvényen ezzel poénkodik. Így jut el a faluba, meg a szomszédomhoz, így tudta meg az óráimat a srác, aki zaklat. Ez a személy maga is pletykálja, plusz a barátnője itt a faluban és így biztos a pletykagyár.


Meg ilyeneket is terjesztenek, hogy én anno gimnáziumban "nem jártam iskolába" és itt is, ha véletlen nem mentem be valamire ez a csaj szétkürtölte mindenkinek, hogy lógok, meg "nem járok iskolába". Meg anyámnak is szóltak a jóakarók, hogy "nézzen a körmömre, mert egyetem mellé járok".


BGE GKZ, akkora mint óvoda és úgy is viselkednek.


2019. aug. 7. 20:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Mármint tuti, hogy ők, meg vissza is hallom, de bizonyítékom (hangfelvétel, email stb.) nincs róla, amivel azonnal kirúgnák így meg szerintem nem ér semmt a reklamációm, ezért nem is tettem félévek óta semmit.
2019. aug. 7. 20:48
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Ha ez elektronikusan van tárolva, akkor a naplófájlokból kiderül, ki mikor kérte le az adataidat.


Feljelentést teszel, - nem biztos hogy befogadja a rendőrség- és ők kivizsgálják.


Bár előbb az iskolában kellene valami magasabb dekán szintű embernek a segítségét kérni, aki egy informatikussal utána tud nézetni, hogy jogos-e a félelmed.

2019. aug. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Ezt már egyszer kérdezted. Nincs bizonyítékod, nyilván, mivel álmodtad az egészet
2019. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

A zaklatás miatt eleve tégy feljelentést a rendőrségen. Közben meséld el, hogy miket tudott meg rólad a srác. A rendőr segít annak eldöntésében, hogy emiatt külön érdemes-e tenni feljelentést.

Az órarend kijuttatása nem támadható. Ha pl. geológusnak tanulok az ELTE-n, az nem titok, hogy a geológusoknak mikor, hol, milyen óráik vannak. Ha tehát valaki tudja rólam, hogy ilyen szakon tanulok, tudja, hol és mikor vannak óráim.

A jegyeidet kijuttatni viszont kőkemény visszaélés a személyes adataiddal, ezért szinte bizonyosan nyomoznának.


"Meg anyámnak is szóltak a jóakarók..."

Ez viszont nem jogi kategória. Ha anyukád normális, remélhetőleg helyén tudja kezelni a rosszindulatú pletykákat.

2019. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Álmodtam, persze...


Mivel tanév már lezárult, de most röhögött itt a szomszédom, akinek nemhogy egyetemhez, de középiskolához sem volt semmi köze, hogy hányszor buktam vizsgán matekból stb.


Hülye voltam, hogy nem mentem be még iskola volt a dékánhoz.

2019. aug. 7. 21:06
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Már kiírtad ezt a kérdést korábban is. Akkor is kaptál rá válaszokat és most sem lesz más, mint akkor volt.

Inkább keresd fel kezelőorvosodat és gyógyszerészedet, ha ennyi idő után is ugyanott tartasz.

2019. aug. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez Magyarország, még én gyógyszerezzem be magamt, mert visszaélnek az adataimmal?


Most ezen mi a churvára nem hihető? Vgy ezzel mit csinál az orvos, Édes?


Olvashattad, mert nem most kezdődött, tavaly tavasszal jutott vissza hozzám először, de nagyon valószínű, sőt biztos, hogy az első félévem óta ment ez a tevékenység...


Kezeltesd magadat meg Te!!!!!

2019. aug. 7. 23:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság

Postacím: 1530 Budapest, Pf.: 5. Cím: 1125 Budapest, Szilágyi Erzsébet fasor 22/c

Telefon: +36 (1) 391-1400 Fax: +36 (1) 391-1410

E-mail: ugyfelszolgalat (kukac) naih.hu URL [link] koordináták: É 47°30'56''; K 18°59'57''


A történtek súlyosan megsértik a hatályos adatvédelmi törvényt. Ez a hivatal erre hivatott, hogy ilyen ügyekkel foglalkozzon. Tedd meg a feljelentést, hogy hagyják abba és máskor ne szórakozzanak senkinek az adataival és a személyéhez kapcsolódó információkkal. Sok sikert!

2019. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nekem ebből lesz bajom, vagy írhatnék a dékánnak is egy levelet?


Mert ha suliidőben lekérte az adataimat, azzal sokra nem megyek, aztán még nekem lesz ebből bajom, hogy "mindenki Petikéjéről" ilyet állítok... Pedig ez a "munkája" mindenkiről kíváncsiskodik, pletykálkodik munkaidőben...

2019. aug. 8. 14:36
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha teszel egy feljelentést, abból nem lesz bajod, éppen ez a hivatal tudja a legjobban, hogy mit jelent az adatvédelem.
2019. aug. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!