Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van egy fél házam, amin a...

Ha van egy fél házam, amin a másik tulajdonos zárat cserélt, de nem lakik ott, mik a törvényes lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy feltörhetem e s beköltözhetek, bár érdekel ez is hogy törvényesen megtehetem e. De inkább az a kérdésem, követelhetek e jogszeren akár behajtható módon is használati díjat az én részemre akkor, ha ő nem használja, ellenben engem kizárt? nekem ugyanis jobban jönne az utóbbi, akkor bérelnék olyan lakást ahova ő egyértelműen nem jöhet be, s tőle meg behajtanám az összeget az a lakás miatt amiből kizárt. Egy így működhet? Azt hallottam, akkor kérhetek ilyent ha ott lakik s nem enged be. De itt most nem lakik ott, csak nem enged be.
2019. aug. 14. 00:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor követelhetek használati díjat úgy is ha nem használja csak ép elzárja előlem? Mert nekem ez lenne a legjobb. Nekem az lenne a legjobb, ha fenyegetés se történne feléje, hanem csak egy fizetési meghagyás lenne feléje a végén.
2019. aug. 14. 15:44
 12/12 anonim ***** válasza:
Elsősorban azt követelheted, hogy engedjen be lakni. Ez csak egy lehetőség a számára, hogy kifizethet téged (mert hozzájárulsz), ha inkább azt szeretné.
2019. aug. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!