Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt megteheti a haszonélvező...

Ezt megteheti a haszonélvező és a másik tulajdonos?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk tulajdonosok,és van egy haszonélvező. Ő nem engedi h én is ott lakjak,mert kell a hely a másik tulajdonosnak meg annak gyerekeinek.

Most több millió ft-t követelnek tőlem ház felujitás cimszóval(növekedett az értéke stb). De engem meg se kérdeztek mikor neki álltak ujítani. Leválasztották a nagy szobát,festettek,fürdőt ujitottak. Megjegyzem nem volt szükséges a felujitas ez az ő kényelmüket és izlésüket szolgálta. A szoba leválasztás h legyen külön szobája mindenkinek,festés mert nem tetszett nekik a szín(1,5 évvel ezelött festés),fürdőt meg mert ők nem nem szeretnek zuhanyozni csak zuhanykabin volt a fürdőbe és jakuzzis sarokkádat tettek be meg akkor már újra csempéztek h szép legyen.


1,5 évvel ezelött én is ott laktam de vita miatt a haszonélvező kidobott. Tehát tudom h ez a felujitás nem a ház állapota miatt volt.


Kell fizetnem? Azt mondták perre mennek ha nagamtólnnem adok


2019. jún. 30. 09:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát menjenek. A haszonélvező valóban kiteheti a lakásból a tulajdonost a törvény szerint, de fölösleges kiadásokra nem kötelezhet.
2019. jún. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell!
2019. jún. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azt mondják h mint tulajdonosnak nekem kell állnom a ház karbantartást. De ez csak az ő kényelmük meg izlésük miatt volt.
2019. jún. 30. 09:34
 4/16 anonim ***** válasza:

"A haszonélvező kötelességei:

A haszonélvező minden előre tervezhető költséget visel az ingatlannal kapcsolatban: közüzemi számlák költségein túlmenően, a karbantartási feladatokat is saját költségére kell ellátni. (festés, mázolás) Az ingatlanban keletkezett károkat (tűz-, víz-, üvegkárt is abban az esetben, ha a kár a haszonélvező hibájából keletkezett!) is köteles megtéríteni. A haszonélvezőnek – ésszerű keretek között – lehetőséget kell biztosítania az ingatlan tulajdonos részére, hogy az ingatlan állapotának ellenőrzése céljából bejuthasson az ingatlanba. Érdemes tudni, hogy a haszonélvezőnek a normál használat során keletkezett értékcsökkenést (avulást) nem kell megfizetnie a tulajdonos részére."


[link]

2019. jún. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom ezáltal mennyivel ér többet a ház,az eredeti állapottal se volt semmi gond sztem.
2019. jún. 30. 09:35
 6/16 anonim ***** válasza:
Mondani mondhatják, csak nem igaz. Kimásoltam az ide vonatkozó részt.
2019. jún. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az első mondat egyébként tökéletesen megválaszolja a kérdésedet. A haszonélvező kötelessége a karbantartás.
2019. jún. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem kell fizetned.
2019. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Akkor mrnjenek csak perre. Kicsit megijedtem mikor elösször mondták
2019. jún. 30. 09:40
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg épp hogy nincs joga ikyen mértékű átalakításra, mi el nem tulajdonos. Aki meg ott lakik és jogosult ilyen tevékenységre, annak is egyeztetni kellett volna előtte. Per esetén én követelném az eredeti állapot visszaállítását.
2019. jún. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!